• Duyuru ve bilgilendirmeleri Discord sunucumuz konyacraft.com/discord konyacraft.com/discord adresinden takip edebilirsiniz.
  • Forumda tartışma yaratmak, hakaretlerde bulunmak kesinlikle yasaktır!

Garip bir konu

emrekral

Süper Üye
Selamlar!
Konu açmayalı uzun zaman oldu o yüzden hatalarım olabilir şimdiden kusura bakmayınız.

Öncelikle söze bu konunun herhangi bir kavga, saldırı belirtecek kelimeler, küfür ve argo gibi şeyleri istemiyorum. Anlayışla karşılamaya hemfikirsek o zaman başlıyorum (Not: Kendi fikrimdir, nesnel konuşmuyorum. Sizde ekleyebilirsiniz):

Hepimizin bildiği şekilde her cismin bir ismi ve her ifadenin bir söyleniş biçimi var. Mesela ağaca ağaç, kaleme kalem veya merhaba - selamlaşmanın bir yolu, nasılsın - karşı tarafın hayatının ne gibi şekillerde gittiğini öğrenmeye yarayacak bir soru ifadesi. Peki bu ifadeleri yer değiştirseydik nasıl olurdu? Ağaç yerine balon, pamuk şeker yerine buzdolabı misali. Bunları yapan birini görseniz deli ( akıl hastası) derseniz öyle değil mi? Ama bana göre biz de deliyiz. Neden mi? Çünkü bu ifadelerin ve kelimelerin bize nerden ve nasıldı geldiği belli değil veya biz bunu bilmiyoruz. Düsünmüyoruz ki bilelim. Bu kelimeler ve ifadeler bir anda bir insan tarafından " Aa bak bunun adı ağaç." diyerek çıkmadı ya. Elbet bir başı vardı. Peki ama ne? Bunu sizlere sormak istedim ve bu konuyu açtım. Umarım hep birlikte kavgasız - gürültüsüz bir tartışma içerisinde bulunuruz. Gören herkesin lütfen cevap vermesini istiyorum. İyi günler, sağlıcakla..

Selamlar!
Konu açmayalı uzun zaman oldu o yüzden hatalarım olabilir şimdiden kusura bakmayınız.

Öncelikle söze bu konunun herhangi bir kavga, saldırı belirtecek kelimeler, küfür ve argo gibi şeyleri istemiyorum. Anlayışla karşılamaya hemfikirsek o zaman başlıyorum (Not: Kendi fikrimdir, nesnel konuşmuyorum. Sizde ekleyebilirsiniz):

Hepimizin bildiği şekilde her cismin bir ismi ve her ifadenin bir söyleniş biçimi var. Mesela ağaca ağaç, kaleme kalem veya merhaba - selamlaşmanın bir yolu, nasılsın - karşı tarafın hayatının ne gibi şekillerde gittiğini öğrenmeye yarayacak bir soru ifadesi. Peki bu ifadeleri yer değiştirseydik nasıl olurdu? Ağaç yerine balon, pamuk şeker yerine buzdolabı misali. Bunları yapan birini görseniz deli ( akıl hastası) derseniz öyle değil mi? Ama bana göre biz de deliyiz. Neden mi? Çünkü bu ifadelerin ve kelimelerin bize nerden ve nasıldı geldiği belli değil veya biz bunu bilmiyoruz. Düsünmüyoruz ki bilelim. Bu kelimeler ve ifadeler bir anda bir insan tarafından " Aa bak bunun adı ağaç." diyerek çıkmadı ya. Elbet bir başı vardı. Peki ama ne? Bunu sizlere sormak istedim ve bu konuyu açtım. Umarım hep birlikte kavgasız - gürültüsüz bir tartışma içerisinde bulunuruz. Gören herkesin lütfen cevap vermesini istiyorum. İyi günler, sağlıcakla..
Cidden Bu Saate Okumaya Üşendim wehwqjeqwhenjqweqk

emrekral

Süper Üye
Seneler denir buna. Aradan geçen o kadar uzun zaman zarfında insanların iletişimi gün geçtikçe değişti. İnsanların bildikleri de aynı şekilde değişti. Ve bir zamandan sonra insan gelişmeye başlayınca bilgiler insandan insana aktarıldı. Yani bu kadar basit bunun cevabı. :D Bunu bir şey veya bir şeyler belirlemedi zaman belirledi.
Zaman belirledi evet ama kendinde diyorsun ya "insandan insana aktarıldı." diye. İşte bir anda kafasında "bunun adını bu koyacağız." demedi ya. Zaman belirlemiş olsa bile, zaman bile eskilerden getirdi. O eskilerde eskilerden, onlarda eskilerden derken bir başlangıç olması gerekir. Ama cevabın mantıklı ve cevap verdiğin için de teşekkür ederim.

emrekral

Süper Üye
Forumda tartışma istemiyoruz, Saygı!
Sevgili üyemiz, İkonia Network büyük bir aileden oluşan saygın topluluktur. Bu toplulukta herkes birbirine saygılı olmalıdır. Forum tartışma ve fikir aktarımı üzerine kurulmuş olsada üzülerek kırıcı, rencide edici boyutta tartışmalar yaşandığına şahit oluyoruz. Lütfen mesaj yazarken kırıcı, rencide edici söylemlerden kaçınıp barışçıl olunuz. Kırıcı ve rencide edici boyuta ulaşan mesajlar için "Uyarılar ve Uyarı Puanları" kapsamında geçerli olmak üzere uyarı puanı ile cezalandırma uygulayacağız.