• Duyuru ve bilgilendirmeleri Discord sunucumuz konyacraft.com/discord konyacraft.com/discord adresinden takip edebilirsiniz.
  • Forumda tartışma yaratmak, hakaretlerde bulunmak kesinlikle yasaktır!

Bilgilendirme Yönetime Soru Sor!

xaropex

Aktif Üye
Şu zamana kadar sormak istediğiniz ama soramadığınız tüm soruları buradan sorabilirsiniz!
Mantıklı ve cevap verilebilir sorularınızı bu başlık altında cevaplayacağım, ileriye dönük beklentilerinizi görüntüleyeceğim.
Ee o zaman dans başlasın!​
PvP-Survival Sunucularına /nick Komutu Gelicekmi? Factions-Skyblock- Sumo Sunucularında /nick Komutu Bulunuyorken Diğer Sunucularda Olmaması Saçmalık.

PvP-Survival Sunucularına /nick Komutu Gelicekmi? Factions-Skyblock- Sumo Sunucularında /nick Komutu Bulunuyorken Diğer Sunucularda Olmaması Saçmalık.
Nick komutunun kullanımı biraz sıkıntılı, bu sebepten dolayı henüz karar veremediğimiz bir durum var. Kesin bir şey yok, şu anlık bu şekilde devam etmesi daha mantıklı olacaktır.

Java kesinlikle bir zor, ayrıca eski ve kullanışsız. Neredeyse çoğu platformda kullanılmıyor bile. Ama yine de, Java'yı öğrendikten sonra diğer dilleri öğrenme noktasında çok sıkıntı çekmezsiniz, hatta kolaylaşır. Java'yı tavsiye ediyor muyum? Hayır, etmiyorum. Ama pandemi döneminde boş vaktimi değerlendirmek ve kendime bir şeyler katmak istiyorum derseniz kesinlikle öğrenin bu dili. Size diğer dilleri öğrenme noktasında çok büyük bir artısı olacaktır.Daha sonrasında bu diller arasında geçiş yapabilirsiniz.
Ben arkadaşlara java öğretiyorum şuan. Bence o kadar da kullanışsız değil. Öğrendikten sonra üstüne arkadaşlara kotlin öğreteceğim ve mobil uygulama yazma konusunda da bilgilendireceğim. Bu sayede en azından güzel bir uygulama çıkarıp ileride Google Play Store'a yüklediklerinde(yükleme ücretine belki yardımcı olurum) sürekli bir gelir kaynağı elde edebilirler. Benim önerim de web programlama yönünde fakat Java hakkı yenebilecek bir dil değil. Hem Java öğrenildikten sonra dediğiniz gibi " Java, C#, C++ gibi diller birbirine çok benzeyen yapılara sahiptir. " bu yüzden diğer dillere geçmek kolay olacaktır. Biraz da çelişkili konuşmuşsunuz. Hem dili önermiyor hem de kesinlikle öğrenin diyorsunuz.
Arkadaşlar ile birkaç ders yaptıktan sonra benim anlatımım cidden onlara bir şey öğretirse diğer dilleri de öğretmek isterim fakat benden daha iyi öğretenler var. (Ben Çoğunlukla Beleşe Ders veriyorum. Hem Ders Anlatırken Kendim de tekrar yapmış olduğum için birlikte çalışmış oluyoruz.) :')

Ben arkadaşlara java öğretiyorum şuan. Bence o kadar da kullanışsız değil. Öğrendikten sonra üstüne arkadaşlara kotlin öğreteceğim ve mobil uygulama yazma konusunda da bilgilendireceğim. Bu sayede en azından güzel bir uygulama çıkarıp ileride Google Play Store'a yüklediklerinde(yükleme ücretine belki yardımcı olurum) sürekli bir gelir kaynağı elde edebilirler. Benim önerim de web programlama yönünde fakat Java hakkı yenebilecek bir dil değil. Hem Java öğrenildikten sonra dediğiniz gibi " Java, C#, C++ gibi diller birbirine çok benzeyen yapılara sahiptir. " bu yüzden diğer dillere geçmek kolay olacaktır. Biraz da çelişkili konuşmuşsunuz. Hem dili önermiyor hem de kesinlikle öğrenin diyorsunuz.
Arkadaşlar ile birkaç ders yaptıktan sonra benim anlatımım cidden onlara bir şey öğretirse diğer dilleri de öğretmek isterim fakat benden daha iyi öğretenler var. (Ben Çoğunlukla Beleşe Ders veriyorum. Hem Ders Anlatırken Kendim de tekrar yapmış olduğum için birlikte çalışmış oluyoruz.) :')
Bugünki dersimiz 2 saat sürdü, bana göre eğlenceli ve verimliydi. Haftanın 3-4 günü ders işlersek daha iyi olabilir.

