• Duyuru ve bilgilendirmeleri Discord sunucumuz konyacraft.com/discord konyacraft.com/discord adresinden takip edebilirsiniz.
  • Forumda tartışma yaratmak, hakaretlerde bulunmak kesinlikle yasaktır!

Yetkili

Selam İkoniaNetwork halkı!

Bugün karşınıza bir fikir ile çıkıyorum :)

Aslında fikrim oldukça basit bir fikirdir ;
Biliyorsunuz ki sunucuda bir çok kural ihlali yapan oyuncu var. Bunlar, hile kullananlar, küfür edenler, reklam yapanlar ve daha fazlası!
Bunun önüne ise sunucu ile ilgilenecek yetkili alımı geçebilir.

Tahmin ediyoruz ki ''Yönetim'' ekibimiz sunucuda ''Rehber, Moderatör'' gibi yetkiler istemiyor, bu yüzden ''Editör Sistemini'' aktif hale getirdiler.

Bir çoğumuz biliyoruz ki, Genel Editörlük yapacak kişiyi Bölüm Editörüne kıyasla daha dikkatli seçiyor yönetim ekibi.

İsteğim ise şu ;
İki adet Genel Editör seçilmesi ve bu iki Genel Editörün sunucu içerisinde ufak yetkileri bulunması.

Bir Editör ve Oyuncu olarak Genel Editörde bulunması gereken yetkilerin şunların olduğunu düşünüyorum ;

Mute=Susturma
Kick=Oyundan atma
Ban=Yasaklama

Eklemek istediğiniz bir kaç şeyi ekleyebilirsiniz. İyi günler!

Editör sistemi her ne kadar oyuncular için bir önem taşıyor olsa da yetkililer için oyun içi sistem her zaman ön planda. Tahminimce editör sisteminin tamamlanması çok vakit alacaktır ve her ne kadar 2 kişinin seçilmesi önemli olsa bile ben yeterli birisi görmüyorum adaylar arasında. Alınacak olursa simo'nun olmasını isterim ancak 2. birisi benim için biraz zor bir ihtimal. Kendi tecrübemden düşünerek yorum yapacak olursam da 1 genel editör çok daha iyi olacaktır. Eksiklik olacağını düşünen kişiler için zaten 2 bölüm editörü alınacağını hatırlatmak isterim.

Ayrıca, yetki hakkında yorum yapmayı unuttum. Açıkçası kimsenin oyun içi yetkili olarak alınmasını istemem. Çünkü oyuncularla ilişkisi olan editörlerin veya bunu kontrol edemeyen editörlerin her ne kadar tam tersini iddia edecek olsalar bile birilerine ayrıcalıklar uygulayacaklarının garantisini verebilirim. Bu tip bir rehber veya oyun içi yardımcı birisi alınacak olursa yetkililerin tanıdığı veya farklı forumlardan vs. herhangi bir şekilde ulaştıkları güvenilir birisi olmasını yeğlerim.

Tahminimce editör sisteminin tamamen tamamlanması baya uzun sürecektir .
Bu süre zarfında neler olur ? Kimse bilemez.

Ayrıca şunu da söylemeliyim ki , bütün sunucu işlerini Ahmet Bey tek başına yönetemez . Yanına tanıdığı ve güvendiği birisini almalı.

Editör alımlarına gelince ; 2 genel editör olması bana göre daha mantıklı . 8 tane sunucu var , hepsiyle 1 genel editörün ilgilenmesi biraz fazla zaman ve emek alacaktır . Benim saçma bulduğum şey ise ; her bölüme 2 bölüm editörü alınması. Bana göre bölüm editörü kavramı gereksiz. Sadece 2 Genel editör veya 3 genel editör olması aslında yeterli olabilir . Çünkü 8 sunucu var , her bölüme 2 bölüm editörü = 16 Editör . 2 tane de genel editör ile birlikte toplam 18 editör oluyor . Bu sayı gerçekten çok fazla . Dediğim gibi , bölüm editörü kavramı bana biraz gereksiz geliyor. 2 veya 3 genel editörle bu iş yürüyebilir.

