• Duyuru ve bilgilendirmeleri Discord sunucumuz konyacraft.com/discord konyacraft.com/discord adresinden takip edebilirsiniz.
  • Forumda tartışma yaratmak, hakaretlerde bulunmak kesinlikle yasaktır!

Hz. Muhammed (S.A.V) in gecesi! Hepimizin Gecesi!

Hakkınızı helal ediyormusunuz?

• Kullanılan toplam oy
    13

ErenRyz456

Editör Adayı

Selamlar, bugün sıradan bir gün değil, bugün her zamanki Cuma günü değil, bugün MİRAÇ günü.
Bugün, Peygamberimiz yaşarken cennet ve cehennemi gördü. Bugün Peygamberimizle Cibril 'lin çok uzun zamanda gidilecek yolu 2-3 saniye süreye gittikleri gün! Bugün beş vakit namazın farz kılındı bir gün! Uyan Müslüman!

Bu günlerin feyzi üzerinize, rahmeti geçmişinize, bereketi evinize, nuru ahiretimize, sıcaklığı yuvamıza dolsun. Miraç Kandiliniz Mübarek Olsun.

Allah"ın rahmeti, bereketi sizinle olsun, gönül güneşiniz hiç solmasın, yüzünüz aydın olsun, kabriniz nur dolsun, makamınız Firdevs, dualarınız kabul olsun. Kandiliniz kutlu olsun..

Talihiniz gözleriniz kadar berrak, kaderiniz bakışınız kadar güzel, umudunuz yarın kadar yakın, yarınınız aşkınız kadar mutlu, aşkınız Miraç kadar mukaddes, dualarınız istediğiniz gibi makbul olsun.

Sofranız afiyetli, paranız bereketli, kararlarınız isabetli, yuvanız muhabbetli, kalbiniz merhametli, bedeniniz sıhhatli, yüzünüz mutlu, Miraç Kandiliniz Mübarek Olsun

Bir kandil gülü savur sevdiklerine, size onlardan gülücükler getirsin öyle içten öyle samimi ol ki göz yaşlarını bile tebessüme çevirsin. Miraç Kandiliniz mübarek
olsun.

Talihiniz gözleriniz kadar berrak, kaderiniz bakışınız kadar güzel, umudunuz yarın kadar yakın, yarınınız aşkınız kadar mutlu, aşkınız Miraç kadar mukaddes, dualarınız istediğiniz gibi makbul olsun.

Bakiler sevgiler adına nice dilekler vardır. Ölümü bile ayırır saymayan gönüller vardır. Mesafeler araya set çekmişse ne çıkar, dualarda birleşen gönüller vardır. Miraç Kandiliniz Mübarek Olsun

Ruhu Aşk ve muhabbet mührüyle damgalı, kalbi kutsi dava ile sevdalı, sinesi heyecan, coşku tufanı ve şükür notaları ile örülmüş güzel insan, kandilin mübarek olsun.

Duanız kabul, ameliniz makbul hizmetiniz daim olsun. Saadetiniz kaim olsun. Miraç Kandiliniz Mübarek Olsun.

Ümit ederiz ki bu mübarek gece, zor günler geçirdiğimiz; fakat gelecek adına umutla dolu olduğumuz şu dönemlerde yeniden bir uyanışa vesile olur. Miraç kandiliniz mübarek olsun..

Bir damla umut serpilsin yüreğine, bin tatli umut dolsun günlerine, hayallerin gerçekleri bulsun, bütün duaların kabul, Miraç Kandiliniz Mübarek Olsun

Gecenin güzel yüzü yüreğine dokunsun, şeytan senden uzakta, melekler başucunda olsun, güneş öyle bir geceye doğsun ki duaların kabul Miraç Kandiliniz Mübarek Olsun

Tüm İslam aleminin Miraç Kandili kutlu olsun.. Böyle mübarek bir günde tüm dualarımızın kabul olması dileğiyle.. Herkese hayırlı günler…

Güneş geçer gece gelir. Yaşam biter, ölüm gelir. Unutulduğunu sansa da insan, her önemli günde akla ilk yürekten sevilenler gelir. Yüzünde nur, aklında ilim, kalbinde Allah, La ilahe illallah. Miraç Kandiliniz mübarek olsun.

Kulun Rabbine yakın olduğu gecelerin en önemlisi? Kendisine dua edenleri geri çevirmeyen, günahları bağışlayan, her şeyi bilen, gören ve duyan Yüce Allah tüm dualarımızı kabul etsin.

Peygamberimizin Miracının hepimizin huzur ve barışına vesile olması dileğiyle kandilimiz mübarek olsun.

