• Duyuru ve bilgilendirmeleri Discord sunucumuz konyacraft.com/discord konyacraft.com/discord adresinden takip edebilirsiniz.
  • Forumda tartışma yaratmak, hakaretlerde bulunmak kesinlikle yasaktır!

Değerlendirmeye Alındı Skyblock-2 Sunucusu Tavsiyeler'i

Sizce Bu Tür Fikirler Sunucunun Daha İyi Yerlere Gelmesine Olanak Sağlar mı?

• Kullanılan toplam oy
    6
  • Anket kapatılmış .
Öncelikle iyi günler, adım oyun içi ismim ile Esthetique. "Skyblock-2'ye eklenmesini, güncellenmesini istediğiniz bir şey olursa forum.konyacraft.com adresine Skyblock-2 kategorisinde konu açıp bize iletebilirsiniz."Bu iletiye iltifahen düşüncelerimi ve fikirlerimi liste şeklinde paylaşmak istedim.

1- Örs'de XP Hatası:
Örneğin Örs üzerinde bir item'e isim vermek istiyoruz. Normalde isim vermek için istenen XP leveli 1'dir veyahut 3'dür lâkin Skyblock-2 sunucusun da bu durum bu şekilde değil. 1 level isterken 20, 30 hatta 50 level dahi aldığı olabiliyor. Bunun metrik sistemi mi böyle sunucu da yoksa bu bir hata mı? Eğer ki bu bir hata sonucu oluşan bir durum ise acil düzeltilmelidir. Çünkü bu durum ben dahil tüm oyuncuları mağdur etmektedir.

1.jpeg 2.jpeg

2- Enchant Table Kitap Basma:
Şahsen, oyun içerisinde XP Level'im arttığında yaptığım şey Enchant Table ile büyülü kitap basmak olur. Ancak Skyblock-2 Sunucusunda bu pek umduğum gibi olmuyor. Nedeni ise basacağımız kitabın süpriz olması. Çünkü normalde basabileceğimiz levele göre vereceği kitabı gösterirdi, bizde ona göre basardık. Ancak Skyblock-2'de Enchant Table'da çıkacak kitap gözükmüyor. Bu sonradan yapıldığı belli lâkin mümkünse düzeltilmesini isterim.

3.jpeg

3- Eksik İtem ve Bloklar:
Kısaca söyleyim, Farm, Otomatik Sistem veyahut Mimari için gerekli olan item ve blokların bir kısmı Skyblock-2'de bulunmamakta. Bunların tekrardan eklenmesini isterim.

8.gif 5.png Slime_Block.png 6.png 7.png ...

4- Eski Haritaların Hâlâ Kullanılması:
Skyblock-2 Sunucusuna neredeyse her gün girmekteyim. Ancak insan her gün aynı haritayı görmekten pek de müteşekkir olmuyor. Aslına bakarsak zaten haritalar'da eski. Haritaların Creative-1 ve Skyblock-1 Sunucuları yerine oturduktan sonra güncellenmesi güzel olur.

4.jpeg 5.jpeg

(Görsel ekleme sınırlaması olduğundan bu yazıdan sonrası görselsiz şekilde olacaktır.)

5- Hızlı Satış Yapmak İçin /sell Veya /sat Komutları:
Öncelikle Diamond, Gold, Emerald, Coal gibi itemleri rahatça satmak için /sell diamond 1 gibi komutlar ile bu olay daha da rahat hâle getirilebilir.
(Hele ki bu olay
Gold için geçerli, nedeni ise 25-30 stack Gold Block'u satmak üstüne üstlük teker teker, bir hayli zor.)

6- Skyblock-2 Sunucusunun Market Düşüklüğü:
Ciddi anlamda Skyblock-2 sunucusunun marketi çok kısıtlı. Bir şeyi bulabilirsek başka bir şeyi bulamıyoruz. Market daha zengin hâle getirilmeli ve eklemeler yapılmalıdır. En büyük örneği ile kuvars blok ile yapılmış markette kuvars yok ve oyun içerisinde bulmak neredeyse imkansız.

7-Hızlı Market Paneli:
Başka Sunucular da gördüğüm bir durum ve şahsen çok hoşuma gitti. /marketpanel tarzı bir komut ile önünüze bir panel çıkıyor ve kategorize şekilde ayrılmış itemler ile her nerde olursanız olun istediğiniz şeylere ulaşmanız çok kolay bir hâle getirilmekte. Bunun Skyblock-2 Sunucusunda görmek beni müteşekkir eder.

8- /fly Komutunda Hata: (Çözüldü)
Oyun içerisinde /fly komutunu aktif hâle getirdikten sonra uçmak için havalanıyoruz ve gerektiği zaman zarfında hızlanıyoruz. Lâkin Skyblock-2 Sunucusunda hızlanma durumunda "Lag" tarzı bir durum oluyor ve uçan oyuncuyu geriye atıyor. Bu durum /fly komutunu doğru düzgün kullanılamaz hale getirmekte.

9- Yeni Başlayanlar İçin Kılavuz:
Yeni başlayan oyuncular ile karşılaşıyoruz. Ada'yı nasıl açacaklarını, Market'e dahi nasıl gideceklerini bilmeye biliyorlar. Chat üzerinden sormaya çalışsalar da cevap veren pek olmuyor ve bu durum sonucunda oyuncu daha girmemek üzere çıkıyor. Doğru /vipbilgi ve /bilgi tazrı Warp'lar bulunmakta ancak bu tür Warp'lar dahi yetersiz kalıyor ve bu durum 1 eksi oyuncu anlamına geliyor. Bunun için PVP-1 Sunucunda olduğu gibi ilk girişte bilgi kılavuzu şekilde oyuncunun envanterinde yer alması güzel olur.

