• Duyuru ve bilgilendirmeleri Discord sunucumuz konyacraft.com/discord konyacraft.com/discord adresinden takip edebilirsiniz.
  • Forumda tartışma yaratmak, hakaretlerde bulunmak kesinlikle yasaktır!

Değerlendirmeye Alındı Para verenin kazanması (Pay2Win) durumu

Mesaj #4 bu konudaki en iyi mesaj olarak seçildi.

Selamlar tekrar ben.
Direk konuyu açma sebebim olan ''Pay2Win'' hakkında konuşalım.

Biliyorsunuz ki minecraft sunucularının gelişmesi için sunucunun oynayan oyuncular tarafından desteklenmesi gerekiyor ve bu gayet hoş bir şey.
Ama bakıyoruz ki çoğu sunucu bu destekleyen oyuncuların ayrıcalıklarını normal oyunculara göre 50 100 kat güçlendirmişler ve normal oyuncuların oyun oynamasına izin vermiyorlar.

Oynadığımız sunucuya bakınca özel üyelik alan oyuncuların gerçekten oyunculara oyun oynatmadığını görmek zor değil.
Örnek olarak BabaPvP adlı oyun: Hiçbir oyuncunun VIP üyelik alan oyuncuları kesebileceğine inanmıyorum çünkü VIP alan oyuncun giydiği zırh ve kullandığı silah normal oyuncuya göre aşırı üstün.
Örnek olarak EggWars adlı oyun: VIP üyelik alan oyuncuların kendine özel bir marketi ve o marketten istediğini ucuz fiyata alabileceği bir kiti var.
Normal bir oyuncu henüz ortaya gidememiş demirini bile geliştirememiş fakat VIP üyelik alan oyuncu daha demir üreticisini bile geliştirememiş oyuncunun koruması gereken yumurtasını kırmış oluyor.
Örnek olarak SkyBlock adlı oyun: Normal bir oyuncunun aldığı kitle VIP üyelik almış bir oyuncunun aldığı kit yan yana koyulamaz bile.

Yani normal oyunculara tanılan ayrıcalıkların çoğu sunucuda küfür gibi olduğunu görüyoruz.
Çok fazla örnek verilebilir fakat yeterli olacağını düşündüm.

Benim düşüncem VIP üyelik alan oyunculara verilen bu özelliklerin yarısını oyunculara vermelisiniz.

Bu dediklerim birçok sunucu için geçerli fakat ben olduğum yerle ilgili konuşmak istedim kötü bir niyetim yok yani :p
Dikkate alınır yada alınmaz orası tamamen yetkililer bilir fakat örnek verdiğim şeyleri dikkatli okuyunca ve oyuna girip 5 dakika durup olan biteni gözlemleyince anlayacaksınız diye düşünüyorum.

Selamlar tekrar ben.
Direk konuyu açma sebebim olan ''Pay2Win'' hakkında konuşalım.

Biliyorsunuz ki minecraft sunucularının gelişmesi için sunucunun oynayan oyuncular tarafından desteklenmesi gerekiyor ve bu gayet hoş bir şey.
Ama bakıyoruz ki çoğu sunucu bu destekleyen oyuncuların ayrıcalıklarını normal oyunculara göre 50 100 kat güçlendirmişler ve normal oyuncuların oyun oynamasına izin vermiyorlar.

Oynadığımız sunucuya bakınca özel üyelik alan oyuncuların gerçekten oyunculara oyun oynatmadığını görmek zor değil.
Örnek olarak BabaPvP adlı oyun: Hiçbir oyuncunun VIP üyelik alan oyuncuları kesebileceğine inanmıyorum çünkü VIP alan oyuncun giydiği zırh ve kullandığı silah normal oyuncuya göre aşırı üstün.
Örnek olarak EggWars adlı oyun: VIP üyelik alan oyuncuların kendine özel bir marketi ve o marketten istediğini ucuz fiyata alabileceği bir kiti var.
Normal bir oyuncu henüz ortaya gidememiş demirini bile geliştirememiş fakat VIP üyelik alan oyuncu daha demir üreticisini bile geliştirememiş oyuncunun koruması gereken yumurtasını kırmış oluyor.
Örnek olarak SkyBlock adlı oyun: Normal bir oyuncunun aldığı kitle VIP üyelik almış bir oyuncunun aldığı kit yan yana koyulamaz bile.

