• Duyuru ve bilgilendirmeleri Discord sunucumuz konyacraft.com/discord konyacraft.com/discord adresinden takip edebilirsiniz.
  • Forumda tartışma yaratmak, hakaretlerde bulunmak kesinlikle yasaktır!

Diğer [SSS] SkyBlock

Merhaba, ben Eyüp Furkan. Bugün SkyBlock sunucusu hakkında sıkça sorulan sorular hakkında kısa bir konu hazırladım.

• Ada dışı bir oyuncuyu sahip olduğum ada takımına katılması için nasıl davet edebilirim?
/ada invite (oyuncu) - Oyuncuya adanıza katılması için davet yollarsınız.
gonderilendavet.PNG

• Ada takımınıza katılan oyuncuyu atmak istiyorsanız kullanacağınız komut;
/ada kick (oyuncu) - Ada takımınızda olan oyuncuyu adanızdan atarsınız.
takımdancikarma.PNG

• Ada dışı bir oyuncunun sahip olduğum adaya yardım etmesini istiyorum!
Komutlar;

/ada coop (oyuncu) - Bu komut, eklemek istediğiniz oyuncuya geçici yetki verir.
coop1.png
/ada uncoop (oyuncu) - Geçici yetki verdiğiniz oyuncunun yetkisini alırsınız.
coop2.PNG

Bilgi: Oyuncu, sunucudan çıktığı anda geçici yetki iptal edilir.

• Sahip olduğum adamı yeniden başlatmak istiyorum!
Komut;

/ada restart - Bu komut riskli olabileceğinden (Tüm adanız + eşyalarınız ve sandıklarınız sıfırlanacak ve silinecek) işlemi tekrar onaylamanız için /ada confirm yazmanız gerekecektir.
ss1.png

• Maden, blok vb. şeylere ihtiyacım var. Bunları nereden bulabilirim?
/warp hammadde - Değerli maden bloklarının olduğu alana bu komut aracılığıyla gidebilirsiniz.

hammadde.PNG

• Başka bir ada üyesini adamın lideri nasıl yapabilirim?
/ada makeleader - Bu komut riskli olabileceğinden (Ada liderliğini verdiğiniz oyuncu, size ada liderliğini geri vermediği sürece geri alamazsınız) /onaylıyorum yazmanız gerekecektir.
onaylıyorum.PNG

• Görevleri nasıl tamamlarım?
Öncelikle /c komutunu kullanmalısınız. Ardından arzu ettiğiniz meydan okumayı yapın. Bazı zorluklar envanterinizdeki öğeleri gerektirebilirken, bazı zorluklar aslında bir şeyler inşa etmenizi gerektirebilir!

Zorluk Seviyeleri: Acemi - Tecrübeli - Uzman - Gelişmiş

adagorevleri.PNG

• Eşyalarımı nasıl satabilirim?
Bir sandığa ve bir adet tabelaya ihtiyacınız var. Aşağıda bulunan görselde nasıl market oluşturacağınız hakkında bilgi mevcut.

marketyapilis.PNG

Bu işlemleri yaptıktan sonra artık marketiniz hazır!
Not: Satacağınız eşyanın, tabelanın altındaki sandıkta bulunduğuna emin olun. Aksi taktirde satışı gerçekleştiremezsiniz. (Stokta ürün kalmadı)
Buraya tıklayarak eşya kodlarına ulaşabilirsiniz.

• SkyBlock sunucusu hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak için ne yapabilirim?
Bu konuda belirttiğim gibi yalnızca sıkça sorulan sorular hakkında bilgilere yer verdik. SkyBlock sunucusu hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak için /bilgi komutunu kullanabilirsiniz.

Umarım konum işinize yarar ve kullanırsınız, iyi oyunlar dilerim.

Son düzenleme:
Forumda tartışma istemiyoruz, Saygı!
Sevgili üyemiz, İkonia Network büyük bir aileden oluşan saygın topluluktur. Bu toplulukta herkes birbirine saygılı olmalıdır. Forum tartışma ve fikir aktarımı üzerine kurulmuş olsada üzülerek kırıcı, rencide edici boyutta tartışmalar yaşandığına şahit oluyoruz. Lütfen mesaj yazarken kırıcı, rencide edici söylemlerden kaçınıp barışçıl olunuz. Kırıcı ve rencide edici boyuta ulaşan mesajlar için "Uyarılar ve Uyarı Puanları" kapsamında geçerli olmak üzere uyarı puanı ile cezalandırma uygulayacağız.