• Duyuru ve bilgilendirmeleri Discord sunucumuz konyacraft.com/discord konyacraft.com/discord adresinden takip edebilirsiniz.
  • Forumda tartışma yaratmak, hakaretlerde bulunmak kesinlikle yasaktır!

Genel Mute Sistemi Değişmeli !

Öncelikle bu sistemi oluşturarak amaçladığınız şey şu galiba: Zaten az olan oyuncu sayımızı iyice düşürelim. O kadar saçma sapan bir şey ki elle tutulacak bir yanı yok hangi saçmalığını saysam bilemedim. Adam bana küfür ediyor ben adama "ARGO" ile karşılık veriyorum aniden mod geliyor "EHEHEĞ GÜFÜR YAPMIŞ DUR ŞUNA 2 SAAT BASAM AHLI BAŞINA GELSİN" diyor ve bum 2 saat mute yiyorsunuz ve tabi ki oyundan çıkıyorsunuz. Serverin büyük sorunlarını halledin önce ! Her oyunda (Hilesiz oyunlar) hile kaynıyor ve kimsenin umurunda değil. Umarım bunu yazdıktan sonra beni banlayıp diktatörlüğünüzü ilan etmezsiniz, bu sadece bir öneri. Lütfen kışkırtan kişilere karşılık veren yerine kışkırtan kişilere/başlatan kişilere mute atın. Genel olarak oyuncuların düşüncesi budur ben bu konudan memnun olan birini görmedim daha önce. Umarım sizin için yeterince ciddi ve önemli bir konu olmuştur sayın adminler.

Kesinlikle haklı. Şu virüs döneminde online sayısının artması gerekirken oldukça düşüyor. Bir çaresi bulunmalı.

Kesinlikle katılıyorum. Haydi mute atarsınız falan ama insanların sadece 'mal' kelimesinden bile 2 saat mute yemesi biraz iç acıtıcı bir durum. Hatta 1 2 gün evvel editörlerinizden birisine '' Adam ailevi değerlere , Allaha , kitaba ve peygambere küfür ediyor '' dedim ve karşılaştığım cevap ;
Geçmişte kaldığı için foruma at. Zaten mantıken bütün oyuncuların yazdığı şeyler geçmişte kalıyor dediğim vakitte ise ama bana göre geçmişte değil diyor. Güzel Sistem Yaşasın KC ! -_-

Merhaba!

Ben burada herhangi birisine karşılık verdiğini göremiyorum.
Ayrıca karşılık amaçlıda olsa; kural ihlali yapan oyuncuya cezai işlem uygulanır, bunu biliyor olmalısınız.

Daha saygılı bir oyun dileğiyle, iyi oyunlar.
Saygılarımla; PoliceCat

Merhaba!

Ben burada herhangi birisine karşılık verdiğini göremiyorum.
Ayrıca karşılık amaçlıda olsa; kural ihlali yapan oyuncuya cezai işlem uygulanır, bunu biliyor olmalısınız.

Daha saygılı bir oyun dileğiyle, iyi oyunlar.
Saygılarımla; PoliceCat
Güzel espri idi asgeri ücrete 2792 TL önerildiğinden beri bu kadar gülmemiştim doğrusu. Her neye bakıyorsanız yanlış bir şey olduğuna eminim. Bu kadar oyuncu bu konudan muzdaripken böyle geçiştiremezsiniz. Haaa amacınız oyuncu sayısı düşürmekse haşa kim tutar sizi.

Merhaba!

Forumun ciddi bir yer olduğunun farkına varamamışsınız sanırım.
Sizi geçiştirmek amaçlı bir yanıt vermedim, durduk yere de argo/küfür kullandığınızı size göstermek amaçlı bir yanıt verdim.
Mute konusundan şikayetçi olanların neredeyse hepsinin, günlük hayatta 3 kelimesinden 1'i argo/küfür içerikli kelimeler olması sebebi ile şu anda şikayetçi durumdalar.
Amacımız; oyuncu kaybetmek değil, oyuncular arasında daha saygılı bir sohbet elde etmeyi sağlamaktır.

Peki ya sizin bu konudaki önerileriniz nelerdir? Argo/Küfür kullanan oyunculara ne gibi bir yaptırım uygulanabilir?
Sizden bilgi bekliyor olacağım. Sevgiler.

