• Duyuru ve bilgilendirmeleri Discord sunucumuz konyacraft.com/discord konyacraft.com/discord adresinden takip edebilirsiniz.
  • Forumda tartışma yaratmak, hakaretlerde bulunmak kesinlikle yasaktır!

Diğer EggWars'ın Bugları

Lowxy

Süper Üye
Merhaba sevgili forum takipçileri.
Bugün sizlere EggWars'ta bulduğum tüm bugları göstericem,iyi okumalar.

1-Blok bugu

Gördüğünüz gibi 4-5 denemede bu şekilde bloğun içine giriliyor ve bu bug sayesinde oyuncular oyun başlamadan camı kırıp aşşağı inebiliyor.

2-Harita Bugu
Harita EggWars'ta takım seçmek için kullanılıyor fakat bazen oyuncular bu bug yüzünden takım seçemiyor,odadan çıkıp tekrar girmeleri gerekiyor.Başka bir eşyayla takım seçilirse daha iyi olur.

3-İzleyici modunda iken oyunda olmayan birine ışınlanmak

Başlamış bir oyuna girip o oyundaki bir arkadaşınızı izlemek istiyorsunuz diyelim fakat bu bug yüzünden izleyemiyorsunuz.Sebebi ise izleyici modunda iken TAB sırasına göre oyunculara ışınlanıyorsunuz.Bunun düzeltilmesi çok iyi olur.

4-Kit seçmek için kullanılan 'Ender Gözü'nün uçması

Sanırım EggWars'taki en yaygın bug bu.Bug ise şudur:Kit seçmek için kullanılan 'Ender Gözü' iteminin uçması ve kit seçilmemesi.Bu bugun düzeltilmesi için /kit komutu gelebilir veya başka bir itemle kit seçilebilir.
5-Bozuk map

Resimde gördüğünüz gibi bazen maplar bozuluyor,yani bir mapa girdiğinizde boşluğa düşüyorsunuz kit ve takım seçilmiyor.Bu bugdan herkes şikayetçi düzeltilirse oyuncular olarak seviniriz.
6-Başlama yerine çıkma bugu

Resimdede gördüğünüz gibi oyuncular bekleme yerine çıkıp gelen adamları kesip ölmüyorlar ve böylece diğerleri sıkılıp oyundan çıkıyor.Bu bugu düzeltmek için blok sınırını 150-200 yapabilirsiniz veya mapın etrafını camla kaplayabilirsiniz.
7-EggWars lobisinden aşşağı atlayınca yeniden doğamamak

Gördüğünüz gibi EggWars lobisinden aşşağı atlayınca geri dönemiyorsunuz.Ya /ew lobby yazmanız gerek yada serverden çıkıp geri girmeniz.İlk seçeneği çoğu kişi bilmediğinden ikinci seçenek daha çok yapılıyor.

Arkadaşlar benim bulduğum buglar bunlar sizinde bildiğiniz başka buglar varsa bana özel mesaj yoluyla iletiniz.Bu konu için baya uğraştım bi beğeniyi çok görmeyin :p

NOT:EggWarsta VIP'lerin özelliklerinin azaltılmasını öneriyorum yoksa adamlar 10TL verip EW'nin kralı olabiliyorlar,böyle oluncada oyuncular mağdur oluyor.

Lowxy Farkı ile hazırlanmıştır :cool:
Melis'e selamlar.

Son düzenleme:
Merhaba sevgili forum takipçileri.
Bugün sizlere EggWars'ta bulduğum tüm bugları göstericem,iyi okumalar.

1-Blok bugu

Gördüğünüz gibi 4-5 denemede bu şekilde bloğun içine giriliyor ve bu bug sayesinde oyuncular oyun başlamadan camı kırıp aşşağı inebiliyor.

2-Harita Bugu
Harita EggWars'ta takım seçmek için kullanılıyor fakat bazen oyuncular bu bug yüzünden takım seçemiyor,odadan çıkıp tekrar girmeleri gerekiyor.Başka bir eşyayla takım seçilirse daha iyi olur.

3-İzleyici modunda iken oyunda olmayan birine ışınlanmak

Başlamış bir oyuna girip o oyundaki bir arkadaşınızı izlemek istiyorsunuz diyelim fakat bu bug yüzünden izleyemiyorsunuz.Sebebi ise izleyici modunda iken TAB sırasına göre oyunculara ışınlanıyorsunuz.Bunun düzeltilmesi çok iyi olur.