Tahminimce editör sisteminin tamamen tamamlanması baya uzun sürecektir .
Bu süre zarfında neler olur ? Kimse bilemez.

Ayrıca şunu da söylemeliyim ki , bütün sunucu işlerini Ahmet Bey tek başına yönetemez . Yanına tanıdığı ve güvendiği birisini almalı.

Editör alımlarına gelince ; 2 genel editör olması bana göre daha mantıklı . 8 tane sunucu var , hepsiyle 1 genel editörün ilgilenmesi biraz fazla zaman ve emek alacaktır . Benim saçma bulduğum şey ise ; her bölüme 2 bölüm editörü alınması. Bana göre bölüm editörü kavramı gereksiz. Sadece 2 Genel editör veya 3 genel editör olması aslında yeterli olabilir . Çünkü 8 sunucu var , her bölüme 2 bölüm editörü = 16 Editör . 2 tane de genel editör ile birlikte toplam 18 editör oluyor . Bu sayı gerçekten çok fazla . Dediğim gibi , bölüm editörü kavramı bana biraz gereksiz geliyor. 2 veya 3 genel editörle bu iş yürüyebilir.
Haklısın tamamen.Ama belki bi editörün 4 farklı servere bakması zor olabilir.4 Genel editör daha iyi olabilir belki.Fikrini sevdim xd

FelsEFE

Süper Üye
Ayrıca, yetki hakkında yorum yapmayı unuttum. Açıkçası kimsenin oyun içi yetkili olarak alınmasını istemem. Çünkü oyuncularla ilişkisi olan editörlerin veya bunu kontrol edemeyen editörlerin her ne kadar tam tersini iddia edecek olsalar bile birilerine ayrıcalıklar uygulayacaklarının garantisini verebilirim. Bu tip bir rehber veya oyun içi yardımcı birisi alınacak olursa yetkililerin tanıdığı veya farklı forumlardan vs. herhangi bir şekilde ulaştıkları güvenilir birisi olmasını yeğlerim.
Kaan Haklı Bu Konuda. Yetkili(ye) Yakın Birileri Olmalı Ama Yeterki Oyun İçi Bi Yetkili Olmalı. Benim Fikrimce Oyun İçi Yetkili Editör Sisteminden Daha Verimli Olacaktır. Sonuçta Muhtemel Şikayetlerin Yüzde Kaçı SS Alınıp Foruma Atılıp ve Forumda da O Yüzde Kaçının Kaçı Kabul Edilip Ceza Veriliyor. Emin Olun Bu Süreç Oldukça Uzun. Bir Rehberle Anında Müdahale Bence Daha Mantıklı.

2 genel editör mantıksız çünkü 2 kişi yönetiyor gibi oluyor ve yeni olacakları için ister istemez fikir ayrılıkları yaşanır. Her bölüm başına 2 bölüm editörü ve 1 genel editör ile tamamen düzene girecektir. Pek sanmıyorum ancak bölümler boş kaldığı zaman genel editör araya girer. Açıkçası hala editör sistemini daha mantıklı ve daha düzgün bir sistem olarak görüyor olsam da her yönüyle rehber grubu daha yararlı olacaktır. Forumda seçilecek editörler çok titiz şekilde seçilirse(yani üstteki mesajımda dile getirdiğim gibi) verimli olacaktır. Zaten titiz seçilmesi halinde o editörlere oyun içi yetki verilmesi hiç sorun yaratmayacaktır.

2 genel editörün bile fazla olduğunu dile getirirken 3 ve 4 gibi çılgın rakamlara çıkmaya gerek yok bence. 4 genel editörü sadece yönetimin yöneteceğini hiç sanmıyorum yine sorumlu bir üst yetkili gerekir ve bu da aynı düşünce mantığıyla döngü yaratır. O yüzden ya forumu iptal edip sadece site üzerinden rehber alımları yapılmalı ya da dediğim gibi editörler titiz seçilerek güzel bir editör-rehber grubu kurulmalı.

