• Duyuru ve bilgilendirmeleri Discord sunucumuz konyacraft.com/discord konyacraft.com/discord adresinden takip edebilirsiniz.
  • Forumda tartışma yaratmak, hakaretlerde bulunmak kesinlikle yasaktır!

Bilgilendirme Oyuncu bildirimi nasıl yapılmalıdır?

Merhaba!

Bu konuda sizleri nasıl oyuncu bildirimi yapmanız gerektiği hakkında bilgilendireceğim.
Unutmayın ki, aşağıda bahsedeceğim bilgilere dikkat etmediğiniz takdirde bildiriminiz geçersiz sayılacaktır. (İstisnai durumlar hariç.)

Ne tür bir kanıt sağlamalısınız?
Sohbet üzerinden işlenen bir kural ihlalini ekran görüntüsü aracılığıyla, oynanış ile alakalı bir kural ihlalini ise video kaydı aracılığıyla bildirmeniz gerekmektedir.

✯ Her iki bildirimde de kanıt hiçbir şekilde kırpılamaz, rötuşlanamaz veya bulanıklaştırılamaz, onun yanı sıra ''/ss nick'' komutunun kullanılmış olması ve kanıtın indirilmeden erişim sağlanabilir olması gerekmektedir.
(/ss nick komutu ne işe yarar; bu komut kural ihlalinin gerçekleştiği zamanı ve oyuncunun gerçek adını gösterir.)

Ekran görüntüsü gerektiren bir kaç kural ihlali;
uygunsuz isimli oyuncuların veya sohbeti uygunsuz kullanan oyuncuların (hakaret, küfür, reklam vb.) bildirimi sırasında ekran görüntüsü sağlamanız yeterli olacaktır.
Video kaydı gerektiren bir kaç kural ihlali;
oynanışta üstünlük sağlayan tüm program (Makro vb.), client (hile, vuruş hızlandırıcı vb.) , donanım (mouse çift tıklama, üçlü tıklama, makro vb.) gibi etkenler, dolandırıclık ve troll bildirimlerinde video kaydı olması şarttır. (Video kaydı max. 1 dakika olmalıdır.)

Oyuncu bildirimi nasıl olmalıdır?
Şikayet edilen oyuncu; Oyun içi isim
Şikayetin sebebi; İşlenen kural ihlali
Şikayet kanıtı; Ekran görüntüsü/Video
şeklinde sade bir şekilde bildirim sağlamanız gerekmektedir.

En fazla ne kadar eski bir kanıt sunabilirsiniz?
Sağladığınız kanıt, üç günden eski olmamalıdır. (Bu süre konunun açılış tarihi baz alınarak hesaplanır.)

Sunulan kanıt ne kadar süre erişilebilir olmalıdır?
Sunduğunuz kanıt, açmış olduğunuz konunun onayından sonra 30 gün daha erişilebilir olması gerekmektedir.

Evet, bu konunun da sonuna geldik. Bununla birlikte, tartışmak veya sormak istediğiniz başka bir şey varsa, benimle iletişime geçebilirsiniz.

Saygılarımla, Samet Gülmez
KonyaCraft Yetkilisi

biraz ilkel gibi, mute için bir plug-in kurulabilir ve ayrıyetten /report {nick} komutu ile herşey çözülmüş olur. Önerim büyük ihtimal dikkate alınmaz ama yazdım ben.
Oyuncu ihlalleri ile ilgili benzer bir sistem şu anda yapılıyor zaten, https://www.konyacraft.com/ihlal-bildir adresinden oyuncularımız şikayetlerini daha hızlı ve daha güvenilir şekilde yapabilir.

Sadece merakımdan soruyorum. Hileleri banlamanız güzel ama oyuncu sayısı bu kadar düştükten sonra aktifliği geri kazanmanızı sağlayacak mı? Oyunları güncelleyecek misiniz? Reklam yapacak mısınız?[/QUOTE
serverin oyuncu sayisi 35 e dusmus. sumoda 1 kisi var . creative eskisi gibi diyil . bana gore hilelerden azalmis oyuncu sayisi yada pvp de target survivalda viplerin baskalarin evlerine /sethome cekip spawn kill yapmalari .

Sadece merakımdan soruyorum. Hileleri banlamanız güzel ama oyuncu sayısı bu kadar düştükten sonra aktifliği geri kazanmanızı sağlayacak mı? Oyunları güncelleyecek misiniz? Reklam yapacak mısınız?
Benim bildiğime göre birkaç sunucuyu güncelleyecekler ve alımlardan sonra reklam yapacaklar.

Forumda tartışma istemiyoruz, Saygı!
Sevgili üyemiz, İkonia Network büyük bir aileden oluşan saygın topluluktur. Bu toplulukta herkes birbirine saygılı olmalıdır. Forum tartışma ve fikir aktarımı üzerine kurulmuş olsada üzülerek kırıcı, rencide edici boyutta tartışmalar yaşandığına şahit oluyoruz. Lütfen mesaj yazarken kırıcı, rencide edici söylemlerden kaçınıp barışçıl olunuz. Kırıcı ve rencide edici boyuta ulaşan mesajlar için "Uyarılar ve Uyarı Puanları" kapsamında geçerli olmak üzere uyarı puanı ile cezalandırma uygulayacağız.