• Duyuru ve bilgilendirmeleri Discord sunucumuz konyacraft.com/discord konyacraft.com/discord adresinden takip edebilirsiniz.
  • Forumda tartışma yaratmak, hakaretlerde bulunmak kesinlikle yasaktır!

Fiyat Performans.

Sizcede Bu Sistem Alınmalı mıdır?

• Evet

Kullanılan: 4 66,7%
  • Hayır

Kullanılan: 0 0,0%
  • Bilmem

Kullanılan: 2 33,3%

• Kullanılan toplam oy
    6

KollarimiVerin

Editör Adayı
Merhabalar!
Gün içerisinde aşırı ucuz fakat "Fiyat Performans" bakımından çok iyi bir sistem topladım, özellikle bu sistem geleceğe dönük olduğundan Anakart'a uygun Upgradeler yaparak sisteminizi güçlendirebilirsiniz.

(Bu tür sistem toplama konularını isterseniz, şahsi hesabıma mesaj bırakmayı unutmayınız.)

Gerçek 4 çekirdeğin performansı işte bugün AMD'nin düşük bütçeli fakat yüksek performanslı canavarını çıkartması tüm dünyayı ayağa kaldırdı işte o "RYZEN" serisi...

Öncedende söylemiştim, "Özellikle bu sistem geleceğe dönük olduğundan Anakart'a uygun Upgradeler yaparak sisteminizi güçlendirebilirsiniz."
lafı uzatmaya gerek yok :)

Ram olarak, GSKILL'in Ripjaws Ramini seçmiş bulunmaktayım, bu Ramin frekans değeri 3000 MHz olduğundan bize oyunlarda yüksek performans sunacaktır ve anakartımız 3200 MHz'i desteklediğinden O.C ile 3000 MHz'i 3200'e çıkarıp, Oyun içerisinde yüksek performanslar alabiliriz.

(MUHTAÇ OLMADIK MÜDDETÇE OVERCLOCK'U ASLA YAPMAYINIZ.)

Kasayı biraz fiyattan yana oldum, düşük bütçeli seçtim işinizi görür ATX bir kasa.

(Ek bir güç kaynağına gerek yok Kasanın kendisi 500 Walt güç kaynağı ile geliyor.)

Hani başlıkta demiştim ya, bu sistem tam bir "FİYAT PERFORMANS" ürünü diye işte o'da bu :D GTX 1060'ın gücü GTX 1060 dönemin yeni serisidir içerisinde bulunan "Pascal Mimarisi" şu an piyasadaki tüm Ekran Kartı modellerine kafa vurmaktadır, seçiminiz her zaman GTX 1*** serisinden olsun.

(Ekran Kartımız 2 Fanlıdır GDDR5 tip modeldir.)

Harddisk'in daha ucuzlarıda vardı ama 210Mb/s okuma hızını görünce şok olup, direk SeaGatenin Barracudasını aldım işinizi çok ama çok görür.

Ve gelelim fiyatımıza, böyle bir canavar'da amma velakin bütçemizi yükseltmez isek olmaz bu yüzden, bende size en uygun fiyatı hazırlayarak topladım.
Fiyatımız ise;
3.320 TL'dir
xd.png

Ürünler İtopya.com'dan toplanmıştır ve siz kullanıcılar için en iyi şekilde hazırlanmıştır.
Bir sonraki gün'de görüşmek üzere kendinize iyi bakmak dileğiyle, sağlıcakla kalın, hoşçakalın.

(BU TÜR SİSTEMLERİN DAHA FAZLA GELMESİNİ İSTİYORSANIZ ÖZEL MESAJ YOLU İLE YADA PROFİLİME YAZMAKLADA BANA ULAŞABİLİRSİNİZ.)

Son düzenleme:
Ryzen candır gerisi patlıcandır <3.Gerçektende fiyat-performans açısından çok iyi . Sistem toplamak isteyen arkadaşlara şiddetle öneririm . Ama itopya değilde daha bilindik ve kaliteli bir siteden toplasaydın :D.

KollarimiVerin

Editör Adayı
*KONU ÜZERİNDE ÇIKAN HATALAR DÜZELTİLMİŞTİR*
İyi Forumlar.

KollarimiVerin

Editör Adayı
Sistemin oyun testleri için videoyu izleyip, yorum yapınız..

BKZ:

(BKZ ? BKZ = Bakınız.)

KollarimiVerin

Editör Adayı
Videoda PUB:G'de 1920x1080 çözünürlükte Ultra ayarlarda FPS 60 aşağı düşmüyor.

