• Duyuru ve bilgilendirmeleri Discord sunucumuz konyacraft.com/discord konyacraft.com/discord adresinden takip edebilirsiniz.
  • Forumda tartışma yaratmak, hakaretlerde bulunmak kesinlikle yasaktır!

Çözüldü KonyaCraft'a Hile Koruması Neden Geldi?

Hile tamamen kaldırılmalı mı?

• Kullanılan toplam oy
    7
  • Anket kapatılmış .
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Sunucuya neden hile koruması geldi, kim istedi bilen var mı?
Aklıma takılan şu; bu zamana kadar hile yapanlar vardı. Onların kazandıkları öldürme ve zaferler alınmayacak ve hâlâ bir yolunu bulup yapmayı deneyecekler ama hızlı bir şekilde rakibini öldüren masum biri ise oyundan atılıyor. Mesela düşünsenize arkadaşınızla oynuyorsunuz ve oyundan atıldı ya da siz atıldınız. Kötü bir durum. Zaten bu zamana kadar çoğu kullandı. Artık tamamen açılsın. Eğer eleştiriye gelinecekse hile korumasını beceremediklerini düşünüyorum KonyaCraft'ın... Diğer sunucular da pek farklı değil.

Dipnot: Birçok insanın duygularına tercüman olduğum bu paylaşımımı umarım dikkate alırsınız.

Bakın, sizinle açıkça konuşacağım.

2 kişi, koskaca sunucuyla, web sitesiyle ve forumla ilgileniyorlar.Artı olarak, @Ahmet Gelir || agelir3 in belirttiği gibi, minecraft sorunlu bir oyun, sürekli bir bug çıkarıyor.Bunuda ekledik.2 kişi için fazla değil mi?

Ayrıca, hile koruması (PvP için konuşuyorum) yeni eklendi sayılır.Sürekli de stabil hale getirebilmek için çalışmalar da yapılıyor.Böyle atıp tutmak yerine, sorunları ve bugları forumda paylaşırsanız, daha çok yardımcı olursunuz.

Bu dediklerimi bir düşünün, iyi akşamlar.

1.'si 2 kişi değil (şu an aktif olan)3 kişi forumla ilgileniyor. (bkz:Tıkla)
2.'si bug server kalitesinin düşük olmasından dolayı olur. Minecraft'ın hatası olsaydı diğer serverlerda da olurdu ama diğer serverlarda daha az görülüyor veya hiç görülmüyor desek yeridir.
3.'sü ben atıp tutmuyorum, birçok insanın banlanma korkusu yaşayıp dile getiremediği bir sorunu buraya yazıyorum. Eeğr hile koruması deneyecekseniz; bunu yedek bir serverda ya da serverin az kullanılan bir kısmında deneyebilirsiniz. Ya da serveri birkaç günlüğüne (hile koruması stabil olana kadar) bakıma alıp da deneyebilirsiniz.

Anlayışsızlığınız için ve eleştiriye kapalılığınızdan dolayı sizi kınıyorum.

Editörlerin forum üzerinde şuan bir etkisi bulunmamakta, panelleri yok.Ruckran aktif olamıyor.Yine 2 kişi oldu.

Demek istediğimi anlamadınız.Şuan gördüğünüz buglar, eklentilerden vb. kaynaklanan buglar.Benim söylediğim buglar, minecraftın yetersiz alt yapısından oluşan buglar.Bilginiz yoksa konuşmayın bu konuda.

Ayrıca, hile koruması stabil değil başlığı altında açılan bir çok konu var.Anlayacağınız, kimseyi bizi eleştiriyorlar diye banlamıyoruz.

Sunucuyu bakıma almak o kadar kolay değil.Büyük zarar demek.Ayrıca, PvP’ye hile korumasının değiştirilmesini bizzat oyuncular istedi.

KimkiO

Süper Üye
Arkadaşlar ortada tüm sunucuyu kapsayan bir hile yasağı yok.

Dikkat ederseniz her sunucu türünün hem hilenin izin verildiği hemde engellendiği versiyonları açılıyor.

Profesyonel korumalı sunucuya girerseniz hile kullanmanız yasaktır fakat korumasız sunucuya girerseniz hile kullanımı serbest olacaktır.

Hile kullanmak isteyen arkadaşlar korumasız sunucularda oynayabilirler.

Editörlerin forum üzerinde şuan bir etkisi bulunmamakta, panelleri yok.Ruckran aktif olamıyor.Yine 2 kişi oldu.

Demek istediğimi anlamadınız.Şuan gördüğünüz buglar, eklentilerden vb. kaynaklanan buglar.Benim söylediğim buglar, minecraftın yetersiz alt yapısından oluşan buglar.Bilginiz yoksa konuşmayın bu konuda.