Son düzenleme:
2 genel editör mantıksız çünkü 2 kişi yönetiyor gibi oluyor ve yeni olacakları için ister istemez fikir ayrılıkları yaşanır. Her bölüm başına 2 bölüm editörü ve 1 genel editör ile tamamen düzene girecektir. Pek sanmıyorum ancak bölümler boş kaldığı zaman genel editör araya girer. Açıkçası hala editör sistemini daha mantıklı ve daha düzgün bir sistem olarak görüyor olsam da her yönüyle rehber grubu daha mantıklı olacaktır. Forumda seçilecek editörler çok titiz şekilde seçilirse(yani üstteki mesajımda dile getirdiğim gibi) verimli olacaktır. Zaten titiz seçilmesi halinde o editörlere oyun içi yetki verilmesi hiç sorun yaratmayacaktır.

2 genel editörün bile fazla olduğunu dile getirirken 3 ve 4 gibi çılgın rakamlara çıkmaya gerek yok bence. 4 genel editörü sadece yönetimin yöneteceğini hiç sanmıyorum yine sorumlu bir üst yetkili gerekir ve bu da aynı düşünce mantığıyla döngü yaratır. O yüzden ya forumu iptal edip sadece site üzerinden rehber alımları yapılmalı ya da dediğim gibi editörler titiz seçilerek güzel bir editör-rehber grubu kurulmalı.
Aslında benim yazdığım buna yakın bir şeydi. Genel Editör, Bölüm Editörüne oranla daha dikkatli ve titizlikle seçildiği için, Genel Editör sunucu içerisinde yetki almalı diye düşündüm. Birde dikkatlice incelersek, Genel Editörün Bölüm Editöründen pek fazla farkı yok. Sadece forumda daha üstün yetkileri bulunuyor. Ben konuyu açarken bunu ekleyecektim, ama şimdiye nasipmiş :oops: Genel Editör ve Bölüm Editörünü ayıracak özellikte, bu olur. Konulara Genel Editör bakar, cezaları verir. Konuları Bölüm Editörü açar. Yönetimde sunucunun diğer önemli işleriyle uğraşır ve zaman kaybı yaşamaz.

Konu güncel.​

Baş Editörlerin yanı sıra ufak çaplı yetkisi olabilir.
Ban yetkisi olmasını pek tavsiye etmem fakat
kick veyahut mute yetkisi tanınabilir.
Mute maksimum 10 dakika olabilir.
Amaç Caydırıcılığı sağlamak.
Kendimce fikrim bu.
Fakat Diğer editörler ile eşit olması daha mantıklı olur.
Ayrımcılık vs. Yapılmaz.
Bölüm editörlerin kendi bölümlerinde yetkisi var iken genel editörün tüm sunucuda yetkisi tanınabilir.

Lowxy

Süper Üye
Bence çok iyi bir fikir.Cezanın onaylanmasını beklemek yerine editör direk cezasını verebilir.Veya /rapor komutu ile bir oyuncuyu raporlayıp sistemde o oyuncunun son mesajlarında küfür bulunca otomatik mutelese küfür sorunu ortadan kalkar.Geriye hile,dolandırıcılık vb. şeyler kalıyor bunlarlada editörler ilgilenir.Bence böyle yapılırsa Yönetim ekibinin üstünden bir yük kalkar.

Forumda tartışma istemiyoruz, Saygı!
Sevgili üyemiz, İkonia Network büyük bir aileden oluşan saygın topluluktur. Bu toplulukta herkes birbirine saygılı olmalıdır. Forum tartışma ve fikir aktarımı üzerine kurulmuş olsada üzülerek kırıcı, rencide edici boyutta tartışmalar yaşandığına şahit oluyoruz. Lütfen mesaj yazarken kırıcı, rencide edici söylemlerden kaçınıp barışçıl olunuz. Kırıcı ve rencide edici boyuta ulaşan mesajlar için "Uyarılar ve Uyarı Puanları" kapsamında geçerli olmak üzere uyarı puanı ile cezalandırma uygulayacağız.