Yani normal oyunculara tanılan ayrıcalıkların çoğu sunucuda küfür gibi olduğunu görüyoruz.
Çok fazla örnek verilebilir fakat yeterli olacağını düşündüm.

Benim düşüncem VIP üyelik alan oyunculara verilen bu özelliklerin yarısını oyunculara vermelisiniz.

Bu dediklerim birçok sunucu için geçerli fakat ben olduğum yerle ilgili konuşmak istedim kötü bir niyetim yok yani :p
Dikkate alınır yada alınmaz orası tamamen yetkililer bilir fakat örnek verdiğim şeyleri dikkatli okuyunca ve oyuna girip 5 dakika durup olan biteni gözlemleyince anlayacaksınız diye düşünüyorum.
Çok haklısın bu konu hakkında hadi egg warsda filan gelirken düşürüyor adamın malzemeleri boşa gidiyor böylelikle kazanma ihtimali artıyor ama pvpde asla öyle değil 45 lirayı verdiğin an oyun senin oluyor adam uçuyor ve normal oyuncu onu asla kesemiyor gibi ama işte parayı veren düdüğüde çalıyor fazlasıyla diyelim

VIP üyelerin bu kadar ayrıcalığı olunca diğer oyuncular onları yenmek için hile açıyorlar. Aylarca bu konuda isyan ettim, hiç umursamadılar. Gerçi şu saatten sonra ne yapabilirler ki? Sunucu bence kötü bir durumda. Güncellemeleri de bıraktılar zaten.

Moderatörün son düzenlenenleri:
..................................................
Kendi hesabı Eggwars'ta VIP ya ondan öyle diyor, aldanmayın.
bak egg warsta vipsin hackin yok karsıdakinin savascı kiti var o da hack degilse vip ench yedi onu kırdı diger takımlarda en kötü 2 kisi oluyor 1 enchsiz vip vs 2 savascı kiti olan adamda vip olan kaybeder

bak egg warsta vipsin hackin yok karsıdakinin savascı kiti var o da hack degilse vip ench yedi onu kırdı diger takımlarda en kötü 2 kisi oluyor 1 enchsiz vip vs 2 savascı kiti olan adamda vip olan kaybeder
Sen ne saçmalıyorsun? Hem VIP'sin hem de hile açıyorsun. Boş konuşma.

Beatcoin

Yeni Üye
- Egg Wars -
Eşyacı kiti, VIP üyeler için abartılmış bir avantaj paketidir. VIP üyelik alan üyelerin çoğu bu nedenle alıyor. Bu paketi biraz küçültseniz hiç fena olmaz bence. VIP'nin Vipmarket'i var Oyuncunun ise Savaşçısı, bu durum ikisini de eşit duruma sokuyor. VIP üyeler bile sıradan bir hesapta oynarken adil olmadığını görüyor ama VIP hesabındayken sesini bile çıkarmıyor. Yani kimse gelip "Oyuncularda da savaşçı kiti var" demesin.

- PVP -
"Uç-Kes-Sıralamaya gir" modelini bırakıp adil bir modele geçersek iyi olur. Modelin amacı: InoniaVIP üyeliğini satın al - Her türlü eşyanın en iyisini al - Fly özelliğini aç - Oyuncuları tek tek öldür - Sıralamaya gir. Diyecek başka bir şey yok.

Not: Bu mesajı, sunucuda oynarken bu konuyu eleştiren biri için yazıyorum. Herhangi bir art niyet yoktur.

Forumda tartışma istemiyoruz, Saygı!
Sevgili üyemiz, İkonia Network büyük bir aileden oluşan saygın topluluktur. Bu toplulukta herkes birbirine saygılı olmalıdır. Forum tartışma ve fikir aktarımı üzerine kurulmuş olsada üzülerek kırıcı, rencide edici boyutta tartışmalar yaşandığına şahit oluyoruz. Lütfen mesaj yazarken kırıcı, rencide edici söylemlerden kaçınıp barışçıl olunuz. Kırıcı ve rencide edici boyuta ulaşan mesajlar için "Uyarılar ve Uyarı Puanları" kapsamında geçerli olmak üzere uyarı puanı ile cezalandırma uygulayacağız.