Ayrıca, hile koruması stabil değil başlığı altında açılan bir çok konu var.Anlayacağınız, kimseyi bizi eleştiriyorlar diye banlamıyoruz.

Sunucuyu bakıma almak o kadar kolay değil.Büyük zarar demek.Ayrıca, PvP’ye hile korumasının değiştirilmesini bizzat oyuncular istedi.
Bu konuları hakkında bilgim var. Oyuncuların ve üyelerin geneli gibi (küçümseme olarak algılanmasın) 13-14 yaşlarında değilim. 19 yaşındayım ve gayet de iyi anlıyorum server, web, lag, bug işlerinden. İlk yazdığım mesaja bakarsanız konuyu ne kadar saptırdığınızı görürsünüz.

Bu konuları hakkında bilgim var. Oyuncuların ve üyelerin geneli gibi (küçümseme olarak algılanmasın) 13-14 yaşlarında değilim. 19 yaşındayım ve gayet de iyi anlıyorum server, web, lag, bug işlerinden. İlk yazdığım mesaja bakarsanız konuyu ne kadar saptırdığınızı görürsünüz.
Her yazdığınız mesaja cevap verdim.Eğer konudan saptıysak, sebebi sizsiniz.

Ayrıca, uzatmaya gerek yok diye düşünüyorum.Gerekli cevap verildi.

İyi günler.

KimkiO

Süper Üye
Sadece yapılmasını istediğiniz şeyin hangi şartlar altında mümkün olabileceğini yazdım. Hile korumasının tamamen kaldırılması mümkün değildir, tam olarak ne olmasını istiyorsunuz?
İstediğiniz oyunu hile kullanarak mı oynamak yoksa hile kullanmadan mı oynamak anlamak mümkün değil.

Sadece yapılmasını istediğiniz şeyin hangi şartlar altında mümkün olabileceğini yazdım. Hile korumasının tamamen kaldırılması mümkün değildir, tam olarak ne olmasını istiyorsunuz?
İstediğiniz oyunu hile kullanarak mı oynamak yoksa hile kullanmadan mı oynamak anlamak mümkün değil.
Hile kullanmadığımız halde oyundan atılmak sinir edici. Bu!

KimkiO

Süper Üye
Hile kullanmadığımız halde oyundan atılmak sinir edici. Bu!
Haklısınız bazen bu tür hatalar olabiliyor, fakat emin olun tüm sunucularda bu tür hatalar oluyor az olsun fazla olsun tüm sunucularda karşılaşılan bir durum.
Yönetimin bu tür sorunların üstesinden gelebilmek için çaba sarfettiğini bilmenizi isterim.

Haklısınız bazen bu tür hatalar olabiliyor, fakat emin olun tüm sunucularda bu tür hatalar oluyor az olsun fazla olsun tüm sunucularda karşılaşılan bir durum.
Yönetimin bu tür sorunların üstesinden gelebilmek için çaba sarfettiğini bilmenizi isterim.
Aynı şeyi söylememe rağmen arkadaş hala bana hakaret ediyor.
@Eren || TheRazorGod
Bakarsan sevinirim.

TubItoTR

Aktif Üye
Hile Koruması Neredeyse İşe Yaramıyor Ben Bunları SS de Alıyorum Ama Foruma Atınca da Bekleyin Diyorlar Tabii ki Suçlamak Gibi Bİr Niyetim Yok
Hile Korumasında Hile Olanı Çok Nadir Atıyor,Olan Hile Kullanmayanlara Oluyor Hile Değilim Adam Öldürüyor Beni Atıyor Neden Buna Bir Şey Yapılmıyor Anlamış Değilim Henüz.

Arkadaşlar, Önerileriniz için teşekkürler. Şuan yetkililer için (YÖNETİM) önemli olan, hile koruması ve forum.
Uzun bir zamandır yetkililer ''FORUM'' için çalışmalar yapıyordu, forum çalışmaları bitince sunucu içi çalışmalar başlayacak.

Bildiğime göre yakın bir zamanda forum çalışmaları bitiyor.

AmIMad_

Aktif Üye
Yetkiliden çok bir oyuncu olarak yorum yapacağım.Yaklaşık olarak 3 yıldır sunucuda oynuyorum.Eggwars hile koruması hakkında kesinlikle haklı olduğunuzu düşünüyorum.Bow spam veya ani cps artışı durumunda sunucu sistemi otomatik olarak oyuncuyu atıyor.Biraz daha iyileştirilmesi durumunda bir sorun kalmayacağını düşünüyorum.
Ayrıca "Sunucuya neden hile koruması geldi, kim istedi bilen var mı?" derken ne demek istediniz ?

