• Duyuru ve bilgilendirmeleri Discord sunucumuz konyacraft.com/discord konyacraft.com/discord adresinden takip edebilirsiniz.
  • Forumda tartışma yaratmak, hakaretlerde bulunmak kesinlikle yasaktır!

Creative'yi Canlandırabilecek Fikirler

FelsEFE

Süper Üye
Şahsen Creative şuan aktif bir yer değil.Creative-1/2 diye ayrılacağı zaman da pek birşey değişmez bence. Pek değeri bilinmeyen bu yeri aktifleştirmek için sizlere fikirlerimi beyan edeceğim.
1)Build Battle ve Speed Builders
Bu minigamesler hoş ve builde yönelik oyunlar. Eğer bu minigamesler Creative'nin İÇİNE eklenirse hem kitlenin builde merakı artar hem de oyuncuların Creative'ye girme isteği artar diye düşünüyorum.
2)Spawn Çevresinde Değişiklik
Bazı serverlarda spawn çevresinde builderlar tarafından yapılmış örnek yapılar,build ipuçları benzeri şeyler gördüm. Burda da olursa oyuncuların Build merakı artar diye düşünüyorum.
Şöyle bir fikrim de var. Spawnın bir bölümü oyuncuların yaptığı güzel yapılara ayrılsın. Buda oyunculara örnek olur.

3) Çeşitli Etkinlikler
Önceden de bazı etkinlikler yapılıyordu.Bunlara yeniden başlanırsa gayet iyi olur. Mesela spawna güzel bir arena yapılıp pvp turnuvaları yapılabilir. Güzel bir pist yapılıp at yarışı yapılabilir (eskisi gibi). Sonra güzel bir bowling salonu yapılıp slimelarla turnuvalar yapılabilir.Aktifliği gayet arttırır diye düşünüyorum.

Kısacası bu fikirler Rp den çürümüş Creative kitlesini düzeltmek ve Creative'yi sunucuda etkin bir yer yapmak için. Umarım Beğenmişsinizdir.

Not: Biliyorum Kurucular Meşgul. Spamlamayın şunu.
Aklıma yeni fikirler geldikçe ekleyeceğim.

Son düzenleme:

AmIMad_

Aktif Üye
İlk fikir biraz alakasız olmuş.Eğer "SpeedBuilders" veyahut "Build Battle" gibi bir oyunun eklenmesi söz konusu olursa bunu harici olarak yapıp Creative içerisine eklemeyeceklerini düşünüyorum.

İkinci fikrinize gelecek olursam da bunu daha önceden @KacdebuffTR bildirmiş olsa gerek.Eklenmesi söz konusu olursa iyi olacağını düşünüyorum.Ancak, aktifliği arttırmak konusunda pek yardımcı olmayacağını da düşünüyorum.

FerdiOfficial

Editör Adayı
İlk fikir biraz alakasız olmuş.Eğer "SpeedBuilders" veyahut "Build Battle" gibi bir oyunun eklenmesi söz konusu olursa bunu harici olarak yapıp Creative içerisine eklemeyeceklerini düşünüyorum.

İkinci fikrinize gelecek olursam da bunu daha önceden @KacdebuffTR bildirmiş olsa gerek.Eklenmesi söz konusu olursa iyi olacağını düşünüyorum.Ancak, aktifliği arttırmak konusunda pek yardımcı olmayacağını da düşünüyorum.
Fikirleniz için teşekkürler , gayet iyi.

Şahsen Creative şuan aktif bir yer değil.Creative-1/2 diye ayrılacağı zaman da pek birşey değişmez bence. Pek değeri bilinmeyen bu yeri aktifleştirmek için sizlere fikirlerimi beyan edeceğim.
Bu minigamesler hoş ve builde yönelik oyunlar. Eğer bu minigamesler Creative'nin İÇİNE eklenirse hem kitlenin builde merakı artar hem de oyuncuların Creative'ye girme isteği artar diye düşünüyorum.
Bazı serverlarda spawn çevresinde builderlar tarafından yapılmış örnek yapılar,build ipuçları benzeri şeyler gördüm. Burda da olursa oyuncuların Build merakı artar diye düşünüyorum.
Şöyle bir fikrim de var. Spawnın bir bölümü oyuncuların yaptığı güzel yapılara ayrılsın. Buda oyunculara örnek olur.

