• Duyuru ve bilgilendirmeleri Discord sunucumuz konyacraft.com/discord konyacraft.com/discord adresinden takip edebilirsiniz.
  • Forumda tartışma yaratmak, hakaretlerde bulunmak kesinlikle yasaktır!

Ölmek İstemiyorlar!

Ekran Alıntısı.PNG

Selam değerli KonyaCraft üyeleri,
bugün sizlere hepimizi derinden etkileyen bir olayı paylaşmak istiyorum. Türkiye'de kadın cinayetleri her geçen gün artmakta, geçtiğimiz saatlerde Emine Bulut isminde genç bir Anne, çocuğunun önünde "Ölmek istemiyorum" diyerek can verdi ve bu acı durum insanların telefona kayıt almasıyla sonlandı. Türkiye'de olduğu gibi diğer ülkelerde de her gün yaklaşık 137 tane kadın vicdansızlar tarafından ölüme bırakılıyor, toplum olarak her geçen gün sesimizi daha gür çıkartırsak bunun önüne en iyi şekilde geçebiliriz. Bir insan bunu neden yapar anlam veremiyorum. Hele ki çocuğunun önünde. Her yerden her platformdan sesimizi daha gür duyurmamız gerek. Umarım hepiniz anlayış gösterirsiniz. Onların da bunu yapan insanlardan korkmayarak rahat bir hayat yaşamaya hakkı var.

Ölmek istemiyorlar...

KONU YAZARI: _InFlames_
KONU DÜZENLEYİCİLERİ: Eyüp || KatilKing ve Batuhan || MbatuhanShnr0

Moderatörün son düzenlenenleri:
Selam değerli KonyaCraft üyeleri, bugün sizlere bu konuyu açmamın sebebi Türkiye'de kadın cinayetlerinin her geçen gün daha da artması. Geçtiğimiz saatlerde Emine Bulut isminde genç bir anne, çocuğunun önünde "Ölmek istemiyorum" diye can verdi ve bu acı bir durum. Türkiye'de olduğu gibi diğer ülkelerde her gün yaklaşık 137 tane kadın vicdansızlar tarafından ölüme bırakılıyor, bir insan bunu neden yapar anlam veremiyorum. Hele ki çocuğunun önünde. Buradan belki sesimiz duyulmaz, belki açtığım konuyu gereksiz bulabilirsiniz ama bu gerçeği kabullenmemiz gerek. Hatırlatma amaçlı böyle kısa bir yazı yazmak istedim, umarım hepiniz anlayış gösterirsiniz. "Ölmek istemiyorlar"...
Gençler şuna da bakarsanız sevinirim. http://chng.it/ykMyNsfC

Bilmeyen üyelerimizin de görüp duyarlı olması için de konuyu 24 saat boyunca sabitlemek boynumuzun vazifesi.
Umarım başka Anneler de ölmez, umarım bir daha kadına şiddet olmaz.
Umarım bir gün herkes daha iyi biri olur.​
Umarım ve teşekkür ederim herkes adına.

Forumda tartışma istemiyoruz, Saygı!
Sevgili üyemiz, İkonia Network büyük bir aileden oluşan saygın topluluktur. Bu toplulukta herkes birbirine saygılı olmalıdır. Forum tartışma ve fikir aktarımı üzerine kurulmuş olsada üzülerek kırıcı, rencide edici boyutta tartışmalar yaşandığına şahit oluyoruz. Lütfen mesaj yazarken kırıcı, rencide edici söylemlerden kaçınıp barışçıl olunuz. Kırıcı ve rencide edici boyuta ulaşan mesajlar için "Uyarılar ve Uyarı Puanları" kapsamında geçerli olmak üzere uyarı puanı ile cezalandırma uygulayacağız.