Konu çok fazla uzamış bir dipnot eklemeden duramadım.
"Minecraft" denen bir oyun hakkında bilgim var diyorsunuz lakin pekte öyle gözüktüğünü söyleyemem.
Bu oyunun "Java" tarafından yapılması zaten ne kadar buglı bir oyun olduğunu gösterir.
Oracle bile kendi yazılım dili olan javanın bir çok hatası olduğunu doğruladığı halde ve bunlarla ilgili çözüm üretemediğini açıklarken sizin bu konuşmayı yapmanız "cahillik(!)"den başka bir şey değil.
BetaCraft ve SonOyuncu sahipleri yakın tanıdıklarımız olmasına rağmen onlarda aynı problemlere sahipler.
Lakin kendi launcherını yapan "SonOyuncu" bu problemi çözmüş bulunmakta.

Hile korumasının yanlışlıkla attığını söylüyorsunuz, bu konuda %9'luk bir ihtimal ile yanlış atma oranı var.
Bu rakam yaklaşık "2 saatlik" oynama süresine göre çizilen bir rakamdır. Yani büyük ihtimalle 2 saate oyundan 2 veya 3 kere atılacaksınız. (PING değeri bu rakamlar için 60'dır.)
Şimdi aynı rakamları karşılaştırarak bir matematik işlemi yapalım:
Bir kullanıcı hile kontrolünde %40 ceza puanına ulaşırsa atılır.
KillAura, Fly ve Knockback hileleri en büyük sorunu oluşturmasına rağmen 2 saat için %34'lik bir rakam çıkarıyor.
Bu demek oluyorki normal bir ping değerine sahip bir oyuncunun hala oyundan atılması imkansız.
Aynı şey 120 ping için hesaplanarak şu değerlere ulaşıldı.
Ceza puanı: %45
2 saat için oluşan ceza kontrolü: %68

Hesaplamaya göre siz bir oyun süresinde(bir EggWars müsabaka maçı) internet kontrolünüze bağlı olarak atılma oranınız %6'lık bir oran. Eğer bir maçtan sonra sunucudan çıkıp girerseniz sistem puanlarınızı sileceği için herhangi bir problem olmadan oynayabilirsiniz.

Berşan || Luxeon

Luxeon#6224
Yetkili
"Minecraft" denen bir oyun hakkında bilgim var diyorsunuz lakin pekte öyle gözüktüğünü söyleyemem.
Bu oyunun "Java" tarafından yapılması zaten ne kadar buglı bir oyun olduğunu gösterir.
Oracle bile kendi yazılım dili olan javanın bir çok hatası olduğunu doğruladığı halde ve bunlarla ilgili çözüm üretemediğini açıklarken sizin bu konuşmayı yapmanız "cahillik(!)"den başka bir şey değil.
BetaCraft ve SonOyuncu sahipleri yakın tanıdıklarımız olmasına rağmen onlarda aynı problemlere sahipler.

Hile korumasının yanlışlıkla attığını söylüyorsunuz, bu konuda %9'luk bir ihtimal ile yanlış atma oranı var.
Bu rakam yaklaşık "2 saatlik" oynama süresine göre çizilen bir rakamdır. Yani büyük ihtimalle 2 saate oyundan 2 veya 3 kere atılacaksınız. (PING değeri bu rakamlar için 60'dır.)
KillAura, Fly ve Knockback hileleri en büyük sorunu oluşturmasına rağmen 2 saat için %34'lik bir rakam çıkarıyor.
Bu demek oluyorki normal bir ping değerine sahip bir oyuncunun hala oyundan atılması imkansız.

Hesaplamaya göre siz bir oyun süresinde(bir EggWars müsabaka maçı) internet kontrolünüze bağlı olarak atılma oranınız %6'lık bir oran. Eğer bir maçtan sonra sunucudan çıkıp girerseniz sistem puanlarınızı sileceği için herhangi bir problem olmadan oynayabilirsiniz.
1 haftadır neden pingim 200 den aşağı düşmüyor bununla ilgili bir cevabınız var mı ? (diğer oyunlarda veya serverlerde lagım yok.)

Anlayışınız için teşekkürler!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Forumda tartışma istemiyoruz, Saygı!
Sevgili üyemiz, İkonia Network büyük bir aileden oluşan saygın topluluktur. Bu toplulukta herkes birbirine saygılı olmalıdır. Forum tartışma ve fikir aktarımı üzerine kurulmuş olsada üzülerek kırıcı, rencide edici boyutta tartışmalar yaşandığına şahit oluyoruz. Lütfen mesaj yazarken kırıcı, rencide edici söylemlerden kaçınıp barışçıl olunuz. Kırıcı ve rencide edici boyuta ulaşan mesajlar için "Uyarılar ve Uyarı Puanları" kapsamında geçerli olmak üzere uyarı puanı ile cezalandırma uygulayacağız.