4-Kit seçmek için kullanılan 'Ender Gözü'nün uçması

Sanırım EggWars'taki en yaygın bug bu.Bug ise şudur:Kit seçmek için kullanılan 'Ender Gözü' iteminin uçması ve kit seçilmemesi.Bu bugun düzeltilmesi için /kit komutu gelebilir veya başka bir itemle kit seçilebilir.
5-Bozuk map

Resimde gördüğünüz gibi bazen maplar bozuluyor,yani bir mapa girdiğinizde boşluğa düşüyorsunuz kit ve takım seçilmiyor.Bu bugdan herkes şikayetçi düzeltilirse oyuncular olarak seviniriz.
6-Başlama yerine çıkma bugu

Resimdede gördüğünüz gibi oyuncular bekleme yerine çıkıp gelen adamları kesip ölmüyorlar ve böylece diğerleri sıkılıp oyundan çıkıyor.Bu bugu düzeltmek için blok sınırını 150-200 yapabilirsiniz veya mapın etrafını camla kaplayabilirsiniz.
7-EggWars lobisinden aşşağı atlayınca yeniden doğamamak

Gördüğünüz gibi EggWars lobisinden aşşağı atlayınca geri dönemiyorsunuz.Ya /ew lobby yazmanız gerek yada serverden çıkıp geri girmeniz.İlk seçeneği çoğu kişi bilmediğinden ikinci seçenek daha çok yapılıyor.

Arkadaşlar benim bulduğum buglar bunlar sizinde bildiğiniz başka buglar varsa bana özel mesaj yoluyla iletiniz.Bu konu için baya uğraştım bi beğeniyi çok görmeyin :p

NOT:EggWarsta VIP'lerin özelliklerinin azaltılmasını öneriyorum yoksa adamlar 10TL verip EW'nin kralı olabiliyorlar,böyle oluncada oyuncular mağdur oluyor.

Lowxy Farkı ile hazırlanmıştır :cool:
Onun yerine VIP fiyatları arttırılabilir

Öyle yapmaları kötü olur,dediğim gibi özellikleri düşürülebilir.
VIP'in verdiği çoğunlukla kullanılan özellikler kitler ve puan artışları Puanlar gözden geçirilebilir ama kitlerle oynanması VIP alanları ve alacakları mağdur bırakır Şuan VIP olan çoğu kişi sadece kiler için VIP alıyor Bunu da göz önünde bulundurmak lazım

Lowxy

Süper Üye
VIP'in verdiği çoğunlukla kullanılan özellikler kitler ve puan artışları Puanlar gözden geçirilebilir ama kitlerle oynanması VIP alanları ve alacakları mağdur bırakır Şuan VIP olan çoğu kişi sadece kiler için VIP alıyor Bunu da göz önünde bulundurmak lazım
Zaten sorun kitler,coini herkes kasabiliyor ama adamlar bir 'Eşyacı' kiti alınca 64 demir 16 elmas 16 altın alıyorlar bunlarla 5 dakikada oyun kazanabiliyorlar ve oyuncuların hiç şansı olmuyor.

Bulduğum demen haksızlık oldu tespit ettiğim demen daha iyi olurdu. Ayrıca, izleyici modunda daha fazla bug vardı. Mesela natural haritasında belirli bir yerden ileriye gidilmemesi ve izleyici noktasının çok uzak bir noktadan başlatması. Aşağı inmek için bir süre beklemek gerekiyor. Sadece oyunda olmayan değil farklı oyunlarda olan kişiler de izlenebiliyor. Yani genel bir durum. Blok içine girme ne kadar bug olsa da interneti iyi olan oyuncuların kesinlikle yapamadığı bir durum. Yakında geleceğini düşündüğüm EggWars güncellemesiyle de hepsi düzeltilir.

VIP özelliklerinin de fiyat ile uyumlu olmadığını düşünüyorum. Özellikler abartılacak kadar iyi değil bence.

Bazıların hiç kötü yani yok hemen söyliyeyim.
1.Camı kırıp altta gidince bir zararı olmuyor ki?
2. 2 ve 4'deki olunca mapden çıkıp girince düzeliyor.
3.İzleyici modunda lobide gezinmenin zararı olcağını düşünmüyorum.
5.Bu bug bencede düzeltilmeli.
6.Başlama yerine çıkmak bir bug değil.Ve zararı yok.
7. /ew lobby yazarak geri geliniyor pek zararlı bişey değil.

Arkadaşın da dediği gibi bazı durumlarda kendilerini kilitleyebiliyorlar ve interneti iyi olanlar/bunu yapamayanlar o oyunculara ulaşamıyor. Dolayısıyla bıktırıyor bu durum oyuncuları.

