• Duyuru ve bilgilendirmeleri Discord sunucumuz konyacraft.com/discord konyacraft.com/discord adresinden takip edebilirsiniz.
  • Forumda tartışma yaratmak, hakaretlerde bulunmak kesinlikle yasaktır!

Rehber Mail Gelmeme Sorunu (Outlook/Hotmail)

vPglMz.png

Outlook Mail Ulaşmıyor
Bir süredir Outlook altyapısında bulunan hotmail uzantılı mail adreslerine forum ve sitede maillerinin ulaşmadığının farkındayız. Sorun Outlook servisinin filtreleriden kaynaklanmaktadır. Konuyla alakalı Outlook ile kontak kurduk. Sorunu kalıcı olarak gidermek için görüşme sağlamaktayız. Bu süreçte aşağıdaki adımları uygulayarak kendiniz için kalıcı çözüm sağlayabilirsiniz.

4 Adımda Kalıcı Çözüm
Öncelikle Outlook'a bağlı mail servisinize giriş yapın ve adımları takip edin.
Adım-1
Sağ üst kısımda yer alan "Ayarlar" simgesine tıklayın.
1.jpg
Adım-2
Açılan sekmeden "Seçenekler" seçeneğini seçin.
2.jpg
Adım-3
Açılan panelden "Gereksiz e-posta" kategorisinde yer alan "Güvenilir gönderenler" seçeneğini seçip boş kutucuğa "[email protected]" yazdıktan sonra "+" ikonuna tıklayarak ekleyin ve "Kaydet" butonuna tıklayıp işlemi kaydedin.
3.jpg
İşlem sonrasında bu şekilde gözükecektir. (Kaydetmeyi unutmayın)
4.jpg
Adım-4
Az önceki işleme benzer şekilde "Gereksiz e-posta" kategorisinde yer alan "Güvenli posta listeleri" seçeneğini seçip boş kutucuğa "[email protected]" yazdıktan sonra "+" ikonuna tıklayarak ekleyin ve "Kaydet" butonuna tıklayıp işlemi kaydedin.
5.jpg
İşlem sonrasında bu şekilde gözükecektir. (Kaydetmeyi unutmayın)
6.jpg

Her Şey Hazır
Bu işlem sonucunda ayarlamalarınız bir süre sonra Outlook sunucuları tarafından algılanıp etkinleştirilecektir. Etkinleştirildikten sonra kalıcı olarak sorunsuz mail alacaksınız. Bu süreç tahmini olarak 10 dakika ile bir kaç saat arasında zaman alabilir.

Son düzenleme:
Forumda tartışma istemiyoruz, Saygı!
Sevgili üyemiz, İkonia Network büyük bir aileden oluşan saygın topluluktur. Bu toplulukta herkes birbirine saygılı olmalıdır. Forum tartışma ve fikir aktarımı üzerine kurulmuş olsada üzülerek kırıcı, rencide edici boyutta tartışmalar yaşandığına şahit oluyoruz. Lütfen mesaj yazarken kırıcı, rencide edici söylemlerden kaçınıp barışçıl olunuz. Kırıcı ve rencide edici boyuta ulaşan mesajlar için "Uyarılar ve Uyarı Puanları" kapsamında geçerli olmak üzere uyarı puanı ile cezalandırma uygulayacağız.