• Duyuru ve bilgilendirmeleri Discord sunucumuz konyacraft.com/discord konyacraft.com/discord adresinden takip edebilirsiniz.
  • Forumda tartışma yaratmak, hakaretlerde bulunmak kesinlikle yasaktır!

Gerçek bir Editör nasıl olunur?

Sizce bu söylenenler konusunda haklı mıyım?

• Kullanılan toplam oy
    9
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

KimkiO

Süper Üye
Konu hakkında da yorum yapmak isterim biraz.

Biliyorsunuz ki sunucuda oynayan bir çok arkadaşımızın yaşları küçük, bundan dolayı onları aşağılamıyorum fakat henüz yaptıklarının sonuçlarının farkında olmayan yüzlerce üye bulunuyor sunucuda. Editörler bunca üye içerisinde en az hata yapan, üyelere olabildiğince yardımcı olan, imla ve yazım kurallarına en fazla dikkat eden, kendini en iyi şekilde ifade kişiler arasından seçiliyor.

Demek ki başvurular arasında en uygun görülen kişiler bu kişilermiş ki bu insanlar editör olarak seçilmiş.
Biraz çevrenizi gözden geçirseniz siz de bunu anlayacaksınız.

Eğer editör olmak istiyorsanız buyrun siz de başvurun fakat editör olanların davranışları hakkında onları forum önünde rezil etmeye çalışmayın. Bir öneriniz varsa direkt o kişiye yapın, bir şikayetiniz varsa da direk yönetime şikayet edin. Bu şekilde tartışma ortamı oluşturmamış olursunuz. Eğer kişisel olarak problemlerinizin bulunduğu kişiler varsa da bunu herkesin ortasında değil birebir şekilde özelden çözmeye çalışın.

Bunu bir zamanlar bende yapardım, hatası olan kişileri direkt olarak toplum önünde paylaşırdım fakat bunun yanlış olduğuna kanaat getirdim. Böyle davranırsak hata yapan kişiler hatalarını düzeltme girişiminde bulunmuyorlar, bunun yerine daha yapıcı ve özel olarak bir konuşma yaparsak kişide olumlu yönde bir değişim gerçekleşiyor. Sizin de aynı şekilde davranmanızı öneriyorum.

Şimdi bende son bir kez konuşmamı yaparak konuyu bitirelim.
Hatta direk editörler ve kötü(!) editörler diye bir konu yazısı olsun.

Editörleri Nasıl Şikayet Edebilirim?
Bundan başlamanın daha mantıklı olduğunu düşündüm. Bir editörü şikayet edebileceğiniz bir çok platform bulunuyor. Destek Talebi, Forum Konusu açmak bunlara örnek verilebilir. Ama sizin için daha kullanışlı bir yer olacak. "Global Rapor Sistemi" editörlerin baktığı konuları yazdığı bir bölüm. Bu bölümde bazı şeyler saklanarak gösterilecek olsa da oyuncuların hizmetine sunulacak. Editörün yazdığı raporu beğenmeyen oyuncular bu raporu "Yönetim ve Genel Editör'e gönderecek. (Eğer şikayet edilen kişi Genel Editör olursa direk olarak şikayet Yönetim'e yönlendirilecek.)

Editörleri Neye Göre Şikayet Edebilirim?
Şundan bahsetmek gerekirse editörlerin gerçek hayatları bizi ilgilendirmiyor. Bir editör "İkonia Network" sunucularına bağlı olmadığı bir yer de istediğini yapma hakkına sahiptir. (Tabikide bir oyuncunun yanında küfür etmek bizim tarafımızdan hoş kabul edilmese de ilk seferde cezai işlemler uygulanmaz.) Bizim için önem arz eden şikayetler Editör'ün yaptığı iş ile olmalıdır. Bir Editör saçma sapan konular açıyor, yanlış raporlar oluşturuyor ve isteği konuları onaylarken istemediği konuları onaylamıyorsa bu büyük bir suç teşkil eder ve ağır cezalarla karşı karşıya kalır.

Editörler
Burada editörlerin nasıl bir sistemde çalıştığını anlatacağım. Sistem aslında kolay gözükse de çok karmaşık bir yapısı var. Bir editör seçildikten sonra editörün istatistikleri tutulur. Editörün istatistikleri yeterli düzeyde olmazsa "Düşürme Puan"ı kazanır. Bu düşürme puanı "Oluşturulan rapor, reddedilen rapor, onaylanan rapor , rozetler ve nişanlar" ile hesaplanarak bir yüzdelik dilim çıkarılır. Eğer yüzdelik dilim %65'in altında kalırsa editörün yetkileri alınır.

Belirli görevleri belirli aylar içinde tamamlayan editörler kendi prestijlerini artıran rozetler ve nişanlar kazanırlar. Bu rozetler ve nişanlar onların "Genel Editör" olmasını veya yerinde kalmasını sağlar.

