• Duyuru ve bilgilendirmeleri Discord sunucumuz konyacraft.com/discord konyacraft.com/discord adresinden takip edebilirsiniz.
  • Forumda tartışma yaratmak, hakaretlerde bulunmak kesinlikle yasaktır!

Arşiv Eren Reyiz Yeni Yılınızı Kutlar:)

2018 Sence Nasıl Geçecek?

• Umudum Var,Güzel Geçecek

Kullanılan: 1 7,7%
  • Yine Aynı Şekilde,Berbat Geçecek

Kullanılan: 2 15,4%
  • Hayırlısı

Kullanılan: 10 76,9%

• Kullanılan toplam oy
    13
Senin gibilerle uğraşmayaçağımı söylemiştim , öteki taraftada aralıksız gülersin :) (Benim için sorun değil)
Noeli bir bayram olarak kutlayan kimseyi göremiyorum.Yılbaşının sevincini yaşıyor herkes yoksa elin adamının kutladığı bayramı umursayan kim ?

1Melis6

Süper Üye
Bi Fark Var Aslında Yılbaşı Derken Biz Gelecek Olan Yeni Yılı Kutlarız
Ama Hristiyanlık Dinindeyse İsa'nın Yani Hristiyanlara Göre Tanrı'nın Yeryüzüne İnişini Kutlarlar
Belirteyim .

ErenRyz456

Editör Adayı
Bu zor devirde Müslümanlara yapılan bu zulümlere baka baka yahudilerin bayramınımı kutlayacağız?

Uyan Eyy Müslüman UYAN!!

Baya mantıklısınız siz ya bayram namazına giden olmaz bayram sevinci yaşanmaz ama yılbaşı gelince herkes kutlar sevinçler falan RolePlay: Oooo noel baba hoş geldin bize hediyemi vercen falan salağın biri çıkar hicri yıl başı te Allahım müslümanlık dinini saptırmaya çalışanlar kendi cahilliklerinde boğulan salaklardır.

Baya mantıklısınız siz ya bayram namazına giden olmaz bayram sevinci yaşanmaz ama yılbaşı gelince herkes kutlar sevinçler falan RolePlay: Oooo noel baba hoş geldin bize hediyemi vercen falan salağın biri çıkar hicri yıl başı te Allahım müslümanlık dinini saptırmaya çalışanlar kendi cahilliklerinde boğulan salaklardır.
Aradığım cevap geldi bile :)

PixelGirl

Biraz Tehlikeli ;)
Eren arkadaşımız yeni yılı kutladı. İsteyen KUTLAR, isteyen KUTLAMAZ o sizin karışacağınız iş değil. Biz burda evimizdeki ağacın fotosunu atıp "hocam bu caiz mi" diye sormadık. Ok uyaran uyardı. MUTLU YILLAR demenin o kadar da zor olmaması gerek.

TheNightMare_

Gül koklayan efkarlı genç
Bence Konuyu Kısa Kesin
2 Sayfa Yazı Çıktı Mübarek
Sizinde Yeni Yılınız Kutlu Ve Hayırlara Vesile Olsun.

Lowxy

Süper Üye
Öncelikle bu yılbaşı Hz.İsa'nın doğumuna göre olan yılbaşıdır ve bunu hristiyanlar kutlar bizim (müslümanların) kutladığı yılbaşı ise 11 Eylül'de kutlanır bu açıklamamdan sonra umarım hatanızı anlamışsınızdır.
Ok sen kutlama sonuçta müslümansın git namaz kıl. Biz kutluyoruz kalanı seni ilgilendirmez.
Kardeşim müslüman olmayabilirsin anlıyorum,ama burda bunun yanlış bir şey olduğunu söyleyen insanlarla tartışmaya girmeye hakkın yoktur,ve müslümanlar bütün gün namaz kılmaz yani bu kadar dar kafalı bir anlayışla kendini savunmaya çalıştığın için sana yazık.

PixelGirl

Biraz Tehlikeli ;)
Kardeşim müslüman olmayabilirsin anlıyorum,ama burda bunun yanlış bir şey olduğunu söyleyen insanlarla tartışmaya girmeye hakkın yoktur,ve müslümanlar bütün gün namaz kılmaz yani bu kadar dar kafalı bir anlayışla kendini savunmaya çalıştığın için sana yazık.
Yanlış bir şey olduğunu söylemeye çalışanlarla tartışmaya girmek değil amacım, arkadaş yılbaşını kutladığında bu kadar gereksiz tepki verenleri uyardım. Yani "müslümanlarca kutlanmaz ama..."demek farklı bir şey, "yılbaşını kutlayan salaktır" demek farklı bir şey sonuçta. Git namaz kıl derken de o anlamda söylemedim, ülkemizin %98 i müslüman, vakitleri tabi ki biliyoruz. Sadece bu kadar tepki koyduğunuza göre evliyasınızdır, sizi işinizden alıkoymayalım anlamında söyledim (kabul ediyorum imalı olabilir)...

İslâm Dinimizce Yasak olabilir.
Fakat arkadaş mizah amaçlı kutluyor.
Yeni Yıllar Dileğiyle....
Değerli Oyuncular....

ErenRyz456

Editör Adayı
:D Noel den bahsediyorsun galiba :D birincisi Noel Yahudilerin değil Hristiyanların,İkinci olarak forumda dini veya siyasi tartışma yasaktır Üçüncü olarakta kutlanan kimsenin bayramı değil,Yılbaşıdır başlıkta okunduğu gibi Noel'iniz değil Yılbaşınız Kutlu olsun deniyor.Ve de Lütfen bir tartışma ortamı yaratmayın isteyen istediği şeyi kutlar
Zaten siyaset yapmıyorum. Bunu herkesin bilmesi gerek.

Lowxy

Süper Üye
Yanlış bir şey olduğunu söylemeye çalışanlarla tartışmaya girmek değil amacım, arkadaş yılbaşını kutladığında bu kadar gereksiz tepki verenleri uyardım. Yani "müslümanlarca kutlanmaz ama..."demek farklı bir şey, "yılbaşını kutlayan salaktır" demek farklı bir şey sonuçta. Git namaz kıl derken de o anlamda söylemedim, ülkemizin %98 i müslüman, vakitleri tabi ki biliyoruz. Sadece bu kadar tepki koyduğunuza göre evliyasınızdır, sizi işinizden alıkoymayalım anlamında söyledim (kabul ediyorum imalı olabilir)...
Bak dostum bir kişinin müslüman ülkesinde miladi takvime göre yılbaşı kutluyor ve buna karşı çıkanların yorumları 'gereksiz tepki' değildir.Buraya 5 satırlık yazı yazardım da uzatmaya gerek yok sen kendi yanlışını doğru olarak bil.

Arkadaşlar NE Kadar Abarttınız! Bilmeden 'Kutlu Olsun'Yazmışım,Özür Dilerim.O Zaman MUTLU YILLAR
KONU KİLİT

Forumda tartışma istemiyoruz, Saygı!
Sevgili üyemiz, İkonia Network büyük bir aileden oluşan saygın topluluktur. Bu toplulukta herkes birbirine saygılı olmalıdır. Forum tartışma ve fikir aktarımı üzerine kurulmuş olsada üzülerek kırıcı, rencide edici boyutta tartışmalar yaşandığına şahit oluyoruz. Lütfen mesaj yazarken kırıcı, rencide edici söylemlerden kaçınıp barışçıl olunuz. Kırıcı ve rencide edici boyuta ulaşan mesajlar için "Uyarılar ve Uyarı Puanları" kapsamında geçerli olmak üzere uyarı puanı ile cezalandırma uygulayacağız.