Saygılarımla; PoliceCat

Kardeşim hayatın her yerinde kötülükler var. Abartılmadığı sürece argo kafidir. Argo iyi birşey demiyorum. Ama bizim bir parçamız. Bunu sende biliyorsun. Ağır argo harici, şaka veya direk şahsa ağır ithamda bulunmayan argolara göz yumulmalı.

Özellikle de oyunda MOD varken argoya karşılık vermeyin kaale almayın modlar gerekeni yapacaktır

kardeşim sen ne boş yapıyorsun şurda serverde oynayan 40 50 kişilik bi kitle kaldı onuda kaybediyorsunuz siz bilirsiniz

kardeşim sen ne boş yapıyorsun şurda serverde oynayan 40 50 kişilik bi kitle kaldı onuda kaybediyorsunuz siz bilirsiniz
Söylediğiniz bu şey 1. sınıf çocukluk hareketleridir argoya argoyla karşılık vermek ''o da bana etti'' kelimesiyle neredeyse aynıdır. Argoya argoyla karşılık vermeyin ve kaale almayın karşıdaki kendine baskın ezikliği hissedecektir.

İyi günler,
Öncelikle Mute sistemi ve sunucu hakkındaki düşüncelerinizi açıkladığınız için teşekkürler.
Kural ihlallerinin sonucunda yaptırım uygulamalarının işleyişini açıklayım:
Cezai işlemler, kullanıcının davranışları baz alınarak uygulanır. Suçu/ları tekrar işleyebileceği doğrultusunda uyarı verilir.
Suçlu sicilinde aynı suç/lar tekrarı gözüküyorsa cezai işlem miktarı iki katı arttırılarak süresi uzatılır. Suçun tahrik altında işlenmesi durumunda alt limite yakın cezai işlem uygulanır.

Size karşı kışkırtma eyleminde bulunan kullanıcıları yetkililere bildirmeniz gerekmektedir. Ancak yetkililerin yoğun oldukları zamanlar olabiliyor. Bu nedenle geç cevaplar verebiliyorlar. Oyunda suçlu kişiye karşı /ignore [isim] komutunu kullanarak tartışmaya dahil olmayabilir ve kullanıcıyı forum adresinden şikayet talebinde bulunarak doğru olanı yapabilirsiniz.
Böylece siz de herhangi bir şekilde cezai işleme tabi tutulmazsınız.

KonyaCraft'ın tüm sunucuları hilesiz değildir. '1' ve '2' ibareli sunucularda olduğu gibi düzen yürürlüktedir.
'1' ibareli sunucularda Profesyonel hile koruması mevcut ve hile kullanımı yasaktır.
'2' ibareli sunucularda ise Standart hile koruması mevcut ve hile kullanımı serbesttir.
KonyaCraft, her iki numarayı da kapsayan bir serverdir.
Oyuncuların zevklerine göre istediği sunucuda dilediği gibi vakit geçirebilmelerini hedeflemektedir.
Bu ballandıra ballandıra anlattığınız işlemleri bizler hiç görmüyoruz maalesef. "Suçu/ları tekrar işleyebileceği doğrultusunda uyarı verilir.Suçlu sicilinde aynı suç/lar tekrarı gözüküyorsa cezai işlem miktarı iki katı arttırılarak süresi uzatılır." Bu cümle kabul edilemez. Bunun yapıldığına şahit olan var ise paylaşsın lütfen. Ayrıca foruma küfürü atsam ne olacak bakılma ihtimali zaten düşük üstüne bir de adam "4 saat mute yerim bir şey olmaz" diyor ve söylediği gerçekten doğru, 4 saat girmiyor sonra kaldığı yerden devam ediyor.
Katlanarak artıyormuş ! Külahıma anlatın siz onları. Hal böyle olunca maalesef karşılık vermek zorunda oluyorsunuz.

Merhaba!

Forumun ciddi bir yer olduğunun farkına varamamışsınız sanırım.
Sizi geçiştirmek amaçlı bir yanıt vermedim, durduk yere de argo/küfür kullandığınızı size göstermek amaçlı bir yanıt verdim.
Mute konusundan şikayetçi olanların neredeyse hepsinin, günlük hayatta 3 kelimesinden 1'i argo/küfür içerikli kelimeler olması sebebi ile şu anda şikayetçi durumdalar.
Amacımız; oyuncu kaybetmek değil, oyuncular arasında daha saygılı bir sohbet elde etmeyi sağlamaktır.