Demek istediğim şey, tamamen vaktinize bağlı olması. Java, eski bir dil elbette, hatta popülerliği bile yok. Ama eski dil olması köklü bir yapıya da sahip olduğunu gösteriyor. Bunu düz mantıkta KC’ye de benzetebiliriz; sistemler eski, yenilik yok, zorluk fazla, ama yine de belli bir oyuncu kitlesi var. Bu kitle neye güveniyor? İleriye dönük adımlarda bir şeyler yapılabileceğine. Java da tam olarak böyle, öğrenin diyemeyiz ama öğrenmeyin hiç diyemeyiz. Vakit varsa öğrenilmeli, yoksa daha basit dillerden devam edilmeli.

Eğer istenirse web geliştirme ve programa üzerine ben de eğitim vermeye çalışırım.

Demek istediğim şey, tamamen vaktinize bağlı olması. Java, eski bir dil elbette, hatta popülerliği bile yok. Ama eski dil olması köklü bir yapıya da sahip olduğunu gösteriyor. Bunu düz mantıkta KC’ye de benzetebiliriz; sistemler eski, yenilik yok, zorluk fazla, ama yine de belli bir oyuncu kitlesi var. Bu kitle neye güveniyor? İleriye dönük adımlarda bir şeyler yapılabileceğine. Java da tam olarak böyle, öğrenin diyemeyiz ama öğrenmeyin hiç diyemeyiz. Vakit varsa öğrenilmeli, yoksa daha basit dillerden devam edilmeli.

Eğer istenirse web geliştirme ve programa üzerine ben de eğitim vermeye çalışırım.
Güzel, Eğitim verirseniz gerçekten Editörlere, tasarımcılar'A çok yararlı olabilir.

Bugünki dersimiz 2 saat sürdü, bana göre eğlenceli ve verimliydi. Haftanın 3-4 günü ders işlersek daha iyi olabilir.
Hepiniz müsait olduğu sürece istediğiniz zaman işleyebiliriz. Bugün sınavım bittikten sonra örnek çözümleri yapacağız. Bugün ki dersi biraz kısa tutacağım. Örnekler bittikten sonra dizilere geçeceğim sonrasında örnek anlatacağım. Verimli dersler yapabiliriz inşallah :D Verdiğim ödevleri de yapacaksınız yoksa sözlü notu 15 veririm.

xaropex

Aktif Üye
Nick komutunun kullanımı biraz sıkıntılı, bu sebepten dolayı henüz karar veremediğimiz bir durum var. Kesin bir şey yok, şu anlık bu şekilde devam etmesi daha mantıklı olacaktır.
Sadece PvP Ve Survival Sunucularındamı Sıkıntı Oluyor Sanırım Diğer Sunucularda Olmuyor.

Güzel, Eğitim verirseniz gerçekten Editörlere, tasarımcılar'A çok yararlı olabilir.
Tabii ki de neden olmasın, web geliştirme eğitimden çok istekle de alakası olan bir şey o yüzden bir süre sonra onlar da yapabilecek düzeye gelebilirler.

Son düzenleme:
Uzun süredir yazılıma karşı ilgim vardı ve artık başlamam gerektiğini düşünüyordum.Dilleri biraz araştırdıktan sonra Java dilini öğrenmeye karar verdim(genel olarak başlangıç için zor bir dil olduğu söyleniyor ama sizinde fikirlerinizi duymak isterim).Fakat sadece YouTube veya çeşitli platformlardan izleyebileceğim videolarla tamamen olmayacağını,en azından bir yazılı kaynağımın olması gerektiğine dair bir çok yorum okuduktan ve tavsiye dinledikten sonra bu kitabı aldım.50-60Tl gibi bir fiyata internette rahatlıkla bulunabiliyor.
devletin sağladığı 1 milyon istihdam programına katılabilirsin, program tamamen ücretsiz ve udemy gibi kayıtlı dersler barındırıyor içerisinde senin de öğrendiğin java C html sql vb. birçok eğitim seti var Ben ordan çalışıyorum bi bak bence.

Forumda tartışma istemiyoruz, Saygı!
Sevgili üyemiz, İkonia Network büyük bir aileden oluşan saygın topluluktur. Bu toplulukta herkes birbirine saygılı olmalıdır. Forum tartışma ve fikir aktarımı üzerine kurulmuş olsada üzülerek kırıcı, rencide edici boyutta tartışmalar yaşandığına şahit oluyoruz. Lütfen mesaj yazarken kırıcı, rencide edici söylemlerden kaçınıp barışçıl olunuz. Kırıcı ve rencide edici boyuta ulaşan mesajlar için "Uyarılar ve Uyarı Puanları" kapsamında geçerli olmak üzere uyarı puanı ile cezalandırma uygulayacağız.