10- Örs'de Eşya Tamiri:
Skyblock-2 Sunucusunda IkoniaVIP ve SkyVIP hariç /fix komutunu kullanmak imkansız ve başka yollarla item tamiri yapmak imkansız. Çünkü, örneğin normal bir Survival'da İtem'i Örs'e koyarız, yan kısmına da hammaddesinden gerektiğince koyarız ve bizden belli bir level karşılığında o eşyayı tamir eder. Ancak Sunucu da bu durum kapatılmış. IkoniaVIP ve SkyVIP harici oyuncular eşyalarını tamir edemiyorlar ve tabiri caizse eyşaları kırılana kadar beklemeye hapis durumdalar. Bu durum şahsen benim hoşuma gitmemekte ve Örs ile item tamir etme özelliği geri getirilmesi güzel olur diye düşünüyorum.

(Diğer fikirlerimi başka bir forum ile paylaşmayı düşünüyorum)

Bu tür fikirler ile Skyblock-2 Sunucusunun daha iyi yerlere geleceğine eminim. Herkese İyi Akşamlar, Şimdiden İyi Bayramlar.

- Oyun içi kullanıcı isimlerim: Esthetique, Ghetto, Pitman92 ve justhelldie

Son düzenleme:
S

Silindi_5865

Öncelikle diyeceğim Eline koluna sağlık.
3- deki fikrin dikkatimi çekti onun için ilk yorumumu yapacağım,
SkyBlock-2 de olmayan her şey SkyBlock-1 de ola bilir diye umuyorum ''Creative-2,Creative-1''Örneğin.
7- Hızlı market paneli;Gelmesi güzel olur ancak fazla gerek olduğunu düşünmüyorum açıkçası.
Çünki Hızlı market paneli olursa /warp market in bir anlamı kalmaz.Kişisel düşüncem
9- Yeni başlayanlar için kılavuz; Eklenmesini istediğim şeylerden birisi aslında benimde.
Bi ara yeni başlayan oyuncular için bir konu açacaktım fakat fırsat bulamadım. Eklenirse aktifliğin artmasını sağlaya bilecek şeylerden birisi.
5- Hızlı satış; Bir çok Op SkyBlock da olan bir komut fakat bizim oynadığımız ''Emek SkyBlock'' Gelmemesi daha iyi olacaktır diye düşünüyorum biraz zorluk iyidir.P:

Öncelikle diyeceğim Eline koluna sağlık.
3- deki fikrin dikkatimi çekti onun için ilk yorumumu yapacağım,
SkyBlock-2 de olmayan her şey SkyBlock-1 de ola bilir diye umuyorum ''Creative-2,Creative-1''Örneğin.
7- Hızlı market paneli;Gelmesi güzel olur ancak fazla gerek olduğunu düşünmüyorum açıkçası.
Çünki Hızlı market paneli olursa /warp market in bir anlamı kalmaz.Kişisel düşüncem
9- Yeni başlayanlar için kılavuz; Eklenmesini istediğim şeylerden birisi aslında benimde.
Bi ara yeni başlayan oyuncular için bir konu açacaktım fakat fırsat bulamadım. Eklenirse aktifliğin artmasını sağlaya bilecek şeylerden birisi.
5- Hızlı satış; Bir çok Op SkyBlock da olan bir komut fakat bizim oynadığımız ''Emek SkyBlock'' Gelmemesi daha iyi olacaktır diye düşünüyorum biraz zorluk iyidir.P:
Sende haklısın aslında, "Emek Skyblock" sonuçta. Fikirlerini paylaştığın için teşekkürler, iyi geceler

Lowxy

Süper Üye
Bende aynı şeyi EggWars için yapıcaktım fakat yetkililerin ilgilenmediğini görünce sıkılıp serveri bıraktım.Bence sende fazla heveslenme.Yetkililer oyuncu fikirlerine fazla önem vermiyor.

S

Silindi_5865

Bende aynı şeyi EggWars için yapıcaktım fakat yetkililerin ilgilenmediğini görünce sıkılıp serveri bıraktım.Bence sende fazla heveslenme.Yetkililer oyuncu fikirlerine fazla önem vermiyor.
Siz konunuzu açın,
Yetkililer oyunculardan tavsiye alıyor şu sıralar.
Yetkililer bakmıyor diye fikirlerinizi saklamayın.

Forumda tartışma istemiyoruz, Saygı!
Sevgili üyemiz, İkonia Network büyük bir aileden oluşan saygın topluluktur. Bu toplulukta herkes birbirine saygılı olmalıdır. Forum tartışma ve fikir aktarımı üzerine kurulmuş olsada üzülerek kırıcı, rencide edici boyutta tartışmalar yaşandığına şahit oluyoruz. Lütfen mesaj yazarken kırıcı, rencide edici söylemlerden kaçınıp barışçıl olunuz. Kırıcı ve rencide edici boyuta ulaşan mesajlar için "Uyarılar ve Uyarı Puanları" kapsamında geçerli olmak üzere uyarı puanı ile cezalandırma uygulayacağız.