Kısacası tüm bu fikirler Rp den çürümüş Creative kitlesini düzeltmek ve Creative'yi sunucuda etkin bir yer yapmak için. Umarım Beğenmişsinizdir.

Bir kaç şey söyleyeyim ;
Fikirler üretmeniz çok güzel fakat ben bu fikirlerinizin pek işe yarayacağını düşünmüyorum . Ortaya daha canlı fikirler atılırsa , o zaman belki creative toparlanabilir .

Aktifliği ne arttırabilir?
Aktifliğin artması için sunucu aktifliği gerekir. Spawnda daha yaratıcı ürünler gören insanlar "bu neymiş ya" diyip yönlenir.İşte! +1 oyuncu oyuncu arkadaşlarına önerecek o da beğenecek +1 böyle bir döngü ile 50 aktif oyuncu kazanılır mı? EVET

ErenRyz456

Editör Adayı
Creative artık eskisi gibi olamaz. Eskiden belli başlı insanlar vardı ve bu insanlar oyuncu kazanmaya yarıyordu. Şimdi ise öyle bir insan yok.

3) Çeşitli Etkinlikler
Önceden de bazı etkinlikler yapılıyordu.Bunlara yeniden başlanırsa gayet iyi olur. Mesela spawna güzel bir arena yapılıp pvp turnuvaları yapılabilir. Güzel bir pist yapılıp at yarışı yapılabilir (eskisi gibi). Sonra güzel bir bowling salonu yapılıp slimelarla turnuvalar yapılabilir.Aktifliği gayet arttırır diye düşünüyorum.

Kısacası bu fikirler Rp den çürümüş Creative kitlesini düzeltmek ve Creative'yi sunucuda etkin bir yer yapmak için. Umarım Beğenmişsinizdir.

Kusura bakma fakat sanırsam bu yazdıklarınız öneriler creative'i creative'den başka yerlere sürükllüyor. Creative kelimesinin türkçesi bildiğiniz üzere yaratıcılık biz bu minigames'de yapılarımızı ve yaratıcılığımızı güçlendirip birşeyler elde etmek ve eğlenmek sizin yazdıklarınız bunların dışında kalıp aksine crestive'i creative'likten çıkartıyor bunun için bana göre olduğu gibi kalması gerek.

FelsEFE

Süper Üye
Kusura bakma fakat sanırsam bu yazdıklarınız öneriler creative'i creative'den başka yerlere sürükllüyor. Creative kelimesinin türkçesi bildiğiniz üzere yaratıcılık biz bu minigames'de yapılarımızı ve yaratıcılığımızı güçlendirip birşeyler elde etmek ve eğlenmek sizin yazdıklarınız bunların dışında kalıp aksine crestive'i creative'likten çıkartıyor bunun için bana göre olduğu gibi kalması gerek.
Nasıl Olduğu Yerden Çıkarıyor Anlamış Değilim.

ErenRyz456

Editör Adayı
Vip fiyatlarını çok bulan arkadaşlar ne kullanıyor anlayamadim doğrusu. Yakın zamanda eleştiri yazim gelecek.

Forumda tartışma istemiyoruz, Saygı!
Sevgili üyemiz, İkonia Network büyük bir aileden oluşan saygın topluluktur. Bu toplulukta herkes birbirine saygılı olmalıdır. Forum tartışma ve fikir aktarımı üzerine kurulmuş olsada üzülerek kırıcı, rencide edici boyutta tartışmalar yaşandığına şahit oluyoruz. Lütfen mesaj yazarken kırıcı, rencide edici söylemlerden kaçınıp barışçıl olunuz. Kırıcı ve rencide edici boyuta ulaşan mesajlar için "Uyarılar ve Uyarı Puanları" kapsamında geçerli olmak üzere uyarı puanı ile cezalandırma uygulayacağız.