• Duyuru ve bilgilendirmeleri Discord sunucumuz konyacraft.com/discord konyacraft.com/discord adresinden takip edebilirsiniz.
  • Forumda tartışma yaratmak, hakaretlerde bulunmak kesinlikle yasaktır!

Arşiv Creative-1 Eleştiri Yazısı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Beklentilerinizi Fikir halinde yazmanız daha iyi olurdu ki her öneri önemliydi.
Yönetim ekibi kafalarına göre yapmadılar. Fikir doğrultusunda yaptılar bunları.

FelsEFE

Süper Üye
Beklentilerinizi Fikir halinde yazmanız daha iyi olurdu ki her öneri önemliydi.
Yönetim ekibi kafalarına göre yapmadılar. Fikir doğrultusunda yaptılar bunları.
Emin Ol ki Defalarca Anlatmaya Çalıştım Lakin Hiçbir Fikrim Dinlenmedi :/ Hatta Creative-1 in açılması önerisi dışında her şeyi kendileri yaptılar :/

İlk olarak size de fikir ve düşüncelerinizden dolayı teşekkür ediyoruz,
tüm fikirlerinize tek tek yanıt vereceğiz,

Bildiğiniz üzere Creative-1 şuanda beta aşamasında ve bir çok özellik devredışı,
arsa genişliği, fazladan arsa sahip olma özellikleri de buna dahil.

Burada yapmaya çalıştığımız amaç "sunucu performansı"nı artırmak idi.
Genellikle oyuncular ve VIP'ler oyuna girdikleri gibi kullanabildikleri kadar arsa alabiliyorlar,
yani biz oyunculara 4 arsa alabilme hakkı verseydik; anında o arsaları alacaklar ve sadece 1 tanesini kullanacaklardı,
bu da binlerce boş arsa demek oluyor.

Bunun yerinde oyuncunun sunucuda aktif kaldığı süreye bağlı olarak arsa alma özelliği getireceğiz.
Henüz aktif olmayan Market sistemi bunun için yapılmış bir sistem.
Günlük belirli saatlerde kazandığınız "Akademi Puanları" ile "Fazladan Arsalar, Fazladan Arsa Birleştirme" özelliklerine sahip oluyorsunuz.
Böylece "Akademi Puan"larını boşa harcamamak için gerekli olduğu kadar arsa almış olacaksınız!
Buda bizim istediğimiz en büyük özellik!..
Boyutların küçük olması da yine "Performans iyileştirme"leri için.

WE komutlarının ingilizceleri hala çalışıyor sadece /vipbilgi bölümünde türkçe gözüküyor,
ek olarak Bilgi Bankası bölümüne komutların tüm "alias(aynı işleve sahip farklı komutları)" yazılacak.

Bu özellik klasikleşmiş ve basitleşmiş olan Creative sunucularına RPG tarzında bir özellik kazandırmak için yapıldı.
Ha bu arada, Okeanos Nedir bölümünü okudunuz mu? Muhteşem bir hikaye sizi bekliyor olacak!

Ben sizi gerçekten bu konuda anlamıyorum, bizden istediğiniz yenilikleri olan bir sunucuydu ve siz şimdi her yeniliğe istemiyorsunuz.
Biz de biryerlerden para kazanmalıyız di mi? IkoniaNetwork aylık 300€ sadece makineleri için veriyor, ek olarak vergileri ve komisyonları dahil ettiği zaman ve € kurunun havaya uçması ile bir kaç özellik ile VIP satışına teşvik etmeliyiz di mi?

Ek olarak bir Creative sunucusunun en fazla RAM Tüketimine sahip olduğunu biliyor muydunuz?
Creative sunucusu açmak yerine SkyBlock-1'i açardık ve Creative'in yarısı kadar tüketim sağlar aynı zamanda Creative'in 2 katı kadar para kazanırdık.

Hem arsa kurallarındaki çoğu özelliklik builderlar için faydalı.
Örneğin build yaparken birinin önüne geçmesini istemezsin di mi? Rahatsız Etme Modu ile senin 10 blok ötene kimse yaklaşamaz.
Deniz manzaralı bir yapı yaptın ama hava durumu akşam, onu sabaha çevirmek istemez misin?
Arsandaki takım arkadaşlarının WE komutlarını kullanmasını istemiyorsun çünkü o komutlar yapıları çok yapmacık gösteriyor, WE Komutlarını engelleyebilirsin.

