• Duyuru ve bilgilendirmeleri Discord sunucumuz konyacraft.com/discord konyacraft.com/discord adresinden takip edebilirsiniz.
  • Forumda tartışma yaratmak, hakaretlerde bulunmak kesinlikle yasaktır!

1.8 Lag Sorunu

Hep 1.7.2 oynardım, lag sorunu yoktu. Çoğu server 1.8'e geçtiği için bende 1.8 girmeye başladığımdan beri pingim hiç düşmüyor. Sürümden kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Ayrıca ayarlar en düşükte, Optifine HDU H8 kullanıyorum yine de fayda etmiyor. Çözüm de bulamadım canım çok sıkıldı. Çözümünü bilen veya yardım edebilecekler bi el atarsa sevinirim.

KollarimiVerin

Editör Adayı
Hep 1.7.2 oynardım, lag sorunu yoktu. Çoğu server 1.8'e geçtiği için bende 1.8 girmeye başladığımdan beri pingim hiç düşmüyor. Sürümden kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Ayrıca ayarlar en düşükte, Optifine HDU H8 kullanıyorum yine de fayda etmiyor. Çözüm de bulamadım canım çok sıkıldı. Çözümünü bilen veya yardım edebilecekler bi el atarsa sevinirim.
Sanırım, Serverden Kaynaklı Dert, Etmeyin Çözülür.

KollarimiVerin

Editör Adayı
Bu sadece KonyaCraft'ta olmuyor, girdiğim her serverda oluyor. Bence sürümden kaynaklı. Ama senin dediğinde doğru olabilir girdiğim serverlar küçük serverlar, hostları kötü olabilir.
Internetinizde Herhangi, Bir Sıkıntı Varmıdır?
Çünkü, Bu Tür Hataların Sebebi Internet, Bağlantısının Sağlam, Olmamasındandır.​

Internetinizde Herhangi, Bir Sıkıntı Varmıdır?
Çünkü, Bu Tür Hataların Sebebi Internet, Bağlantısının Sağlam, Olmamasındandır.​
İnternet sağlayıcım TTNET, pek memnun değilim ama oynadığım başka oyunlarda neredeyse hiç sıkıntı yaratmıyor. 1.7.2'de oynarken de sıkıntı yapmıyordu.

KollarimiVerin

Editör Adayı
İnternet sağlayıcım TTNET, pek memnun değilim ama oynadığım başka oyunlarda neredeyse hiç sıkıntı yaratmıyor. 1.7.2'de oynarken de sıkıntı yapmıyordu.
Ah Şu TTNET, İnsanların Hayatını Zehir, Eden Internet.
Belki TTNET'den Kaynaklıdır.
Ama Yine Sen Biraz, Daha Araştır.​

Eğer internetinizi birden fazla kişi kullanıyorsa sizdende kaynaklanan bir sorun olabilir.

KollarimiVerin

Editör Adayı
Eğer internetinizi birden fazla kişi kullanıyorsa sizdende kaynaklanan bir sorun olabilir.
O Zaman Lag, Girmez ki Ping, Girer.
Çünkü, Aynı Yerde Yaşadığı İçin Aile, Fertleri Girer.
Örneğin; YouTube'yi Açarlar Internet'i Açarlar Vesaire.
Bu Tür Uygulamalar, Yapılırsa Tabii ki Oyun, Takılıp Durur.
Ama Ping'dir Sorun.

ErenRyz456

Editör Adayı
  • Forumumuz kendine özgü kuralları olan, sınırsız özgürlük vaat etmeyen, akla her gelenin söylenmesinin ve isteyenin dilediği gibi davranmasının söz konusu olmadığı bir ortamdır. Üyeler buraya kendi özgür iradeleriyle geldiklerine göre forum kurallarına uymak durumundadırlar. O yüzden bu çerçeve dahilinde hareket etmeyi kabul eden üyelerimize saygılarımızı, sevgilerimizi sunuyoruz. Aksini düşünenlere de elimizden yolunuz açık olsun demekten başka bir şey gelmemektedir. Forumumuz belirlenmiş olan kurallara uymayı reddeden kullanıcılara hizmet vermek zorunda değildir.
Yani burda ne dendiği açık bir şekilde antılmış.

KollarimiVerin

Editör Adayı
  • Forumumuz kendine özgü kuralları olan, sınırsız özgürlük vaat etmeyen, akla her gelenin söylenmesinin ve isteyenin dilediği gibi davranmasının söz konusu olmadığı bir ortamdır. Üyeler buraya kendi özgür iradeleriyle geldiklerine göre forum kurallarına uymak durumundadırlar. O yüzden bu çerçeve dahilinde hareket etmeyi kabul eden üyelerimize saygılarımızı, sevgilerimizi sunuyoruz. Aksini düşünenlere de elimizden yolunuz açık olsun demekten başka bir şey gelmemektedir. Forumumuz belirlenmiş olan kurallara uymayı reddeden kullanıcılara hizmet vermek zorunda değildir.
Yani burda ne dendiği açık bir şekilde antılmış.
Tamam.
Ama Hala, Aynı Kalacak.

Mcanik

Süper Üye
Minecraftı yeniden yüklersen sorunun gideceğini düşünüyorum.Ama önemli dosyaların varsa veya çeşitli sebeplerden silmek istemiyorsan.
Çalıştır -> %appdata% -> minecraft
Buradan oynamadığınız versionları,mod var ise modları ,texture pack leri ve kullanmadığınız dosyaları silin.
Bendede bu sorun oluyordu bu şekilde düzelttim.

Forumda tartışma istemiyoruz, Saygı!
Sevgili üyemiz, İkonia Network büyük bir aileden oluşan saygın topluluktur. Bu toplulukta herkes birbirine saygılı olmalıdır. Forum tartışma ve fikir aktarımı üzerine kurulmuş olsada üzülerek kırıcı, rencide edici boyutta tartışmalar yaşandığına şahit oluyoruz. Lütfen mesaj yazarken kırıcı, rencide edici söylemlerden kaçınıp barışçıl olunuz. Kırıcı ve rencide edici boyuta ulaşan mesajlar için "Uyarılar ve Uyarı Puanları" kapsamında geçerli olmak üzere uyarı puanı ile cezalandırma uygulayacağız.