• Duyuru ve bilgilendirmeleri Discord sunucumuz konyacraft.com/discord konyacraft.com/discord adresinden takip edebilirsiniz.
  • Forumda tartışma yaratmak, hakaretlerde bulunmak kesinlikle yasaktır!

Güncelleme Hile Koruması Güncellemesi | v4.1-beta

anticheat-icon-text.png

Uzun zamandır çalışmaları yapılan İkonia Network Hile Koruması sistemini geliştirdik. EggWars-1'de yapılan deneme sürecinin ardından tüm "-1 Hile Korumalı" etiketine sahip sunucularda aktif hale getirildi.

Neler Değiştirildi ?
Genel şikayet olan hile kullanmadıkları halde oluşan atılmalar en az seviyeye düşürüldü.
Hızlı vuruş veya sekmeme gibi hileler üzerinde büyük düzenlemeler yapıldı ve üst düzey seviyede engellendi.
Bazı hileler ile es geçilen (bypass edilen) Uçuş (Fly) koruması artık daha stabil halde çalışıyor.
Hızlı yerleştirme vb. hileler üzerinde gerekli düzenlemeler yapılarak stabil hale getirildi.​

Güncellenen Hile Korumasının Aktif Olduğu Sunucular;
  • EggWars-1
  • SkyWars-1
  • PvP-1
  • Survival-1
  • Hunger Games-1

Moderatörün son düzenlenenleri:

Yorumlar

https://resimyukle.link/image.php?di=HSLO
Dün saat 12:30 da SkyWars1 sunucusunda ven00m ve iSude_Official adlı 2 oyuncu scaffold ve aura açarak takım oldular. İkisini yenmeyi başardım. Sonrasında sanki kendileri %100 suçsuz haklıymış gibi bana küfür ettiler hileyi kapatmamı istediler. Yani o saatte hile koruması stabil hâlde ise sorun vardı.

Ayrıca söylemem gereken bir hata daha var. EggWars1 sunucusunda ''hızlı blok koyma'' gibi bir hile için koruma yapılmış fakat bu ayarın kısılması lazım bizimde hızlı blok koymamızı engelliyor.

Düzenliyorum: Şimdi SkyWars oynadım, hile vardı scaffold, aura, antiknockback. Zaten yine vip üyeler bela oldu bir bakıyorum o demir set ben deri set bile değilim. :mad:

PvP de pek değişiklik yok diyebiliriz. Zaten ölümsüz vip üyeler var. Onları geçtik daha büyük bela var, hile koruması stabil hâle getirildiği hâlde az önce 11 blok öteden vuran birisi atılmıyordu. :mad:

Son düzenleme:
https://resimyukle.link/image.php?di=HSLO
Dün saat 12:30 da SkyWars1 sunucusunda ven00m ve iSude_Official adlı 2 oyuncu scaffold ve aura açarak takım oldular. İkisini yenmeyi başardım. Sonrasında sanki kendileri %100 suçsuz haklıymış gibi bana küfür ettiler hileyi kapatmamı istediler. Yani o saatte hile koruması stabil hâlde ise sorun vardı.

Ayrıca söylemem gereken bir hata daha var. EggWars1 sunucusunda ''hızlı blok koyma'' gibi bir hile için koruma yapılmış fakat bu ayarın kısılması lazım bizimde hızlı blok koymamızı engelliyor.

Düzenliyorum: Şimdi SkyWars oynadım, hile vardı scaffold, aura, antiknockback. Zaten yine vip üyeler bela oldu bir bakıyorum o demir set ben deri set bile değilim. :mad:

PvP de pek değişiklik yok diyebiliriz. Zaten ölümsüz vip üyeler var. Onları geçtik daha büyük bela var, hile koruması stabil hâle getirildiği hâlde az önce 11 blok öteden vuran birisi atılmıyordu. :mad:
Scaffoldda zaten eline blok koymadan yol yaptığından dolayı anlaması lazım sistemin benim bildiğim kadarıyla.Hızlı blok koymanı engelliyorsa bu düzeltilene kadar hızını biraz düşürürsen iyi olur.AAC bypasslı veya antibotlu hileler bir süreliğine çalışır merak etme sonra oyundan atılır onlar ama nasıl kullandıklarına bağlı.Auranın range'i normal vuruş uzaklığıyla eşit ise biraz zor anlaşılması (bypass ve antibotlular için geçerli bu huzuni kullananlardan bahsetmiyorum :D) anti-kb zaten aac bypassı varsa biraz zor anlaşılması.Düzeltilir yakında.