Peki ya sizin bu konudaki önerileriniz nelerdir? Argo/Küfür kullanan oyunculara ne gibi bir yaptırım uygulanabilir?
Sizden bilgi bekliyor olacağım. Sevgiler.

Saygılarımla; PoliceCat
"Herhangibi bir kişiye, değere, saygı duyulan şeye vs." küfür edilmediği sürece küfür serbest olmalı. Her gördüğünüz küfüre 1 saat, 2 saat, 4 saat muteyi direk yapıştırmamanızı öneriyorum.

Etki sizin elinizde, onları kaale almamak!
Olmuyor işte öyle bir şey adam affedersin ama öyle yaratıcı küfürler ediyor ki sinirlenmemek elde değil. Bir de servere bir daha girdiğinde arkadaşları gelmeye başlıyor "NOLDU LEĞN ** DECE GELSENE LEĞN" falan diyor iyice sinirleniyorsunuz. İlkinde dayanırsın ikincide dayanırsın ama üçüncüde artık tepen atıyor. BENİ ASIL SİNİRLENDİREN DE BU İNSANLARIN BU YAPTIKLARINDAN DOLAYI CEZA ALMAMALARI ALSALAR DA AZ OLMASI VE BANA DA CEZA VERİLMESİ

Olmuyor işte öyle bir şey adam affedersin ama öyle yaratıcı küfürler ediyor ki sinirlenmemek elde değil. Bir de servere bir daha girdiğinde arkadaşları gelmeye başlıyor "NOLDU LEĞN ** DECE GELSENE LEĞN" falan diyor iyice sinirleniyorsunuz. İlkinde dayanırsın ikincide dayanırsın ama üçüncüde artık tepen atıyor. BENİ ASIL SİNİRLENDİREN DE BU İNSANLARIN BU YAPTIKLARINDAN DOLAYI CEZA ALMAMALARI ALSALAR DA AZ OLMASI VE BANA DA CEZA VERİLMESİ
İyi söylemişsin dc kısmını, Discord'dan küfret kendi aranızda anlaşın (kurallara uyarak) kurallara uymak istemiyorsan da, Discord'dan tartışın.
Direkt şöyle söyleyeyim sonra konu kapansın; Sen okuldasın ve arkadaşlarınla geziyorsun hocada tam yanınızda arkadaşların ve ya sen birbirinizle küfürlü konuşmaya cesaret edebilir misiniz hadi etseniz bile saygısızlık olduğunu anlamaz mısın?

İyi söylemişsin dc kısmını, Discord'dan küfret kendi aranızda anlaşın (kurallara uyarak) kurallara uymak istemiyorsan da, Discord'dan tartışın.
Direkt şöyle söyleyeyim sonra konu kapansın; Sen okuldasın ve arkadaşlarınla geziyorsun hocada tam yanınızda arkadaşların ve ya sen birbirinizle küfürlü konuşmaya cesaret edebilir misiniz hadi etseniz bile saygısızlık olduğunu anlamaz mısın?
Anlamamakta ısrarcısın görüyorum ki bu yüzden ne yazık ki yazdıklarına daha fazla karşılık veremeyeceğim.

Ikiniz de aynı şeyleri istiyorsunuz, ama saçma bir şey size daha fazla zaman ayırmak istemiyorum cevap vermeyeceğim son sözüm. Ve bu oyuncu kitlesini düşürecek bir şey değildir ''ha'' diyince her şey olmuyor siz nasıl her şeye anında yetişemiyorsanız biz de öyleyiz (herkes). Oyuncu kitlesi bu sebeple düşmez çünkü kimse sizinle aynı düşünceye giremiyor akıllarına bile gelmiyor. Resmen ''küfreden adama mute atmayın'' diyorsunuz bu normal mi?

Forumda tartışma istemiyoruz, Saygı!
Sevgili üyemiz, İkonia Network büyük bir aileden oluşan saygın topluluktur. Bu toplulukta herkes birbirine saygılı olmalıdır. Forum tartışma ve fikir aktarımı üzerine kurulmuş olsada üzülerek kırıcı, rencide edici boyutta tartışmalar yaşandığına şahit oluyoruz. Lütfen mesaj yazarken kırıcı, rencide edici söylemlerden kaçınıp barışçıl olunuz. Kırıcı ve rencide edici boyuta ulaşan mesajlar için "Uyarılar ve Uyarı Puanları" kapsamında geçerli olmak üzere uyarı puanı ile cezalandırma uygulayacağız.