Tüm İslam aleminin Miraç Kandili kutlu olsun.. Böyle mübarek bir günde tüm dualarımızın kabul olması dileğiyle.. Herkese hayırlı günler…

Şiddetin, kibirin, öfkenin yok olduğu bir Kandil diliyorum. Hepimizin Miraç Kandili mübarek olsun…

Semanın kapılarının sonuna kadar açılıp rahmetin sağanak sağanak yağdığı böyle bir gecede düşen damlaların seni sırılsıklam etmesi dileğiyle Miraç Kandilin mübarek
olsun.

Konsun yine pervazlara güvercinler, hu hulara karışsın âminler, mübarek akşamdır, gelin ey Fatihalar, Yasinler… İyi Kandiller…

Avuçların açıldığı, gözlerin yaşardığı, ilahi esintilerin kalpleri okşadığı anın bir asra bedel olduğu bu gece dualarda birleşmek dileğiyle kandilinizi kutlarım.

Bugün Kudüs de Doğu Guta da müslümanlara yapılan eziyetlerin bitmesini temenni ederek, sizi sevgi ile kucaklıyorum.

Sözlük 'de MİRAÇ
Miraç, İslam inancında, Peygamber Muhammed'in göğe yükselmesi hadisesi. Aslen "yükseğe çıkma" anlamına gelen söz, Arapça uruc kökünden gelir.

Kaynak

Son düzenleme:

KimkiO

Süper Üye
Kaynağı olmadan paylaşılan yazılar genelde yasalar çerçevesinde telif hakkına giriyor.
Emek hırsızlığının önlenmesi için sorulması gereken bir soruydu, sordum.

Hürriyet.com.tr metin/görsel haklarını şu şekiide ifade eder: "Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi hurriyet.com.tr; Hurriyet.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, Kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz."​

ErenRyz456

Editör Adayı
Kaynağı olmadan paylaşılan yazılar genelde yasalar çerçevesinde telif hakkına giriyor.
Emek hırsızlığının önlenmesi için sorulması gereken bir soruydu, sordum.

Hürriyet.com.tr metin/görsel haklarını şu şekiide ifade eder: "Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi hurriyet.com.tr; Hurriyet.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, Kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz."​
Kaynak eklemeyi unutmuşum, abartılacak, büyütülecek, faydanılacak bir konu yok.

ErenRyz456

Editör Adayı
Ne şanslıyız ki dini, kültürel ve milli değerlerimize önem veren hatta bunu yüceltmeye çalışan bir forum ekibimiz var. Hayırlı kandiller.
Teşekkürler. Ama bir süre önce forum ekibindeydim, şimdilik görevim yok. Yinede teşekkürler.

Cibril’in yazmışsın yazım hatası mı var yoksa? @ErenRyz456

emrekral

Süper Üye
Konu ne sen konuyu yazım hatasına bağlıyorsun bari şu yazıda şunu yapmayın.

Sizin de kandiliniz mübarek olsun ben de biraz önce sohbetten geldim zaten,

ve sende güzel bir konuyu güzelliğinden saptırma.
Konuyu saptıran yok zaten senden başka cevap veren de yok, ona bakılırsa sende saptırıyorsun şuan bunu bana özelden diyebilirdin?

Konu ne sen konuyu yazım hatasına bağlıyorsun bari şu yazıda şunu yapmayın.

Sizin de kandiliniz mübarek olsun ben de biraz önce sohbetten geldim zaten,

ve sende güzel bir konuyu güzelliğinden saptırma.
Burada bir hata yok, ben Cebrail yazmak yerine otomatik düzeltme yüzünden Cibril’in yazdı sandığım için uyardım.

Ayrıca burada bunu yapmayın demişsin, neyi yapmamam gerektiğini özelden yazarsan sevinirim.

İyi geceler.

Forumda tartışma istemiyoruz, Saygı!
Sevgili üyemiz, İkonia Network büyük bir aileden oluşan saygın topluluktur. Bu toplulukta herkes birbirine saygılı olmalıdır. Forum tartışma ve fikir aktarımı üzerine kurulmuş olsada üzülerek kırıcı, rencide edici boyutta tartışmalar yaşandığına şahit oluyoruz. Lütfen mesaj yazarken kırıcı, rencide edici söylemlerden kaçınıp barışçıl olunuz. Kırıcı ve rencide edici boyuta ulaşan mesajlar için "Uyarılar ve Uyarı Puanları" kapsamında geçerli olmak üzere uyarı puanı ile cezalandırma uygulayacağız.