Ve aklıma gelmeyecek bir çok özellik var.

Bildiğiniz gibi EFSANEVI üyelik şuanda "SkyWars ve Creative" sunucusunda var.
Creative-1 sunucusunda VIP özelliklerinden hiçbir şey azaltılmadı.
Sadece yeni gelen bazı özellikler EFSANEVI'ye verildi.

Bu konuda açıklamamız şu şekilde;
EFSANEVI üyelik herkesin satın alabileceği bir üyelik çeşiti değildir,
amacımız bu üyeliği yaparken bazı oyuncuların başka VIP türü istemesi oldu.

Zaten EFSANEVI üyeilk Factions-1 ve SkyBlock-1 sunucularında 150TL/450TL olması planlanıyor.
O yüzden amacımız herkesin bunu alması değil, IkoniaNetwork'e destek olmak isteyenler almasıdır.

FelsEFE

Süper Üye
İlk olarak size de fikir ve düşüncelerinizden dolayı teşekkür ediyoruz,
tüm fikirlerinize tek tek yanıt vereceğiz,

Bildiğiniz üzere Creative-1 şuanda beta aşamasında ve bir çok özellik devredışı,
arsa genişliği, fazladan arsa sahip olma özellikleri de buna dahil.
Burada yapmaya çalıştığımız amaç "sunucu performansı"nı artırmak idi.
Genellikle oyuncular ve VIP'ler oyuna girdikleri gibi kullanabildikleri kadar arsa alabiliyorlar,
yani biz oyunculara 4 arsa alabilme hakkı verseydik; anında o arsaları alacaklar ve sadece 1 tanesini kullanacaklardı,
bu da binlerce boş arsa demek oluyor.

Bunun yerinde oyuncunun sunucuda aktif kaldığı süreye bağlı olarak arsa alma özelliği getireceğiz.
Henüz aktif olmayan Market sistemi bunun için yapılmış bir sistem.
Günlük belirli saatlerde kazandığınız "Akademi Puanları" ile "Fazladan Arsalar, Fazladan Arsa Birleştirme" özelliklerine sahip oluyorsunuz.
Böylece "Akademi Puan"larını boşa harcamamak için gerekli olduğu kadar arsa almış olacaksınız!
Buda bizim istediğimiz en büyük özellik!..
Boyutların küçük olması da yine "Performans iyileştirme"leri için.

WE komutlarının ingilizceleri hala çalışıyor sadece /vipbilgi bölümünde türkçe gözüküyor,
ek olarak Bilgi Bankası bölümüne komutların tüm "alias(aynı işleve sahip farklı komutları)" yazılacak.

Bu özellik klasikleşmiş ve basitleşmiş olan Creative sunucularına RPG tarzında bir özellik kazandırmak için yapıldı.
Ha bu arada, Okeanos Nedir bölümünü okudunuz mu? Muhteşem bir hikaye sizi bekliyor olacak!

Ben sizi gerçekten bu konuda anlamıyorum, bizden istediğiniz yenilikleri olan bir sunucuydu ve siz şimdi her yeniliğe istemiyorsunuz.
Biz de biryerlerden para kazanmalıyız di mi? IkoniaNetwork aylık 300€ sadece makineleri için veriyor, ek olarak vergileri ve komisyonları dahil ettiği zaman ve € kurunun havaya uçması ile bir kaç özellik ile VIP satışına teşvik etmeliyiz di mi?
Ek olarak bir Creative sunucusunun en fazla RAM Tüketimine sahip olduğunu biliyor muydunuz?
Creative sunucusu açmak yerine SkyBlock-1'i açardık ve Creative'in yarısı kadar tüketim sağlar aynı zamanda Creative'in 2 katı kadar para kazanırdık.