Scaffoldda zaten eline blok koymadan yol yaptığından dolayı anlaması lazım sistemin benim bildiğim kadarıyla.Hızlı blok koymanı engelliyorsa bu düzeltilene kadar hızını biraz düşürürsen iyi olur.AAC bypasslı veya antibotlu hileler bir süreliğine çalışır merak etme sonra oyundan atılır onlar ama nasıl kullandıklarına bağlı.Auranın range'i normal vuruş uzaklığıyla eşit ise biraz zor anlaşılması (bypass ve antibotlular için geçerli bu huzuni kullananlardan bahsetmiyorum :D) anti-kb zaten aac bypassı varsa biraz zor anlaşılması.Düzeltilir yakında.
Bahsedilen, hile kullanımı olmadan hızlı yol yapma sorunu tarafımızca kontrol edilmiştir ve sorun olmadığı tespit edilmiştir.
Haricinde;
Killaura(Otomatik vuruş) ve Knockback(Sekmeme) tarzı hilelerin kullanımı çok zorlaşmıştır, %2-3 ihtimale düşürüldü diyebiliriz.

Bahsedilen, hile kullanımı olmadan hızlı yol yapma sorunu tarafımızca kontrol edilmiştir ve sorun olmadığı tespit edilmiştir.
Haricinde;
Killaura(Otomatik vuruş) ve Knockback(Sekmeme) tarzı hilelerin kullanımı çok zorlaşmıştır, %2-3 ihtimale düşürüldü diyebiliriz.
Benim anlattıklarım "ping" den dolayı diyorsunuz yani?

Ekli dosyayı görüntüle 7500

Uzun zamandır çalışmaları yapılan İkonia Network Hile Koruması sistemini geliştirdik. EggWars-1'de yapılan deneme sürecinin ardından tüm "-1 Hile Korumalı" etiketine sahip sunucularda aktif hale getirildi.

Neler Değiştirildi ?
Genel şikayet olan hile kullanmadıkları halde oluşan atılmalar en az seviyeye düşürüldü.
Hızlı vuruş veya sekmeme gibi hileler üzerinde büyük düzenlemeler yapıldı ve üst düzey seviyede engellendi.
Bazı hileler ile es geçilen (bypass edilen) Uçuş (Fly) koruması artık daha stabil halde çalışıyor.
Hızlı yerleştirme vb. hileler üzerinde gerekli düzenlemeler yapılarak stabil hale getirildi.​

Güncellenen Hile Korumasının Aktif Olduğu Sunucular;
  • EggWars-1
  • SkyWars-1
  • PvP-1
  • Survival-1
  • Hunger Games-1
Korumada Bir Sıkıntı Yok (Şimdilik) Fakat Ping'den Atması Saçma ki Sanırım yapıcak bir şey yok idare eder diyelim.

Ne tür hile kullanımlarına devam edildiğini bize özel yoldan iletirseniz seviniriz.
Az önce birisi knockback yemiyordu ve adını bilmediğim birkaç hile daha açmıştı.
Savaşmaya başladı, yaklaşık 1 dakika sonra atıldı. O kadarı da olsun, bence sorun yok. Bu arada size bahsettiğim blok silinme olayını çözdüm. Nasıl olduğunu nerede olduğunu biraz biliyorum. Akşam Discord'dan görüntü atıcam.

Son düzenleme:
Az önce birisi knockback yemiyordu ve adını bilmediğim birkaç hile daha açmıştı.
Savaşmaya başladı, yaklaşık 1 dakika sonra atıldı. O kadarı da olsun, bence sorun yok. Bu arada size bahsettiğim blok silinme olayını çözdüm nasıl olduğunu nerede olduğunu biraz biliyorum. Akşam Discord'dan görüntü atıcam.
Zaten maximum 1-2 dakika içinde atılması gerekmektedir, anormal diyebilmek için ya tüm oyunu hile ile oynaması yada 5 ile 15 dakika gibi bir süreyle hile kullanımı olması gerekir.

Üst yönetimi olanlar yani TheRazorGod ve agelir3 abilerim lütfen eggwarda ki hile korumısının düzelmesini istiyorum saygılarımla salihtas1.

Ya ama böyle bir şey yok adamlar uçuyo kill aura açıyolar bir hile koruması gelmedi hala biz hile değiliz bizi atıyo böyle bişey yok ama supermenBoy la selman876 aynı hileyi açıp bizi kırıp kestiler

Artık hile koruması getirin bu ne rezalet!

S
Cps sınırı düzenlenilebilir. Maksimim 15 16 cps arası yapılması uygun olur.
Bloğu hızlı koyan birisi içinde bu azaltılabilinir. SafeWalk ile birisi yavaş yavaş da yol yapabiliyor ne de olsa.

Forumda tartışma istemiyoruz, Saygı!
Sevgili üyemiz, İkonia Network büyük bir aileden oluşan saygın topluluktur. Bu toplulukta herkes birbirine saygılı olmalıdır. Forum tartışma ve fikir aktarımı üzerine kurulmuş olsada üzülerek kırıcı, rencide edici boyutta tartışmalar yaşandığına şahit oluyoruz. Lütfen mesaj yazarken kırıcı, rencide edici söylemlerden kaçınıp barışçıl olunuz. Kırıcı ve rencide edici boyuta ulaşan mesajlar için "Uyarılar ve Uyarı Puanları" kapsamında geçerli olmak üzere uyarı puanı ile cezalandırma uygulayacağız.