En önemli noktaya burda değinmek istiyorum. Evet şuanda Genel Editör seçilmiş olabilir ama ileride Genel Editör nişan ve rozetlerle seçilecek. Ek olarak sıralamada başarılı istatistik tutan editörler anında cezalandırma yetkisine de sahip olabilecekler. Tabi bu sistemin aktif olmasına daha çok var ama aktif olduğu zaman başarılı işlere imza atacağımızı düşünüyoruz.

Son Söz
Şimdi siz son sözleri söylemek istiyorum, bir editörün devamlı açıklarını arayarak şikayet etmek hoş bir şey değildir. Çünkü siz de editör olursanız size de aynısı yapılır. Hele son dönemde Discord olayı ile birlikte bir çok editör arkadaşımızın konuşmaları SS alınarak şikayet ediliyor. Her insanın ağzından yanlışlıkla kaçan küfürler olabiliyor. Evet bu çok fazla oluyorsa, editörün ağzını değiştirmesi için yetkililer tarafından uyarılır. Bir editörü devamlı olarak tehdit ederek "işte küfürünü SS aldım yetkiliye şikayet edeceğim" gibi cümleleri dillendirme hiçbir şekilde düzgün karşılanmayacaktır.

Bu cümlelerimden çıkarılması gerek editörler küfür edebilir ve biz oyuncular bunları şikayet edemeyiz demek değil. Sadece kıskandığınız için devamlı birilerini şikayet etmekten vazgeçmenizi söylüyorum. Eğer onun gibi olmak istiyorsanız açıklarını arayarak değil, onun gibi çalışarak yapın lütfen.

Son düzenleme:

Osman1414

Süper Üye

Bundan başlamanın daha mantıklı olduğunu düşündüm. Bir editörü şikayet edebileceğiniz bir çok platform bulunuyor. Destek Talebi, Forum Konusu açmak bunlara örnek verilebilir. Ama sizin için daha kullanışlı bir yer olacak. "Global Rapor Sistemi" editörlerin baktığı konuları yazdığı bir bölüm. Bu bölümde bazı şeyler saklanarak gösterilecek olsa da oyuncuların hizmetine sunulacak. Editörün yazdığı raporu beğenmeyen oyuncular bu raporu "Yönetim ve Genel Editör'e gönderecek. (Eğer şikayet edilen kişi Genel Editör olursa direk olarak şikayet Yönetim'e yönlendirilecek.)

Şundan bahsetmek gerekirse editörlerin gerçek hayatları bizi ilgilendirmiyor. Bir editör "İkonia Network" sunucularına bağlı olmadığı bir yer de istediğini yapma hakkına sahiptir. (Tabikide bir oyuncunun yanında küfür etmek bizim tarafımızdan hoş kabul edilmese de ilk seferde cezai işlemler uygulanmaz.) Bizim için önem arz eden şikayetler Editör'ün yaptığı iş ile olmalıdır. Bir Editör saçma sapan konular açıyor, yanlış raporlar oluşturuyor ve isteği konuları onaylarken istemediği konuları onaylamıyorsa bu büyük bir suç teşkil eder ve ağır cezalarla karşı karşıya kalır.

Editörler
Burada editörlerin nasıl bir sistemde çalıştığını anlatacağım. Sistem aslında kolay gözükse de çok karmaşık bir yapısı var. Bir editör seçildikten sonra editörün istatistikleri tutulur. Editörün istatistikleri yeterli düzeyde olmazsa "Düşürme Puan"ı kazanır. Bu düşürme puanı "Oluşturulan rapor, reddedilen rapor, onaylanan rapor , rozetler ve nişanlar" ile hesaplanarak bir yüzdelik dilim çıkarılır. Eğer yüzdelik dilim %65'in altında kalırsa editörün yetkileri alınır.

Belirli görevleri belirli aylar içinde tamamlayan editörler kendi prestijlerini artıran rozetler ve nişanlar kazanırlar. Bu rozetler ve nişanlar onların "Genel Editör" olmasını veya yerinde kalmasını sağlar.

En önemli noktaya burda değinmek istiyorum. Evet şuanda Genel Editör'ü seçmiş olabilir ama ileride Genel Editör nişan ve rozetlerle seçilecek. Ek olarak sıralamada başarılı istatistik tutan editörler anında cezalandırma yetkisine de sahip olabilecekler. Tabi bu sistemin aktif olmasına daha çok var ama aktif olduğu zaman başarılı işlere imza atacağımızı düşünüyoruz.

Son Söz
Şimdi siz son sözleri söylemek istiyorum, bir editörün devamlı açıklarını arayarak şikayet etmek hoş bir şey değildir. Çünkü siz de editör olursanız size de aynısı yapılır. Hele son dönemde Discord olayı ile birlikte bir çok editör arkadaşımızın konuşmaları SS alınarak şikayet ediliyor. Her insanın ağzından yanlışlıkla kaçan küfürler olabiliyor. Evet bu çok fazla oluyorsa, editörün ağzını değiştirmesi için yetkililer tarafından uyarılır. Bazen ben bile küfür edebiliyorum, hatta eminim ki hepiniz küfür ediyorsunuzdur. Bir editörü devamlı olarak tehdit ederek "işte küfürünü SS aldım yetkiliye şikayet edeceğim" gibi cümleleri dillendirmenin hiçbir şekilde düzgün karşılanmayacaktır.