Hem arsa kurallarındaki çoğu özelliklik builderlar için faydalı.
Örneğin build yaparken birinin önüne geçmesini istemezsin di mi? Rahatsız Etme Modu ile senin 10 blok ötene kimse yaklaşamaz.
Deniz manzaralı bir yapı yaptın ama hava durumu akşam, onu sabaha çevirmek istemez misin?
Arsandaki takım arkadaşlarının WE komutlarını kullanmasını istemiyorsun çünkü o komutlar yapıları çok yapmacık gösteriyor, WE Komutlarını engelleyebilirsin.

Ve aklıma gelmeyecek bir çok özellik var.

Bildiğiniz gibi EFSANEVI üyelik şuanda "SkyWars ve Creative" sunucusunda var.
Creative-1 sunucusunda VIP özelliklerinden hiçbir şey azaltılmadı.
Sadece yeni gelen bazı özellikler EFSANEVI'ye verildi.
Bu konuda açıklamamız şu şekilde;
EFSANEVI üyelik herkesin satın alabileceği bir üyelik çeşiti değildir,
amacımız bu üyeliği yaparken bazı oyuncuların başka VIP türü istemesi oldu.

Zaten EFSANEVI üyeilk Factions-1 ve SkyBlock-1 sunucularında 150TL/450TL olması planlanıyor.
O yüzden amacımız herkesin bunu alması değil, IkoniaNetwork'e destek olmak isteyenler almasıdır.

Efsanevi Üyelik kısmı IkoniaNetwork e destek olmaları için açtıysanız eğer lafım yok :)

. Arsa Kuralları Vipleri Aldırmaya Teşvik Olduğunu Biliyorum Ama Builderlar İçin Gereksiz :/ Yani birinin önümde durmasını takmam şahsen :D .

Okeanos Kısmı RPG Tarzında Bir Özellik Olduğunu Söylemişsiniz Anlıyorum. Lakin Siz Akademi Tarzında Bir Ct 1 açmayacak mıydınız ? Ne Ara Rpg ye Karar Verdiniz ?.

WE Komutları İngilizce Olabilyorsa Sıkıntı yok o zaman .

Oyunculara 4 Tane Arsa Verdiğinizde hepsini Alır Ama Boş Kalır Demişsiniz. Bende Diyorum ki Rütbe Sistemi Getirin. Sonuçta Burası Bir Akademi Olacaksa Buildi İyi Olanlar Rütbe Atlar Rütbe Atladıklarında Daha Çok Arsa Kullanma Hakkı Gelir Bu Sayede Boş Kalmazlar.

Not: Bakın Sizden İstediğim Üç Şey Var. Ct-1 i tamamen build odaklı yapın hiçbiryerde arsa sohbet dahil rp yasak olsun builde yardımcı eklentiler getirin. Ct 2 yide tamamen rp odaklı yapın bu sayede kimse birbirinin işine karışmaz. hatta ct 1 deki arsa sohbeti ct 2 ye koyun. Diğer İsteğimde Lütfen Ama Lütfen Ct 1 e Rütbe Sistemini Getirin. Diğer İsteğimde Yetkili Alımları Bu Sayede Rütbe Sistemi Kullanılabilir Ve Mimarlar Oyunculara Build Dersleri Verebilir :) Umarım Dikkate Alırsınız

Efsanevi Üyelik kısmı IkoniaNetwork e destek olmaları için açtıysanız eğer lafım yok :)

. Arsa Kuralları Vipleri Aldırmaya Teşvik Olduğunu Biliyorum Ama Builderlar İçin Gereksiz :/ Yani birinin önümde durmasını takmam şahsen :D .

Okeanos Kısmı RPG Tarzında Bir Özellik Olduğunu Söylemişsiniz Anlıyorum. Lakin Siz Akademi Tarzında Bir Ct 1 açmayacak mıydınız ? Ne Ara Rpg ye Karar Verdiniz ?.

WE Komutları İngilizce Olabilyorsa Sıkıntı yok o zaman .

Oyunculara 4 Tane Arsa Verdiğinizde hepsini Alır Ama Boş Kalır Demişsiniz. Bende Diyorum ki Rütbe Sistemi Getirin. Sonuçta Burası Bir Akademi Olacaksa Buildi İyi Olanlar Rütbe Atlar Rütbe Atladıklarında Daha Çok Arsa Kullanma Hakkı Gelir Bu Sayede Boş Kalmazlar.