Zararı şu açıdan var: bol miktarda altın/ok ve yay alıp yukarı çıkılınca sürekli oyuncular öldürülebiliyor ve bu durum bıkkınlık veriyor.

Yazının başında belirtmedim buna yanıt olarak belirteyim, sorun zaten zararlı veya çok ciddi bir açık olmaları değil. En nihayetinde bunların hepsi anlaşılır şekilde hata ve etkilenenler olabiliyor. Etkilenen olmasa bile hatasız olmak varken neden böylesine hatalarla bırakılsın ki?

S

Silindi_5815

Bunlar en alt düzey buglar denilebilir, sunucuda tek benim bildiğim ve kimseye söylemediğim bug bloklara claim atabilme bunuda oyunda yapmıyorum. Benden bugu söylememi isterseniz yaptığım mod yüzünden modu da kimseye vermedim.

Lowxy

Süper Üye
2. 2 ve 4'deki olunca mapden çıkıp girince düzeliyor.
3.İzleyici modunda lobide gezinmenin zararı olcağını düşünmüyorum.
5.Bu bug bencede düzeltilmeli.
1. yazdığını yapıp demir bölmesine önce gidebiliyorlar ve oyunculara demir yeri kalmayabiliyor.2. dediğinde diyelim oyunun başlamasına 5 saniye kaldı ve takım seçme bozuldu bu şekilde çıkıp giremezsiniz girsenizde girdiğinizde oyunun başlamasına 1 saniye falan kalır o zamanda rastgele takıma atılırsınız sonuç olarak arkadaşınızın takımına giremezsiniz.3. dediğinizde bug lobide gezilmek değil oyunda olmayanlara ışınlanmak yada diyelim natural izliyorsunuz orientaldaki bir oyuncuyada ışınlanılıyor,yani naturaldaki arkadaşınızı biraz zor bulursunuz,6.dediğinde oyuncular öyle yapıp ölmüyor ve diğer oyuncular cidden sıkılıyor ben uzun zamandır EggWars oynadığımdan biliyorum,yani EggWars fazla oynamadığından sana denk gelmemiştir diye düşünüyorum.7. dediğinde /ew lobby yazmayı sunucudaki çoğu kişi bilmiyor ve minecraft kitlesninin düşük yaştaki insanlar içerdiğindende laf anlatmak biraz zor oluyor.

Lowxy

Süper Üye
Bunlar en alt düzey buglar denilebilir, sunucuda tek benim bildiğim ve kimseye söylemediğim bug bloklara claim atabilme bunuda oyunda yapmıyorum. Benden bugu söylememi isterseniz yaptığım mod yüzünden modu da kimseye vermedim.
Evet bunlar alt düzey buglar,çok ilgi çekenleri söyledim yani oyuncuların oyun oynamasına zarar verebilicekler.Fakat bilinmeyen bugların fazla zarar vericeğini sanmıyorum.

Bir keresinde BatuhanSahiner nickli biri bu bugu yapmıştı o ya sensin ya da o bugu paylaştığın bir kişi

xMuzluSut

Coded Build Team
Daha birçok bug var banlatma buğu (komut ile değil) ve dahası var bunları ruckrana ilettim oda trgye iletti

S

Silindi_5815

nede artık kullanıyorum diyorsun sonuçta önceden kullandın Bir de geçip bugu kullanmıyorum diyorsun
Bak dostum, madem bilmiyorsun bana boş yorum yapma! Bana düzgün yorum yapsan ben sana teşekkür ederim. Senin yaptığın bilmeden boş yorum yapmak istesen bu modu yapamazsın zaten, burada olanlarda yapamaz çünkü ben de rast gele buldum üstünde değişiklik yaptım. Bug denemesini yapsam daha çok bug bulurum?

Forumda tartışma istemiyoruz, Saygı!
Sevgili üyemiz, İkonia Network büyük bir aileden oluşan saygın topluluktur. Bu toplulukta herkes birbirine saygılı olmalıdır. Forum tartışma ve fikir aktarımı üzerine kurulmuş olsada üzülerek kırıcı, rencide edici boyutta tartışmalar yaşandığına şahit oluyoruz. Lütfen mesaj yazarken kırıcı, rencide edici söylemlerden kaçınıp barışçıl olunuz. Kırıcı ve rencide edici boyuta ulaşan mesajlar için "Uyarılar ve Uyarı Puanları" kapsamında geçerli olmak üzere uyarı puanı ile cezalandırma uygulayacağız.