Ben sistemin çok kaliteli olduğunu düşünmüyorum. İleriye dönük kötü yanları çok. Örneğin kasa ve anakart MiniATX olduğu için bu sisteme sadece 1 ekran kartı ve 2 ram ekleyebilirsiniz. Evet şuanda 2 ram takmanız bile sizin sistemini kaliteli hale getirebilir lakin ileride benim gibi ram sorunu yaşarsınız. MiniATX bir anakartım olduğu için bilgisayarımda tek fan çalıştırabiliyorum ve 4*2 RAM'lerden dolayı maksimum 8GB bir Ram'a sahibim.

Ek olarak kasanın PSU yani Güç Kaynağı'nın 80+ Bronze ve üstü sertifikası yok. Bu sertifikalar bilgisayarınızı çok daha uzun süreli yaşamasını sağlar.

RAM'e 3000Mhz vermeniz gereksiz bir şey 16GB 2400Mhz bir ram size 5 sene boyunca yetebilir. Zaten oyun oynamak için aldıysanız bu Mhz farkı bir şeye yaramayacaktır.

İşlemci tercihi Ryzen'den yapılması bir avantaj ama R3 yerine R5 takarsanız daha rahat oyun oynayabilirsiniz.

Bütçe için Ekran Kartı ideal bir fiyat performans sağlıyor. Fakat şu dönemde ekran kartlarının uçuşu ve Minercilar yüzünden stok sorunlarını eklersek ekran kartı size normalden %80 daha pahalı gelecektir. Bunu engelleyecek maalesef bir şey yok yek çareniz Bitcoin, Etherum gibi sanal paraların çökmesini beklemek.​

Ben sistemin çok kaliteli olduğunu düşünmüyorum. İleriye dönük kötü yanları çok. Örneğin kasa ve anakart MiniATX olduğu için bu sisteme sadece 1 ekran kartı ve 2 ram ekleyebilirsiniz. Evet şuanda 2 ram takmanız bile sizin sistemini kaliteli hale getirebilir lakin ileride benim gibi ram sorunu yaşarsınız. MiniATX bir anakartım olduğu için bilgisayarımda tek fan çalıştırabiliyorum ve 4*2 RAM'lerden dolayı maksimum 8GB bir Ram'a sahibim.

Ek olarak kasanın PSU yani Güç Kaynağı'nın 80+ Bronze ve üstü sertifikası yok. Bu sertifikalar bilgisayarınızı çok daha uzun süreli yaşamasını sağlar.

RAM'e 3000Mhz vermeniz gereksiz bir şey 16GB 2400Mhz bir ram size 5 sene boyunca yetebilir. Zaten oyun oynamak için aldıysanız bu Mhz farkı bir şeye yaramayacaktır.

İşlemci tercihi Ryzen'den yapılması bir avantaj ama R3 yerine R5 takarsanız daha rahat oyun oynayabilirsiniz.

Bütçe için Ekran Kartı ideal bir fiyat performans sağlıyor. Fakat şu dönemde ekran kartlarının uçuşu ve Minercilar yüzünden stok sorunlarını eklersek ekran kartı size normalden %80 daha pahalı gelecektir. Bunu engelleyecek maalesef bir şey yok yek çareniz Bitcoin, Etherum gibi sanal paraların çökmesini beklemek.​
Peki Yaklaşık 4.500 TL bütçeye ne kadar iyi bilgisayar toplanır ?
Bana da parçalar önerirsiniz umarım :)

Merhabalar!
Gün içerisinde aşırı ucuz fakat "Fiyat Performans" bakımından çok iyi bir sistem topladım, özellikle bu sistem geleceğe dönük olduğundan Anakart'a uygun Upgradeler yaparak sisteminizi güçlendirebilirsiniz.

(Bu tür sistem toplama konularını isterseniz, şahsi hesabıma mesaj bırakmayı unutmayınız.)

Gerçek 4 çekirdeğin performansı işte bugün AMD'nin düşük bütçeli fakat yüksek performanslı canavarını çıkartması tüm dünyayı ayağa kaldırdı işte o "RYZEN" serisi...

Öncedende söylemiştim, "Özellikle bu sistem geleceğe dönük olduğundan Anakart'a uygun Upgradeler yaparak sisteminizi güçlendirebilirsiniz."
lafı uzatmaya gerek yok :)

Ram olarak, GSKILL'in Ripjaws Ramini seçmiş bulunmaktayım, bu Ramin frekans değeri 3000 MHz olduğundan bize oyunlarda yüksek performans sunacaktır ve anakartımız 3200 MHz'i desteklediğinden O.C ile 3000 MHz'i 3200'e çıkarıp, Oyun içerisinde yüksek performanslar alabiliriz.

(MUHTAÇ OLMADIK MÜDDETÇE OVERCLOCK'U ASLA YAPMAYINIZ.)

Kasayı biraz fiyattan yana oldum, düşük bütçeli seçtim işinizi görür ATX bir kasa.

(Ek bir güç kaynağına gerek yok Kasanın kendisi 500 Walt güç kaynağı ile geliyor.)