Bu cümlelerimden çıkarılması gerek editörler küfür edebilir ve biz oyuncular bunları şikayet edemeyiz demek değil. Sadece kıskandığınız için devamlı birilerini şikayet etmekten vazgeçmenizi söylüyorum. Eğer onun gibi olmak istiyorsanız açıklarını arayarak değil, onun gibi çalışarak yapın lütfen.

Eğer onun gibi olmak istiyorsanız açıklarını arayarak değil, onun gibi çalışarak yapın lütfen.- bu sözünü cok sevdım yorumunu begendm ve en mantiklisi discord sunucusunu kapatmak hep discord yuzunden oldu bunlar

KimkiO

Süper Üye
Eğer onun gibi olmak istiyorsanız açıklarını arayarak değil, onun gibi çalışarak yapın lütfen.- bu sözünü cok sevdım yorumunu begendm ve en mantiklisi discord sunucusunu kapatmak hep discord yuzunden oldu bunlar
Discord sunucusu üzerinden her gün yüzlerce, bazı günler binleri bulan mesaj gönderiliyor. Bunca mesaj arasından birkaç tartışma çıkması gayet normal bir durum.

Belki siz girmediğiniz için bilmiyorsunuz ama 6-7 kişi aktif olarak sesli sohbet kanalını, 13-14 kişi metin kanalını kullanarak sohbet ediyor. Sadece 1-2 tartışma meydana geldi diye kapatılması olağan bir şey değildir.

Parmaklar aracılığıyla Tapatalk uygulamasından gönderildi.​

Editörler

En önemli noktaya burda değinmek istiyorum. Evet şuanda Genel Editör seçilmiş olabilir ama ileride Genel Editör nişan ve rozetlerle seçilecek. Ek olarak sıralamada başarılı istatistik tutan editörler anında cezalandırma yetkisine de sahip olabilecekler. Tabi bu sistemin aktif olmasına daha çok var ama aktif olduğu zaman başarılı işlere imza atacağımızı düşünüyoruz.

Son Söz
Şimdi siz son sözleri söylemek istiyorum, bir editörün devamlı açıklarını arayarak şikayet etmek hoş bir şey değildir. Çünkü siz de editör olursanız size de aynısı yapılır. Hele son dönemde Discord olayı ile birlikte bir çok editör arkadaşımızın konuşmaları SS alınarak şikayet ediliyor. Her insanın ağzından yanlışlıkla kaçan küfürler olabiliyor. Evet bu çok fazla oluyorsa, editörün ağzını değiştirmesi için yetkililer tarafından uyarılır. Bazen ben bile küfür edebiliyorum, hatta eminim ki hepiniz küfür ediyorsunuzdur. Bir editörü devamlı olarak tehdit ederek "işte küfürünü SS aldım yetkiliye şikayet edeceğim" gibi cümleleri dillendirmenin hiçbir şekilde düzgün karşılanmayacaktır.

Bu yorumdan sonra,çok heyecanlandığımı belirtebilirim. Birde aklımda olan bir şey var. İzniniz ile sormak istiyorum.
Editörler bir konuyu yapabildikleri şeyleri kullanarak uyguluyor, ancak yetkililer o sıralar giremedi veya acil bir işleri olduğu için ilgilenemediler diyelim. Bir kaç arkadaş editör görevini yapmıyor diye çıkışabilir. Sizinde o arkadaşlara cevap vermeniz gerekebilir. Cevabınız nedir ? veya cevap vermek ister misiniz ?

Bu yorumdan sonra,çok heyecanlandığımı belirtebilirim. Birde aklımda olan bir şey var. İzniniz ile sormak istiyorum.
Editörler bir konuyu yapabildikleri şeyleri kullanarak uyguluyor, ancak yetkililer o sıralar giremedi veya acil bir işleri olduğu için ilgilenemediler diyelim. Bir kaç arkadaş editör görevini yapmıyor diye çıkışabilir. Sizinde o arkadaşlara cevap vermeniz gerekebilir. Cevabınız nedir ? veya cevap vermek ister misiniz ?
Böyle bir durumda forumu kapatarak "Nisan ayı boyunca yetkililerimiz forum ile ilgilenmeyeceği için kapatılmıştır." yazabiliriz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Forumda tartışma istemiyoruz, Saygı!
Sevgili üyemiz, İkonia Network büyük bir aileden oluşan saygın topluluktur. Bu toplulukta herkes birbirine saygılı olmalıdır. Forum tartışma ve fikir aktarımı üzerine kurulmuş olsada üzülerek kırıcı, rencide edici boyutta tartışmalar yaşandığına şahit oluyoruz. Lütfen mesaj yazarken kırıcı, rencide edici söylemlerden kaçınıp barışçıl olunuz. Kırıcı ve rencide edici boyuta ulaşan mesajlar için "Uyarılar ve Uyarı Puanları" kapsamında geçerli olmak üzere uyarı puanı ile cezalandırma uygulayacağız.