• Duyuru ve bilgilendirmeleri Discord sunucumuz konyacraft.com/discord konyacraft.com/discord adresinden takip edebilirsiniz.
  • Forumda tartışma yaratmak, hakaretlerde bulunmak kesinlikle yasaktır!

ÇOÇUK İSTİSMARINA HAYIR!

|~PrensAlvin~|

Editör Adayı
Konuşmaya başladıkları yaşlarda çocuklara tüm vücut parçalarının adı öğretilirken, göz, kulak, burun gibi “özel bölgeleri”nin de adları öğretilmeli. Bu bölgelerin anatomik olarak düzgün isimlerinin öğretilmesi ve “takma” veya “oyun” isimler kullanılmaması çocuğun bir sorun yaşadığında yardım istediği yetişkinlerle doğru anlaşabilmesi için önemli. Takma isimlerle konuşan bir çocuğun neden bahsettiği öğretmen veya polis gibi onu yeterince tanımayan yetişkinlerce anlaşılmayabilir.
Herkesin olduğu gibi onların da bazı “özel” vücut bölgeleri olduğu, bu bölgelerin adlarının ne olduğu, buralara kimlerin ne şartlarla nasıl dokunabileceği anlatılmalı ve bu sınırları korumaları için yüreklendirilmeliler.
Bu sapkınlığın dini ırkı mezhebi sağı solu a)partisi b)partisi yok Küçücük çocuğa tecavüz edip öldürmenin hiç bir lugatta yeri yok! İdam sehpaları kurulsun o iğrenç bedenleri çürüyüp kokana kadar bu yaratıkların leşleri ibreti alem için meydanlarda sallandırılsın.

Ben ortaokulda iken ergenliğin ne olduğu insanlara karşı yaklaşımımız ders olarak işlendi,
hala o tür konular işleniyor mu bilemiyorum. Ama bir tecavüz olayını bile Müslümanlara bağlamak aşırı saçmadır, her telden insan çıkabilir bunu yapabilecek. Bir olay oluyor hacı hoca adı altında lanse ediliyor,
şu anda olan şey; bir aile çocuğunun eline tableti veriyor çocuk oturmasını kalkmasını bilmiyor.
Aileye sorduğunda oğlum fen lisesine gitsin ne olursa olsun, fen lisesinden mezun olan birisi tecavüzcü olabiliyor, hafız birisi tecavüzcü olabiliyor. Önce edep bizim kafa yapımızı değiştirmemiz gerekiyor öğrenmemiz gerekiyor, idam o kişi için ödül olur şahsı fikirim elleri ve şahsi yerinin kesilip herkese tacizci biri olarak tanıtılıp hiç bir yerde de çalıştırılmaması.
Bu milleti korkutmak lazım.
Avrupa ülkeleri cinsel saldırı suçlusuna hapis cezası veriyor. Cezası biten mahkuma ilaç verilerek cinsel hayatı sıfırlandırılıyor.
Amerika Birleşik Devletleri'ndeki (ABD) uygulamalar ise daha sert. Genellikle cinsel saldırı suçlusu, hapis cezasını tamamladıktan sonra psikolojik tedavi ve hormon tedavisi görüyor. Ancak bunun yanında Loisianna ve Teksas eyaletlerinde fiziki hadım cezası var. 7 eyalette ise tecavüz suçunu işleyenler kimyasal yollarla hadım edilebiliyor. Hadım kararı psikologların tavsiyesi doğrultusunda alınıyor.

ErenRyz456

Editör Adayı
Ben ortaokulda iken ergenliğin ne olduğu insanlara karşı yaklaşımımız ders olarak işlendi,
hala o tür konular işleniyor mu bilemiyorum. Ama bir tecavüz olayını bile Müslümanlara bağlamak aşırı saçmadır, her telden insan çıkabilir bunu yapabilecek. Bir olay oluyor hacı hoca adı altında lanse ediliyor,
şu anda olan şey; bir aile çocuğunun eline tableti veriyor çocuk oturmasını kalkmasını bilmiyor.
Aileye sorduğunda oğlum fen lisesine gitsin ne olursa olsun, fen lisesinden mezun olan birisi tecavüzcü olabiliyor, hafız birisi tecavüzcü olabiliyor. Önce edep bizim kafa yapımızı değiştirmemiz gerekiyor öğrenmemiz gerekiyor, idam o kişi için ödül olur şahsı fikirim elleri ve şahsi yerinin kesilip herkese tacizci biri olarak tanıtılıp hiç bir yerde de çalıştırılmaması.
Avrupa ülkeleri cinsel saldırı suçlusuna hapis cezası veriyor. Cezası biten mahkuma ilaç verilerek cinsel hayatı sıfırlandırılıyor.
Amerika Birleşik Devletleri'ndeki (ABD) uygulamalar ise daha sert. Genellikle cinsel saldırı suçlusu, hapis cezasını tamamladıktan sonra psikolojik tedavi ve hormon tedavisi görüyor. Ancak bunun yanında Loisianna ve Teksas eyaletlerinde fiziki hadım cezası var. 7 eyalette ise tecavüz suçunu işleyenler kimyasal yollarla hadım edilebiliyor. Hadım kararı psikologların tavsiyesi doğrultusunda alınıyor.
Avrupa ve Amerika Birleşik Devletlerinde mahkumlar hapis cezasını infaz ettikten sonra genelde psikolojik tedavi görüyor ve suçu engelleyici tedaviler uygulanıyor. Fakat Ortadoğu Ülkelerinde suçlular ceza evlerinde iyi koşullarda barınmıyor, cezasını infaz ettikten sonra yeniden suç işleme potansiyeliyle doluyor. Mesela her gün haberlerde karşımıza çıkıyor ''Ceza evinden çıkar çıkmaz, eski sevgilisini öldürdü!'' gibi gibi.

