• Duyuru ve bilgilendirmeleri Discord sunucumuz konyacraft.com/discord konyacraft.com/discord adresinden takip edebilirsiniz.
  • Forumda tartışma yaratmak, hakaretlerde bulunmak kesinlikle yasaktır!

Şifre Güvenliği :D

Öncelikle Merhaba!
İlk giriş Şifresinde En Az 4 Tane Sayı+Harf kullanabiliyoruz.
Geçenlerde Bilirsiniz Atakan Bey Hesabını. Şifresini 4576 Yapmıştım Ve Çalındığını Fark Ettim. Düşündüm Ve Çoğu Hesap Vakalarının Sebebi Olduğunu anladım. İsteğim,Şifre Karakterlerini Hesap Güvenliği İçin Biraz daha arttırılması.1234 yapan çok oyuncu var. Şifreleri Tehlike Altında.Diğer Sunucular Gibi Güvenlik hizmetleri de sağlansın. İlk Üye Olduğundan İtibaren Unutmayacağı E-mail, Ardarda girişlerde bot güvenliği gelmeli.

AmIMad_

Aktif Üye
Gerekli olduğunu sanmıyorum ama değerlendirmeye alınabilir.
Hoş hesap güvenliği tamamen oyuncuya aittir.

Bana göre direkt sunucuya girerken yeni bir kimse geliyorsa site üzerinden kayıt olmadan sunucuya giriş sağlayamamalı.
Bazı yerlerde görüyorum. Çok kullanışlı bir sistem.

Son düzenleme:
Asıl yanlışı söyleyeyim size.Hiç e-mail onayı almadan şifre değişebiliyor.En büyük sıkıntı bu.Ve özel bi şifre olması lazım sunucular arası.
Mesela factionda şifreyi
1234235325265 yaparsın
survda farklı bi şifre yaparsın ki daha çok güvenlik olsun ve hesaptakiler alınmasın diye.

ErenRyz456

Editör Adayı
Asıl yanlışı söyleyeyim size.Hiç e-mail onayı almadan şifre değişebiliyor.En büyük sıkıntı bu.Ve özel bi şifre olması lazım sunucular arası.
Mesela factionda şifreyi
1234235325265 yaparsın
survda farklı bi şifre yaparsın ki daha çok güvenlik olsun ve hesaptakiler alınmasın diye.
Her sunucuya girerken başka bir şifremi?

En mantiklisi İp güvenliği. Oyuncu ip sini
Siteden yazar oyuna tek o ip ile girebilir. Böylece sıkıntı olmaz.

xSqTayfa

Go commit die
Her sunucuya girerken başka bir şifremi?

En mantiklisi İp güvenliği. Oyuncu ip sini
Siteden yazar oyuna tek o ip ile girebilir. Böylece sıkıntı olmaz.
Başkaya gerek yok.Aynı da yapılabilir.Yani bi hesapta birden çok şifre olması unutturabilir.Ama bunu bi yere not etmekte lazım.İP güvenliği de mantıklı ama.Bu ip güvenliği dediğin net ipsine dayalı oluyor.Yani modem kapatılıp açılması veya değiştirilmesi vb. gibi şeyler tamamen mahvedebilir.

ErenRyz456

Editör Adayı
Başkaya gerek yok.Aynı da yapılabilir.Yani bi hesapta birden çok şifre olması unutturabilir.Ama bunu bi yere not etmekte lazım.İP güvenliği de mantıklı ama.Bu ip güvenliği dediğin net ipsine dayalı oluyor.Yani modem kapatılıp açılması veya değiştirilmesi vb. gibi şeyler tamamen mahvedebilir.
Siteye giriş yapar ve o ip yi kayıt eder?

FerdiOfficial

Editör Adayı
Mesela factionda şifreyi
1234235325265 yaparsın
survda farklı bi şifre yaparsın ki daha çok güvenlik olsun ve hesaptakiler alınmasın diye.​

Onu bence yapmazlar biraz uzun.

FerdiOfficial

Editör Adayı
Siteye giriş yapar ve o ip yi kayıt eder?
En güvenlisi şifreni zor yapacaksın örnek ; 45S12a45F456erd4561f23456f78 :D ama benim bir hesabımın şifresi 123456789'du ne zamandır hep öyle giriyordum hiç çalınma falan yok hesapları çalınanlar nasıl şifreleri bulunuyor acaba.

ErenRyz456

Editör Adayı
En güvenlisi şifreni zor yapacaksın örnek ; 45S12a45F456erd4561f23456f78 :D ama benim bir hesabımın şifresi 123456789'du ne zamandır hep öyle giriyordum hiç çalınma falan yok hesapları çalınanlar nasıl şifreleri bulunuyor acaba.
Şifre kırma programları rahatlıkla kırabilir.

Şifre kırma diye bir yazılım yok. Ne Minecraft'ta ne de başka bir yerde.
Şifreler bir de kendi sistemlerinde şifrelenirler.
Sisteme giriş yaparsanız algoritmasını çözmeniz gerekir bu da çok zor bir şey.
Buna da şifre kırma yazılımı denmez, algoritma çözücü denir.

Forumda tartışma istemiyoruz, Saygı!
Sevgili üyemiz, İkonia Network büyük bir aileden oluşan saygın topluluktur. Bu toplulukta herkes birbirine saygılı olmalıdır. Forum tartışma ve fikir aktarımı üzerine kurulmuş olsada üzülerek kırıcı, rencide edici boyutta tartışmalar yaşandığına şahit oluyoruz. Lütfen mesaj yazarken kırıcı, rencide edici söylemlerden kaçınıp barışçıl olunuz. Kırıcı ve rencide edici boyuta ulaşan mesajlar için "Uyarılar ve Uyarı Puanları" kapsamında geçerli olmak üzere uyarı puanı ile cezalandırma uygulayacağız.