Hani başlıkta demiştim ya, bu sistem tam bir "FİYAT PERFORMANS" ürünü diye işte o'da bu :D GTX 1060'ın gücü GTX 1060 dönemin yeni serisidir içerisinde bulunan "Pascal Mimarisi" şu an piyasadaki tüm Ekran Kartı modellerine kafa vurmaktadır, seçiminiz her zaman GTX 1*** serisinden olsun.

(Ekran Kartımız 2 Fanlıdır GDDR5 tip modeldir.)

Harddisk'in daha ucuzlarıda vardı ama 210Mb/s okuma hızını görünce şok olup, direk SeaGatenin Barracudasını aldım işinizi çok ama çok görür.

Ve gelelim fiyatımıza, böyle bir canavar'da amma velakin bütçemizi yükseltmez isek olmaz bu yüzden, bende size en uygun fiyatı hazırlayarak topladım.
Fiyatımız ise;

Ürünler İtopya.com'dan toplanmıştır ve siz kullanıcılar için en iyi şekilde hazırlanmıştır.
Bir sonraki gün'de görüşmek üzere kendinize iyi bakmak dileğiyle, sağlıcakla kalın, hoşçakalın.

(BU TÜR SİSTEMLERİN DAHA FAZLA GELMESİNİ İSTİYORSANIZ ÖZEL MESAJ YOLU İLE YADA PROFİLİME YAZMAKLADA BANA ULAŞABİLİRSİNİZ.)

Bilgisayarı gayet beğendim. Fakat ki parçaların birbirine uyum sağlaması lazım. Ben öyle bir hataya düştüm. Siz düşmeyin. Bu bir tavsiyem olsun ki çoğu firma kdv'yi makineden daha fazla kesiyor. En ucuz KDV'li bilgisayarı seçin. Yurtdışından getirmeye çalışırken dikkat edin.

KollarimiVerin

Editör Adayı

İlk öncelikle oyun için MHz değerleri önemlidir örneğin şu videodan anlayabilirsiniz

BKZ:

İlk saniyelerde 2400 Mhz vs 3000 Mhz arasında 5 FPSlik değer oluşuyor.

Onun yanı sıra kasamız Mini ATx değil ATx'dir ATx küçük Mini ATx daha küçük bir versiyondur. Ve 2 ekran kartı koymak içinde SLI köprüsü lazım, ve İşlemciyi güçlendiriyoruz 500 TL daha koyuyoruz
Onun yanında yeni bir Ekran Kartı satın alıyoruz onunda fiyatları 1.500 TL civarı (GTX 1060'dan hesaplanmıştır) Anakart'da SLI köprüsü desteklemiyor onada bi' 400-500 TL bayılmak lazım ohooo, fiyat aldı başını gidiyor.

Onun yanısıra R5 işlemcilerin fiyatları bayağı tavan yaptı bu yüzden bütçeyi biraz kısıp Oyuncular daha iyi oynasın diye R3 1300X, koymuştum çünkü bu işlemci oyunlar içerisinde GTX 1060 ikilisi ile bir hayli performans veriyor.

KollarimiVerin

Editör Adayı
Yazın 3500 TL bütçe ile yeni bir canavar bilgisayar toplamayı düşünüyorum .
Önerilerini bekliyorum.
Şu dolar düşerse istersen kendine GTX 1070li sistem bile yapabilirsin.
Düşmez olursa bu sistemi tavsiye edebilirim yada iki şeyini değiştirerek satın alabilirsin hem bütçende yetiyor.

KollarimiVerin

Editör Adayı
Yaza kadar dolar düşmeyecek gibi .
Bu sistemi de listeme ekledim :)
Aynı şekil @Eren || TheRazorGod'un da dediği gibi Bronze +80 Sertfikalı PSU alırsan daha uzun ömürlü bir sistem olur onun yanında birde güzel kasa al "IşıQlı MışıQlı Bu M0ruQ" desin evine gelen arkadaşların. Bütçe yükseliyor ama 3.500 TL'en olduğu için sıkıntı olmaz.

Forumda tartışma istemiyoruz, Saygı!
Sevgili üyemiz, İkonia Network büyük bir aileden oluşan saygın topluluktur. Bu toplulukta herkes birbirine saygılı olmalıdır. Forum tartışma ve fikir aktarımı üzerine kurulmuş olsada üzülerek kırıcı, rencide edici boyutta tartışmalar yaşandığına şahit oluyoruz. Lütfen mesaj yazarken kırıcı, rencide edici söylemlerden kaçınıp barışçıl olunuz. Kırıcı ve rencide edici boyuta ulaşan mesajlar için "Uyarılar ve Uyarı Puanları" kapsamında geçerli olmak üzere uyarı puanı ile cezalandırma uygulayacağız.