ErayKraaL

Süper Üye
Aynen, en son işleniyordu erkeklere ayrı kızlara ayrı anlatıyordu rehber hocaları filan ama çoğu insan dışı varlıklarda işe yaramamış belli.

Konuşmaya başladıkları yaşlarda çocuklara tüm vücut parçalarının adı öğretilirken, göz, kulak, burun gibi “özel bölgeleri”nin de adları öğretilmeli. Bu bölgelerin anatomik olarak düzgün isimlerinin öğretilmesi ve “takma” veya “oyun” isimler kullanılmaması çocuğun bir sorun yaşadığında yardım istediği yetişkinlerle doğru anlaşabilmesi için önemli. Takma isimlerle konuşan bir çocuğun neden bahsettiği öğretmen veya polis gibi onu yeterince tanımayan yetişkinlerce anlaşılmayabilir.
Herkesin olduğu gibi onların da bazı “özel” vücut bölgeleri olduğu, bu bölgelerin adlarının ne olduğu, buralara kimlerin ne şartlarla nasıl dokunabileceği anlatılmalı ve bu sınırları korumaları için yüreklendirilmeliler.
Bu sapkınlığın dini ırkı mezhebi sağı solu a)partisi b)partisi yok Küçücük çocuğa tecavüz edip öldürmenin hiç bir lugatta yeri yok! İdam sehpaları kurulsun o iğrenç bedenleri çürüyüp kokana kadar bu yaratıkların leşleri ibreti alem için meydanlarda sallandırılsın.

İdam bu olayların yaşanmasını bıraktırtmaz bu arada ve bu olaylardan birini tanıdığın yapsa bunu dediğinden de pişman olursun.Neyse yarın bırakırlar idam etmeden boşver.Justice level : 100

|~PrensAlvin~|

Editör Adayı
İdam bu olayların yaşanmasını bıraktırtmaz bu arada ve bu olaylardan birini tanıdığın yapsa bunu dediğinden de pişman olursun.Neyse yarın bırakırlar idam etmeden boşver.Justice level : 100
Hiçte pişman olmam, böyle şeylerin şakası olmaz. Bugün 5 yaşındaki çoçuğu istismar eden yarın neler yapmaz ?
Ama doğru diyorsun Adaletin umrunda değil, Adam karısını hiç acımadan darp ediyor. Atıyorum 2 gün sonra Adam elini kolunu sallıya sallıya Kapıdan çıkıyor, Belkide aynı haltı gene yiyor.
Cenneti kadının ayaklarının altına alarak ne kadar değerli olduğunu bu hadisle çok iyi anlıyabiliyoruz. Efendimizin kadına verdiği önemi ele alırsak kadının ne kadar değere layık tutulduğunu yakından görmüş oluruz. İslamda kadının oldukça önemli bir yeri ve konumu vardır. Kadın bir bütünün ayrılmaz parçasıdır. Hatta kadın ümmetin yarısıdır. İslamda kadın temel eğitimi veren ilk öğretmendir. Bundan dolayı ümmetin geleceği hususunda kadın çok önemli bir etkendir. Her konuda olduğu gibi kadın konusunda da İslam’ın ortaya koyduğu temel ilkeler doğrultusunda en mükemmeli yakalama yönünde adım atılmalıdır. Kadın haklarını ihlal yerine daha da geliştirip ileri götürmek bizi Cahiliye döneminden uzaklaştıracaktır, Bazen kadınların erkeklerden güçlü olmasını İstiyorum.

Son düzenleme:
Forumda tartışma istemiyoruz, Saygı!
Sevgili üyemiz, İkonia Network büyük bir aileden oluşan saygın topluluktur. Bu toplulukta herkes birbirine saygılı olmalıdır. Forum tartışma ve fikir aktarımı üzerine kurulmuş olsada üzülerek kırıcı, rencide edici boyutta tartışmalar yaşandığına şahit oluyoruz. Lütfen mesaj yazarken kırıcı, rencide edici söylemlerden kaçınıp barışçıl olunuz. Kırıcı ve rencide edici boyuta ulaşan mesajlar için "Uyarılar ve Uyarı Puanları" kapsamında geçerli olmak üzere uyarı puanı ile cezalandırma uygulayacağız.