Not: Bakın Sizden İstediğim Üç Şey Var. Ct-1 i tamamen build odaklı yapın hiçbiryerde arsa sohbet dahil rp yasak olsun builde yardımcı eklentiler getirin. Ct 2 yide tamamen rp odaklı yapın bu sayede kimse birbirinin işine karışmaz. hatta ct 1 deki arsa sohbeti ct 2 ye koyun. Diğer İsteğimde Lütfen Ama Lütfen Ct 1 e Rütbe Sistemini Getirin. Diğer İsteğimde Yetkili Alımları Bu Sayede Rütbe Sistemi Kullanılabilir Ve Mimarlar Oyunculara Build Dersleri Verebilir :) Umarım Dikkate Alırsınız
Bak mesela az önce SweeKhh ismli oyuncunun arsasını beğendiğimiz için yeni arsa verdik. Bunun gibi düşünebilirsin. Arsasını bitirmiş ve güzel olanlara ekstra arsa veriyoruz. Ama rütbe sistemine hala olumsuz bakıyoruz.

FelsEFE

Süper Üye
Bak mesela az önce SweeKhh ismli oyuncunun arsasını beğendiğimiz için yeni arsa verdik. Bunun gibi düşünebilirsin. Arsasını bitirmiş ve güzel olanlara ekstra arsa veriyoruz. Ama rütbe sistemine hala olumsuz bakıyoruz.
Ne Güzel Aktif Olduğunuzda Bunları Yapabilirsiniz de Bir Süre Sonra Girmemeye Başlamayacak mısınız ? Bende Diyorum ki Bu İşlem Her Daim Olsun Diye Rütbe Sistemi Gelsin

Konuyu ve cevapları okudum. :/

Konuyu açan arkadaş tamamen, aşırı derece, fazlasıyla çok fazlasıyla banel bir bakış açısına sahip. Dünyanın kendi etrafında döndüğünü zannediyor. xx gereksiz. xx her şeydir. Aksini iddia eden hata yapıyor vs. vs. Bir ülkede giyim, yaşam tarzı gibi seçimler nasıl hoş karşılanmalıysa oyunlarda da oyuncuların keyif ve zevkleri bu şekilde hoş karşılanmak zorundadır.

Senenin 2018 olduğunu, sunucu makinelerinin EURO ile alındığını EURO'nun +5TL bandını aşmış 6TL bandına koşar adımlarla ilerlediği ve her geçen gün küresel enflasyon sebebiyle kaynak giderlerinin arttığını görmek zor değil.

İçerisinde ölü hayvan uzuvları bulunmayan yenilebilir bir yiyeceğin restaurant fiyatlarının dahi 10TL'nin kat be katı olduğu bu yılda 30 gün yani; bir öğün değil 720 saate tekabül eden en az 7/23 saat kullanılabilir bir hizmetin bu fiyatını fazla bulan kişi ciddi bir sorun yaşıyor demektir.

45TL aşırı pahalı bulunan üyeliğin özelliklerini bilgi menüsüne sığdırmak için ek çaba sarfettik. 45TL'ye alınan ürünün kattığı değil katmadığı özellikler konuşulabilecekken tüm bunları çöp/pahalı olarak görüyorsanız söylediğim gibi vakit eğlence değil, herkesin hayatında büyük bölümü alan çalışıp kazanma vaktidir.

Saygı, değer, hoşgörü karşılıklıdır. Farklı fikirlere saygısı olmayanın fikri saygı görmez...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Forumda tartışma istemiyoruz, Saygı!
Sevgili üyemiz, İkonia Network büyük bir aileden oluşan saygın topluluktur. Bu toplulukta herkes birbirine saygılı olmalıdır. Forum tartışma ve fikir aktarımı üzerine kurulmuş olsada üzülerek kırıcı, rencide edici boyutta tartışmalar yaşandığına şahit oluyoruz. Lütfen mesaj yazarken kırıcı, rencide edici söylemlerden kaçınıp barışçıl olunuz. Kırıcı ve rencide edici boyuta ulaşan mesajlar için "Uyarılar ve Uyarı Puanları" kapsamında geçerli olmak üzere uyarı puanı ile cezalandırma uygulayacağız.