• Duyuru ve bilgilendirmeleri Discord sunucumuz konyacraft.com/discord konyacraft.com/discord adresinden takip edebilirsiniz.
  • Forumda tartışma yaratmak, hakaretlerde bulunmak kesinlikle yasaktır!

Gerçekten Forumda Kaç Mesajınız Bulunuyor?

KimkiO

Süper Üye

Herkese merhabalar!
Daha önce hiç toplam mesaj sayınızı merak ettiniz mi?

Hayır hayır, profilinizde yazan mesaj sayınızdan bahsetmiyorum. Yazdığınız tüm profil mesajları,arkadaşlık ilişkileri
katagorisine yazılmış ama istatistiklerde görünmeyen mesajlarınızın da dahil olduğu sayıdan bahsediyorum.
Biliyorsunuz ki mesaj kasmanın önüne geçmek amacıyla Arkadaşlık İlişkileri bölümüne yazılan mesajlar
sistem tarafından sayılmıyor. Sizlere normal mesajlarınızın yanında profil mesajlarınızın ve bu bölüme yazdığınız
mesajların toplam sayısını söyleyebilirim desem ne tepki verirdiniz?

Size bunu şöyle bir örnekle açıklamak isterim ki aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi benim mesaj sayım kayıtlara göre 218 olarak görünüyor fakat profil mesajları ve arkadaşlık ilişkileri katagorisini de hesaba dahil ettiğimizde forumda 982 mesajım bulunuyor.

Sizde forumda kaç mesajınızın bulunduğunu merak ediyorsanız
tek yapmanız gereken mesaj sayısını öğrenmek istediğiniz üyeyi aşağıya etiketlemek.

(Bu sayıya nasıl ulaştığımı merak ediyorsanız 23 Martı beklemelisiniz...)
Arkadaşlar bu sayılara nasıl ulaştığımı açıklayayım size derhal.
Öncelikle mesaj sayısını merak ettiğimiz üyenin profiline giriyoruz, ardından "Bilgi" kısmına giriyoruz.

Bu sayfada "Etkileşim" adlı bir bölüm bulunuyor, buradan üyelerin mesajları/konuları hakkında sorgulama yapılabiliyor. Biz mesaj sayısını merak ettiğimiz için "x kullanıcısına ait tüm içeriği bul" seçeneğine tıklıyoruz.

Buraya tıkladıktan sonra en fazla 10 sayfa halinde üyenin konu/profil mesajları karşımıza çıkacaktır.
Sayfanın en altına ilerlediğimizde ise şöyle bir yer karşımıza çıkıyor:

Burada yazan "Toplam: x" sayısı maksimum 10 sayfa içerisine sığdırılabilen mesaj sayısıdır.
Normalde bir sayfaya 20 mesaj sığıyor fakat sanıyorum ki benim 2 mesajım silindiği için bu şekilde görünüyor.
Buradan son sayfaya ilerliyoruz.

(Eğer üyenin 180'den az mesajı bulunuyorsa 10. sayfa olmayacaktır yani direk mesaj sayısı "Toplam: x" kısmında yazdığı gibidir fakat üyenin 180'den fazla mesajı bulunuyorsa 10. sayfaya ilerlememiz gerekiyor.)

Son sayfada "Daha Eski Mesajları Bul" seçeneğini göreceğiz. Buraya tıklayarak üyenin ilk 10 sayfaya sığmayan diğer mesajlarını görebileceğiz. Bu şekilde 10-10-10 olarak sayfa mesaj sayısına bağlı olarak ilerleyecektir.
Eğer mesaj sayısının toplamını merak ediyorsanız her "Daha Eski Mesajları Bul" butonuna basmadan önce "Toplam: x" sayısını bir yere yazın.

Bu uyarıyla karşılaşıncaya kadar aynı yöntemle sayfalar arasında ilerleyin. Bu uyarıyı görünce anlayın ki bir önceki sayfa üyelenin son mesajlarıydı, yazdığınız sayıları toplayın üyenin tüm mesajlarının sayısına ulaşacaksınız.

Görünüş itibariyle biraz zor görünebilir fakat birkaç dakikanızı bile almayacak kadar basit işlemler.
Bir konunun daha sonuna geldik, daha sonra görüşmek üzere!​

Son düzenleme:

FerdiOfficial

Editör Adayı

Herkese merhabalar!
Daha önce hiç toplam mesaj sayınızı merak ettiniz mi?

Hayır hayır, profilinizde yazan mesaj sayınızdan bahsetmiyorum. Yazdığınız tüm profil mesajları,arkadaşlık ilişkileri
katagorisine yazılmış ama istatistiklerde görünmeyen mesajlarınızın da dahil olduğu sayıdan bahsediyorum.
Biliyorsunuz ki mesaj kasmanın önüne geçmek amacıyla Arkadaşlık İlişkileri bölümüne yazılan mesajlar
sistem tarafından sayılmıyor. Sizlere normal mesajlarınızın yanında profil mesajlarınızın ve bu bölüme yazdığınız
mesajların toplam sayısını söyleyebilirim desem ne tepki verirdiniz?

Size bunu şöyle bir örnekle açıklamak isterim ki aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi benim mesaj sayım kayıtlara göre 218 olarak görünüyor fakat profil mesajları ve arkadaşlık ilişkileri katagorisini de hesaba dahil ettiğimizde forumda 982 mesajım bulunuyor.

Sizde forumda kaç mesajınızın bulunduğunu merak ediyorsanız
tek yapmanız gereken mesaj sayısını öğrenmek istediğiniz üyeyi aşağıya etiketlemek.
(Bu sayıya nasıl ulaştığımı merak ediyorsanız 23 Martı beklemelisiniz...)
Teker teker saymazsın sen bi açığını buldunmu gene yusuf ;) @FerdiOfficial

:D vay be siteyi kodlayan adminin bile bilmediği şeyleri bilen bir editör :D şaka bir yana onlarınkinin mesaj sayısının gözüken ile aynı olduğunu düşünüyorum
Sanmıyorum, Eray'ın en az 500 mesajı silinmiştir.

Forumda tartışma istemiyoruz, Saygı!
Sevgili üyemiz, İkonia Network büyük bir aileden oluşan saygın topluluktur. Bu toplulukta herkes birbirine saygılı olmalıdır. Forum tartışma ve fikir aktarımı üzerine kurulmuş olsada üzülerek kırıcı, rencide edici boyutta tartışmalar yaşandığına şahit oluyoruz. Lütfen mesaj yazarken kırıcı, rencide edici söylemlerden kaçınıp barışçıl olunuz. Kırıcı ve rencide edici boyuta ulaşan mesajlar için "Uyarılar ve Uyarı Puanları" kapsamında geçerli olmak üzere uyarı puanı ile cezalandırma uygulayacağız.